Glavni meni

BT-016 ili BT-023

Započeo UFF, 08 Decembar, 2010, 05:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Na ktm-u je dosla fabricka BT-090 i to je ujedno i najbolja guma na kojoj sam do sad vozio
Drzi ko luda u svim uslovima ali se jako brzo i trosi..

Poenta je naci neki kompromis izmedju ta dva pa se za sledeci set razmisljam izmedju trokomponentne BT-016 i dvokomponentne BT-023

Da li je neko koristio obe i kakva su iskustva?
Najvise me interesuje koliko se brze BT-16 istrosi u odnosu na BT-023

Charuga

Brigdgestone BT-16 odlicna guma..... medjutim ako je uporedite sa Michelinom 2CT ili Metzelerom M5 ... uvidecete da zaostaje......nikada mi nije ulivala toliku sigurnost u granicnim podrucjima kao ove dve zadnje navedene..... i po kisi su se bolje pokazale i stvarno imaju zavidan grip.... na stazi su verovatno tu negde ali je ovo neka moja ocena iz saobracaja..... mada BT-16 moze i ovako da Vam izgleda pred zamenu....



To je sto se tice SS guma...

Sport touring sam bio zadovoljan sa BT-21 sada ga je zamenio BT-23..... na jakom motoru mora da se kombinuje sa meksom prednjom gumom...moze se lepo obarati....ali pazite se ispucavanja iz krivine jel tu nemoze da drzi kao gore navedene gume i ako ne preterujete sa gasom na vreme ce vas upozoriti setanjem zadnjeg kraja...



Ove sport Touring su veoma zahvalne za duza putovanja zbog trajnosti a dozvoljavaju sigurne prolaske kroz krivine maltene u max. nagibu...kao sto rekoh samo oprezno sa gasom.... po kisi su se pokazale takodje dobre.....


farbach

Uffe , prednja guma ne treba da izgleda tako,
nego ovako.

Charuga

Uh to je peglano na stazi ...neki slik???

Gašpar

Ja koristim Qualifier na Kawi i prezadovoljan sam kako drze. Problem je samo sto se mnogo, mnogo brzo trose.


Inace UFF, tema o gumama vec postoji ali nema veze, raspalite i ovde:

http://www.moto-vesti.com/forum/index.php/topic,262.msg2326.html#msg2326

UFF

Izmenjeno u nesto konkretnije

SSZGO

Citat: Charuga poslato 08 Decembar, 2010, 08:54
Uh to je peglano na stazi ...neki slik???

slikovi se poznaju po onoj rupi u gumi, da se zna koliko je jos gume ostalo
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

svaki dan naucim nesto novo...

MICA F

ja imam o23 , sta znam dobra je , lepo drzi , presao sam oko 7000 km, mislim da ce izdrzati ovu sezonu , znaci oko 12-13 hiljada km traje. po kisi je bas dobra peglao sam ga letos dva puta , bas da probam sta se desava , ali sam se odusevio . eto ako te jos nesto interesuje pitaj

Gašpar

Bio sam u Austriji u nekoj prodavnici igracaka (igracaka za nas mislim, ima nekih 300 motora, 2 sprata, brdo opreme, ... ) i Bridgestone je izbacio BT016PRO, kazu da su trenutno best buy.

UFF

Hmmm
Kazu da traje duze i da drzi bolje na mokrom

Ali izgleda je ima samo u dimenzijama 120, 180, 190  ?

YOman

To znaci da vozis pogresan motor...   [sutirakamen]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

UFF

Ja ga bar vozim a ne ko neki koji kazu da ce ga voziti pa se ne pojave  [sutirakamen]

YOman

Citat: UFF poslato 13 Mart, 2011, 22:54
Ja ga bar vozim a ne ko neki koji kazu da ce ga voziti pa se ne pojave  [sutirakamen]
U pravu si...  [veryangry]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...