Glavni meni

Shark Vision R

Započeo Doda, 24 April, 2012, 20:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Doda

Ponovio sam se sa jos jednom kacigom iz kolekcije Shark. Rec je o modelu VISION R, cija je redovna cena oko 350e a moguce je naci na raznim snizenjima za 200e. Do duse,ne u svim dezenima koji su u ponudi. Presao sam oko 300km sa tom kacigom i mogu vam reci da sam vise nego zadovoljan. Pre sam nosio Shark RSF 2i  i zamerka tom modelu je bila sto je  izrazito nemirna na vecim brzinama. Vec na 180 km/h pocinje glava da vibrira  a preko 200 se muti pogled od lelujanja kacige. RSF 2i je cista turing kaciga koja nije imala dodatak u vidu tamnih naocara i "repic",tj. spojlercic na potiljku koji smiruje vibracije kacige.  Nova VISION R  poseduje sve ove dodatke,standardan debeo vizir koji ne magli ni u ekstremnim uslovima,dobru ventilaciju,modernije izvedenu postavu koja se,naravno,skida zbog odrzavanja. Ispod brade postoji zavesica koja ne dozvoljava uduvavanje  vazduha  u kacigu po hladnom vremenu, a koja moze da se skrati pomocu uckura (tako jednostavno a dobro osmisljeno) i leti priustite dobro provetravanje i hladjenje. Novost na ovom modelu je sire i vislje vidno polje jer je vidni otvor secen po uglom. Tako da i R-asi kada  spuste glavu iza oklopa ne moraju da lome vrat da bi videli put. Tu je jos jedan sistem koji kod starijih SHARK modela nije bio zastupljen, a to je sistem za brzo odmagljivanje vizira u vidu polugice sa leve strane koja kada se gurne podigne vizir samo sa te strane za 5mm.  Sve u svemu kaciga je mesavina turing i R modela i to ,po meni, vrlo uspesna mesavina. Od svega po malo,vrlo kvalitetno uradjena,neobicnog izgleda (nekome se nimalo ne dopada), skoljka od fiberglasa,kopcanje na zupcasti jezicak (pravo turng kopcanje),itd. Probao sam od kolege cuvenu SHUBERT PRO i mogu vam reci da Shark ni malo nije losiji,cak  ima i par dodataka vise.

Major

Lepa kaciga i ja cu morati da se ponovim uskoro..