Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

setih se price jednog majstora sto je ugradjivo na crno gas pre  20 godina ,inace radio u nisu na gasnim postrojenjima.Kad je imao problema sa radom svecica na tada najmodernim automobilima i hi-tek svecicama,on je stavljao bosnu i problemi su nestajali.Ove najbolje svecice su bile  ispravne ali nisu dobro radile, a obicna bosna sa gvozdnom elektrodom je radila.Sad ispada da je ta bosna bolja od platine ngk sto naravno nije tacno.Moto puls je pre 8-9 godina imao redakcjski motor xt kome je  blokirao menjac u voznji ,popravljen sipan motul umesto ina 4t,i pocelo da proklizava kvacilo.Promenili kvacilo i vise ne proklizava.Ima test u moto pulsu.Èitejuci stalkera dosao sam do zakljucka da  ulja-sinteticka  za modernije i bolje agregate su tanja manji i to jednakiji molekul ,manje trenje duza trajnost.Èim se cuje lupanje a sa polusintetikom manje  a mineralom  jos manje znaci agregat dotrajava pa je paraoks da losije ulje bolje obavlja posao,Isto se odnosi i na marku ulja a ne samo na vrstu.Veci molekul -losije ulje pravi deblji uljni film i covek koji razmislja zdravorazumski a ne naucno dolazi do pogresnog zakljucka, da je losije ulje ustvari bolje.Nekada, sad vec veoma davno 60-70-80 godina su postojali na dvadesetak mesta u  sfrj laboratorije koje su radile na primeni maziva  i imale su telefone  gde se covek mogao obratiti za misljenje.Znaci treba nam strucno misljenje  da bi razbili  misteriju koja to ustvari nije

Lazic

Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 22:54
Mislio je lazic przio na ulju  [rofl]

Zezaj zezaj, al' aj tebe da vidim da vozi¹ kroz London 75mph... :P

BOKYBOY

Bardahl and Denso only  [klanjam_se]


Hurricane

Citat: Laziæ poslato 10 Februar, 2017, 23:10
Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 22:54
Mislio je lazic przio na ulju  [rofl]

Zezaj zezaj, al' aj tebe da vidim da vozi¹ kroz London 75mph... :P

.i jo¹ pogre¹nom stranom puta

Lazic

Nije pogre¹na, i ja uglavnom vozim levom... :D

Gavrolini

Po gradu pa po gradu
......u moz misliti al si zajeban :)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 21:35
Eeeeee @Lazic,  @revolution  sve zaboravili? Jebote a koliko sam shvatio revolucija je i majstor. Antifriz jest za niske temperature ali mu to nije glavna funkcija. Nikad nije bio problem u hladnoci nego u sprovodjenju toplote.

Ccccccc
nazalost nije toliko bolja disperzija toplot....ulje ima bolju provodljivost od antifriza ali mu se gustina mnogo povecava na niskim temparaturama....antifriz je kompromis....izmedju vode i ulja...ali ima i svostva lubrikanta za klizne semeringe .....
Hteo dsam da kazem da za motor nije bitna toliko disperzija toplote na minus 10 kao na kolima....malo se motor vozi na toj temparaturi a i nema kabina grejanje.....ti standardi za antifriz sto se tice zastite od korozije je nebitan za motore jer im je rok trajanja daleko nizi nego kolima i predjene kilometraze su drasticno manje....kola stara 10 godina postoje u besprekornm stanju ...za motore  je to retkost...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 10 Februar, 2017, 23:43
Po gradu pa po gradu
......u moz misliti al si zajeban :)
Kad se prolep¹a vreme, doði da se provozamo, biæu ne¾an obeæavam... :D

Gavrolini

Ne vozim motore i ne posedujem ni jedan.

Bojan

Citat: Laziæ poslato 10 Februar, 2017, 23:10
Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 22:54
Mislio je lazic przio na ulju  [rofl]

Zezaj zezaj, al' aj tebe da vidim da vozi¹ kroz London 75mph... :P

Moze, ali izmedju dve kamere.

Bojan

Citat: Gavrolini poslato 10 Februar, 2017, 23:43
Po gradu pa po gradu
......u moz misliti al si zajeban :)

A kad je grad u jednom pravcu k'o od Bgd do Ks

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Februar, 2017, 23:50
Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 21:35
Eeeeee @Lazic,  @revolution  sve zaboravili? Jebote a koliko sam shvatio revolucija je i majstor. Antifriz jest za niske temperature ali mu to nije glavna funkcija. Nikad nije bio problem u hladnoci nego u sprovodjenju toplote.

Ccccccc
nazalost nije toliko bolja disperzija toplot....ulje ima bolju provodljivost od antifriza ali mu se gustina mnogo povecava na niskim temparaturama....antifriz je kompromis....izmedju vode i ulja...ali ima i svostva lubrikanta za klizne semeringe .....
Hteo dsam da kazem da za motor nije bitna toliko disperzija toplote na minus 10 kao na kolima....malo se motor vozi na toj temparaturi a i nema kabina grejanje.....ti standardi za antifriz sto se tice zastite od korozije je nebitan za motore jer im je rok trajanja daleko nizi nego kolima i predjene kilometraze su drasticno manje....kola stara 10 godina postoje u besprekornm stanju ...za motore  je to retkost...
A onaj od Bokyboy, jebote kod njega je i lanac fabricki  [rofl]  Al ce mu zena sjebat znanje   [rofl] [rofl] [rofl]

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Februar, 2017, 23:50
Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 21:35
Eeeeee @Lazic,  @revolution  sve zaboravili? Jebote a koliko sam shvatio revolucija je i majstor. Antifriz jest za niske temperature ali mu to nije glavna funkcija. Nikad nije bio problem u hladnoci nego u sprovodjenju toplote.

Ccccccc
nazalost nije toliko bolja disperzija toplot....ulje ima bolju provodljivost od antifriza ali mu se gustina mnogo povecava na niskim temparaturama....antifriz je kompromis....izmedju vode i ulja...ali ima i svostva lubrikanta za klizne semeringe .....
Hteo dsam da kazem da za motor nije bitna toliko disperzija toplote na minus 10 kao na kolima....malo se motor vozi na toj temparaturi a i nema kabina grejanje.....ti standardi za antifriz sto se tice zastite od korozije je nebitan za motore jer im je rok trajanja daleko nizi nego kolima i predjene kilometraze su drasticno manje....kola stara 10 godina postoje u besprekornm stanju ...za motore  je to retkost...

Procitaj revolucijo, tebi to mislim da nije tesko.Lakse ces da promenis misljenje nego da te ja ubedjujem  ;D

Hohštapler

Citat: Bojan poslato 11 Februar, 2017, 01:52
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Februar, 2017, 23:50
Citat: Bojan poslato 10 Februar, 2017, 21:35
Eeeeee @Lazic,  @revolution  sve zaboravili? Jebote a koliko sam shvatio revolucija je i majstor. Antifriz jest za niske temperature ali mu to nije glavna funkcija. Nikad nije bio problem u hladnoci nego u sprovodjenju toplote.

Ccccccc
nazalost nije toliko bolja disperzija toplot....ulje ima bolju provodljivost od antifriza ali mu se gustina mnogo povecava na niskim temparaturama....antifriz je kompromis....izmedju vode i ulja...ali ima i svostva lubrikanta za klizne semeringe .....
Hteo dsam da kazem da za motor nije bitna toliko disperzija toplote na minus 10 kao na kolima....malo se motor vozi na toj temparaturi a i nema kabina grejanje.....ti standardi za antifriz sto se tice zastite od korozije je nebitan za motore jer im je rok trajanja daleko nizi nego kolima i predjene kilometraze su drasticno manje....kola stara 10 godina postoje u besprekornm stanju ...za motore  je to retkost...

Procitaj revolucijo, tebi to mislim da nije tesko.Lakse ces da promenis misljenje nego da te ja ubedjujem  ;D

Daj i meni da proèitam, molim te.
Ja sam bio u vi¹e postrojenja gde se proizvodi antifriz, vi kad bi to videli shvatili bi kako je sve ovo ¹to vi misliteda je "nauka" i "mikronska merenja" zapravo zabluda...


Citat: sasa ns 1 poslato 10 Februar, 2017, 22:55Èitejuci stalkera dosao sam do zakljucka da  ulja-sinteticka  za modernije i bolje agregate su tanja manji i to jednakiji molekul ,manje trenje duza trajnost.Èim se cuje lupanje a sa polusintetikom manje  a mineralom  jos manje znaci agregat dotrajava pa je paraoks da losije ulje bolje obavlja posao,Isto se odnosi i na marku ulja a ne samo na vrstu.Veci molekul -losije ulje pravi deblji uljni film i covek koji razmislja zdravorazumski a ne naucno dolazi do pogresnog zakljucka, da je losije ulje ustvari bolje.

Veæ sam se jednom smejao zbog ovoga...
Vrhunska teorija! Vrhunska!  [rofl] [clapp] [thumb_up] [kralj] [klanjam_se]
Sitniji i krupniji molekuli... [rofl] [thumb_up]

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bojan

@Hostapler znamo mi to, oni samo boje secernu vodicu. Ovaj novi dizel je u stvari loz ulje obojeno drugom bojom, i to sve da bi nas zjebali.  Sva nauka je u stvari velika zabluda  [doh]

Hohštapler

@Bojan

Daj ti meni samo taj link da vidim to ¹to si èitao, gre¹an sam, ¾elim da nauèim! Da ne sipam vi¹e NIS u svoj motor.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

@Bojan ''A onaj od Bokyboy, jebote kod njega je i lanac fabricki ...Al ce mu zena sjebat znanje''

Bas ti zanimljiv taj BokyBoy,a? :)
...ne znam odakle ti to da ce ova cetvrta uspeti ono sto nisu uspele prethodne tri... :P

Grof

Citat: BOKYBOY poslato 11 Februar, 2017, 10:54
@Bojan ''A onaj od Bokyboy, jebote kod njega je i lanac fabricki ...Al ce mu zena sjebat znanje''

Bas ti zanimljiv taj BokyBoy,a? :)
...ne znam odakle ti to da ce ova cetvrta uspeti ono sto nisu uspele prethodne tri... :P


Brate ti ba¹ voli¹ venèanja i svatove :D

BOKYBOY


Bojan

#2019
Citat: BOKYBOY poslato 11 Februar, 2017, 10:54
@Bojan ''A onaj od Bokyboy, jebote kod njega je i lanac fabricki ...Al ce mu zena sjebat znanje''

Bas ti zanimljiv taj BokyBoy,a? :)
...ne znam odakle ti to da ce ova cetvrta uspeti ono sto nisu uspele prethodne tri... :P


Kako da mi ne bude zanimljiv imenjak koji tako odrzava motor.
Uvek ima ona koja sjebe znanje 100%, pitanje je samo dali ces je naci?  ;D

@Hostapler nije to samo jedan link, zainteresuj se za razliku izmedju antifriza za kola i antifriza za motor kao i za aditive koji se dodaju pa ce da ti se pojavi gomila linkova koji se opet nadovezuju na druge. A mozes i da kupis gajbu piva dodjes do mene a ja ti natenane sve prepricam.  ;D