Glavni meni

Kulinarstvo

Započeo Panta Zemunac, 14 Maj, 2012, 21:43

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlajko

Ribu pecam tu dole kod ribara  8)

400-500 din somina..bude tu i smuða, a bela riba 150-200 din kilo..

Nikakav miris nema..komadi od kilo pa navi¹e..

Munze.. mo¾e kad oæe¹  [spageti]

i opet ka¾em.. nemo¾ da ne valja  ;D

Nije ti lo¹e ovo sa ðuveèarom.. trpao sam smuða u rernu..

Polako, ali sigurno izbacujem zapr¹ke, be¹amel sosove, slatke i slane pavlake  [veryangry] kajmak, mast, slaninu, svinju odavno ne kupujem..
i opet trigliceridi dominiraju..

Kuvanje u onim posudama na paru mi je sad omiljeno.. natrpa¹ ¹ta ima¹..okrene¹ tajmer na 30-40 min i ode¹..

slièno je barenom.. ali nekako lep¹e  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Nadalina

Citat: Vlajko poslato 19 Maj, 2012, 15:55
Polako, ali sigurno izbacujem zapr¹ke, be¹amel sosove, slatke i slane pavlake  [veryangry] kajmak, mast, slaninu, svinju odavno ne kupujem..
i opet trigliceridi dominiraju..

Al` zato jedes slatkise, belo brasno, secer, testenine, pavlake.... A sve to pooooprilicno utice na visok nivo triglicerida. ;)
Stavise, secer je veca opasnost od slanine po tom pitanju.
Dzukela u podznaku

Vlajko

Ko ja?.. jok  [plazi_se_2]

Dok sam kuæi i nekako.. al kad se izaðe zgre¹iti se mora..

A ti mala da vrati¹ podhitno koju kilu..  [zena]
poèinje¹ da lièi¹ na rahitiène manekenke iz Biafre  :-*

a svi znamo odakle si sele  ;)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

ЯЭВОЛУТИОН

Najvise volim:
Kajmak
Jagnjetinu pecenu
Sarmice od zelja

Ukus hrane se sastoji od
1. suva materija
2. zacini
3. holesterol
znajuci da uklanjanjaem zacina uskracujemo mirisnu a uklanjanjem masti ukusnu notu, suva materija ostaje kao karton.....a karton ne jedem....ako mi namazes karton kajmakom i pospes zacinima, i njega cu rado da pojedem...mislim barem olizem.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

WOLVERINE

Citat: revolution poslato 19 Maj, 2012, 22:35
Najvise volim:
Kajmak
Jagnjetinu pecenu
Sarmice od zelja

Ukus hrane se sastoji od
1. suva materija
2. zacini
3. holesterol
znajuci da uklanjanjaem zacina uskracujemo mirisnu a uklanjanjem masti ukusnu notu, suva materija ostaje kao karton.....a karton ne jedem....ako mi namazes karton kajmakom i pospes zacinima, i njega cu rado da pojedem...mislim barem olizem.


  Jagnetinu pecenu .....   [doh] [doh] [doh] [doh]  a ja mislio zivu....  [ludak] [ludak] [ludak]

Panta Zemunac

Kakvi ludaci na forumu... :o :o

Kukala nam majka svima ... manijacima nad manijacima! Sada znam za¹to se Èak Noris nije dopisao na forum!?!  [ludak]


Nije nego...kako je danas dan za glasanje a isto æe propasti, zajedno sa celim svetom, ako mi, manijaci, ne izaðemo i ne zapi¹amo po neki listiæ....i kako se nema vremena, jel'te, jel'da, za spremanje specijaliteta, ondaK nam preostaje samo brza 'rana! [veryangry]

a to je....mlad kropiriæ,,,pileæa krilca umazana senfom sa æilijem i sa kurkumom (zato se tako ¾uti, od kurkume, a ne zato jer je ljaksino), par kolutova pomidora, malo ruzmarina i granèica sve¾e miroðije, samo umoæena...a naposletku æe doæi preliv od kajmaka sa ovèijim kiselim...
verovali ili ne ( recimo, ja vama nikada ne bih), to je trajalo svega 10tak min. ostaje mi samo da, pokrijem aluminijumskom, èu¹nem u rernu na 200'C, odem na glasanje, vrnem se, sklonim foliju, pojaèam na 250¹C, da porumeni...i eto belaja!


ЯЭВОЛУТИОН

Dooobro....to je salata....a sta cemo da jedemo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Panta Zemunac

Citat: revolution poslato 20 Maj, 2012, 16:21
Dooobro....to je salata....a sta cemo da jedemo.

Ma ne vidi¹ ispod pomidora krompirice, mlade, roze....a za salatu sam spremio mlad krastavac preliven ovèijim kiselim (kojeg nisam, kako sam prvobitno hteo, sa kajmakom, prelio preko krilaca)! :P :P



A za¹to sam saèuvao kajmak...hmm, videcete!?! ;D ;D [dunce]

Panta Zemunac

Zipa sad....nemam klasuku lepinje ali zato, tu je somun!
Pa mu gornju trecinu, frcnemo no¾em,
pa i¹ceprkamo malo sredine, pa ubacimo par ka¹ika kajmaka i ka¹ika ovèijeg, kiselog mleka!
Pa razlupamo ¾ivo jaje i samo ga malo smuèkamo (ne kao kajganu),
pa na kajmak i sve to u rernu 10-15tak min na 200'C...
Za to vreme rastopimo suvu slaninicu u tiganju i kada dobro otpusti
a slaninica porumeni, nju izvadimo a u tiganj dodamo malo vode da uvri,
da napravimo pretop,kakav-takav, kada nemam pr¹ute!
OndaK pretop, sa slaninicom normalno, sruèimo preko kajmaka!!  [balavi] [balavi] [balavi]

E, zato sam saèuvao kajmak....vremena se ima, glasali smo, ispunili tu, nadasve vrlu, graðansku, du¾nost i mo¾e nam se, pa i hoce nam se,i....ma  :P :P :P :P



Panta Zemunac

E pa preselo mi, i to unapred...
Dnevnik...i koji racku ima da bacam pogled, kao da tu ima ¹tone va¾no!!
Ru¹evine, zemljotres, ne¹to mi poznata graðevina...jbg, tu sam proveo dve godine...Bolonja!
Zemljotres, uru¹io ona dva poznata tornja na pjace duo tori,
takoðe, jedna od glavnih ulica koja vodi od ¹tajge do centra starog grada,
via idinpedente ako me secanje ne vara...ba¹ ¾alosno izgleda...jbg,
secanja naviru...be¹e to '87 i '88g. :(

Panta Zemunac

Odem danas do peèenjare...''Imalte li, lepa gospo, pretopa na prodaju?''
                                         ''Ima, ima, 30 din, samo donesite posudu,
                                           dacete br. fona, i za par dana kada stigne
                                          iz Èaèka, zvacemo vas''...

Za¹to iz Èaèka, nemam poima...mo¾da se tamo i peku pragnjad a ovde samo prodaju ali naruèih u momentu!!

Kada se masa ohladi u frizu, koncem se skine gornji sloj, tj. masnoèa koja je isplivala....takoðe i donji sloj gde su ostali sitni komadici...
Ostaje nam, ¾elatinasta masa, iz sredine koja je vrh za spremanje raznih jela a ne samo ''lepinje za sve''
...suljpa, svadbarski kupus, bosanski lonac, podvarak, peèeni krompir, itd... [balavi]

CBRR1

Citat: Panta Zemunac poslato 21 Maj, 2012, 19:17
Odem danas do peèenjare...''Imalte li, lepa gospo, pretopa na prodaju?''
                                         ''Ima, ima, 30 din, samo donesite posudu,
                                           dacete br. fona, i za par dana kada stigne
                                          iz Èaèka, zvacemo vas''...

Za¹to iz Èaèka, nemam poima...mo¾da se tamo i peku pragnjad a ovde samo prodaju ali naruèih u momentu!!

Kada se masa ohladi u frizu, koncem se skine gornji sloj, tj. masnoèa koja je isplivala....takoðe i donji sloj gde su ostali sitni komadici...
Ostaje nam, ¾elatinasta masa, iz sredine koja je vrh za spremanje raznih jela a ne samo ''lepinje za sve''
...suljpa, svadbarski kupus, bosanski lonac, podvarak, peèeni krompir, itd... [balavi]

biosi u pecenjari Jankovic sigurno,oni imaju po gradu pecenjare,ali peku u cacku,i mogu ti reci da im je pecenje dobro..  [balavi] [balavi]

jerej

citam i ne verujem.. ja sam jeo sve ko popisna komisija i dogurao do 140 kg zive vage. uz malo muke i truda, skinuo sam kilazu na 112 kg i vise ne razmisljam o hrani, pa makar crkao od gladi.. A voleo sam da jedem, nije da nisam..  ;D

CBRR1

Citat: jerej poslato 21 Maj, 2012, 19:31
citam i ne verujem.. ja sam jeo sve ko popisna komisija i dogurao do 140 kg zive vage. uz malo muke i truda, skinuo sam kilazu na 112 kg i vise ne razmisljam o hrani, pa makar crkao od gladi.. A voleo sam da jedem, nije da nisam..  ;D
jeo si i na zadusnicama..?????? priznaj?zato se svi cigani iselili iz tvoje parohije,nista nije ostajalo od hrane na groblju... [doh] [doh] [doh] ali ponovo se doseljavaju eto njih...

jerej

Citat: cbrr1 poslato 21 Maj, 2012, 19:35
Citat: jerej poslato 21 Maj, 2012, 19:31
citam i ne verujem.. ja sam jeo sve ko popisna komisija i dogurao do 140 kg zive vage. uz malo muke i truda, skinuo sam kilazu na 112 kg i vise ne razmisljam o hrani, pa makar crkao od gladi.. A voleo sam da jedem, nije da nisam..  ;D
jeo si i na zadusnicama..?????? priznaj?zato se svi cigani iselili iz tvoje parohije,nista nije ostajalo od hrane na groblju... [doh] [doh] [doh] ali ponovo se doseljavaju eto njih...

to je najsladje covece.. :D :D

CBRR1

Citat: jerej poslato 21 Maj, 2012, 19:37
Citat: cbrr1 poslato 21 Maj, 2012, 19:35
Citat: jerej poslato 21 Maj, 2012, 19:31
citam i ne verujem.. ja sam jeo sve ko popisna komisija i dogurao do 140 kg zive vage. uz malo muke i truda, skinuo sam kilazu na 112 kg i vise ne razmisljam o hrani, pa makar crkao od gladi.. A voleo sam da jedem, nije da nisam..  ;D
jeo si i na zadusnicama..?????? priznaj?zato se svi cigani iselili iz tvoje parohije,nista nije ostajalo od hrane na groblju... [doh] [doh] [doh] ali ponovo se doseljavaju eto njih...

to je najsladje covece.. :D :D
[facepalm] [facepalm] [facepalm] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Uncle Bob

Zato jerej ima tonirana stakla na kolima.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Nadalina

Citat: Vlajko poslato 19 Maj, 2012, 17:00
A ti mala da vrati¹ podhitno koju kilu..  [zena]
poèinje¹ da lièi¹ na rahitiène manekenke iz Biafre  :-*

a svi znamo odakle si sele  ;)

Ma, jooook - lepo mi `vako! :-*
Dzukela u podznaku

Panta Zemunac

Jerej....dok se ne zamasti bradica, nema dijete! [balavi]
Nego, u poverenju....a jesi li ti svaki post, ovo-ono, po pravilu, mislim, ispo¹tovao... [ludak]
Ne¹to sumljam, inace kako bi ti, ispod mantije, sakrio 114 ¾ive vage!?! [nono] [nono]


CBR...pogledacu ba¹ sutra jesu li to ti, iz Èaèkoslava, Veljini koljaèi! :D

Nadalinaaa...gde sii...
Nema je...ba¹ ¹teta, nestala u akciji...a nekada si je mogao videti s'kilometra daljine! :o   Eto ¹ta uradi dijeta...PROPAS'NAÆIST!! [glavazid]

Panta Zemunac

Po¾urite sa pregledom dok nije naleteo Èak Noris...

To vam nije ''komplet'' vec samo sa kajmakom, jajetom, pr¹utom i slaninicom....






[balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi] [balavi]