Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: Laziæ poslato 10 Februar, 2017, 09:01
Ima antifriz i za ljude, zove se rakija... ;D

Tacno. Rakija ima tacku smrzavanja ispod nule. Pa onda, sto je veci minus, treba da ima nizu tacku smrzavanja, tj. vise gradi.


Lazic

Neverovatno al' sve se razumemo... ;D

Gavrolini

#1982
Dokazano da unosenjem alkohola u organizam samo ubrzavate proces smrzvanja tela. Vrsena su testiranja i ljudi koji su koristili alkohol su mnogo brze gubili temperaturu. Tako da te bajke o rakici da se zagrejes su samo mit i izgovor da se pije.

mrle

Citat: Gavrolini poslato 10 Februar, 2017, 13:13
Dokazano da unosenjem alkohola u organizam samo ubrzavate proces smrzsvanja tela. Vrsena su testiranja i ljudi koji su koristili alkohol su mnogo brze gubili temperaturu. Tako da te bajke o rakici da se zagrejes su samo mit i izgovor da se pije.

¹to moj teèa ka¾e:"Rakija hladi, vino greje".

Glava Dole

Da, ali privremeno greje jer poboljsava cirkulaciju, posebno perifernu... to je vise stvar psihicke prirode... ali se zato s druge strane brze hladi telo... testirali mytbustersi sa discovery-ja :)

Darko

Jos jedan koji od sada meæe bardal u svoje motore na dalje ! :)
Motul 300v mozda ima svoju neku namenu na stazi ( otkud znam ) , ali to svakako nisam ja , i znam dosta ljudi kojima je trosio ko lud 300v ... za 5100 sam nesto neutralan , ali mislim da je 7100 dobro ulje ...

E sad radza ... :)  valjda se zna da kad klinci imaju temperaturu , stavlja se rakija na noge da skine temp a ne da poveca jebem mu misa... kod lazica sve to naopako :) .. kad je uneses , ovo sto Milos prica , kod ljudi koji imaju losu perifernu cirkulaciju , imaju subjektivan osecaj da su im ekstremiteti hladni i trnu , pa s obzirom da radza poboljsa taj periferni krvotok , taj se osecaj izgubi pa se dolazi do zakljucka da radza "greje" ...

ЯЭВОЛУТИОН

a. gradacija lja se uprkos standardizaciji razlikuje od proizvodjaca do proizvodjaca, odnosno iako pise isto nije isto.

b. Yamaha preporucuje yamalube a to je mineralno ulje....i sa tim motor najbolje radi....sva polusintetike i sintetike produzuju period eksploatacije, a ko ne prelazi 20000 km godisnje iz cuga nemam potrebe za sintetikom....vecina menja ulje ovde na 5000 a to moze da istera svako ulje

c. motul je dobro ulje sa losim uvoznikom...previse problema sa motulom 5100 da bi ga bilo kome preporucio....donosili su ga iz nemacke i mnogo je bolje.

d. antifriz ko antifriz....za motore je antifriz manje bitan jer se vecina ne vozi u ekstremno niskim temoaraturama i uglavnom stoje u garazama....a i predju za zivoto oko 100000 km.....kola predju preko 350000....

e.  jedinu sintetiku koju priznajem je AMSOIL ostalo ne

f.  nijedna firma ne preporucuje koriscenje sintetickog ulja za svoj motor osim KTM-a za lc4 620.640 agregate a svi znamo koliko to zadovoljstvo kosta i koliko ga pije KTM...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 10 Februar, 2017, 13:13
Dokazano da unosenjem alkohola u organizam samo ubrzavate proces smrzvanja tela. Vrsena su testiranja i ljudi koji su koristili alkohol su mnogo brze gubili temperaturu. Tako da te bajke o rakici da se zagrejes su samo mit i izgovor da se pije.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Dobro bre Gavriloviæu, ti kao da si zalutao na ovaj forum... :D Zamisli budalu koja vozi motor na -20, pa da se jo¹ napije pre toga... :o :D

Opet sam kupio Elf moto road polusintetiku, ne mogu d'izdr¾im kad vidim cenu... :D

mrle

Citat: Laziæ poslato 10 Februar, 2017, 14:54
Zamisli budalu koja vozi motor na -20, pa da se jo¹ napije pre toga... :o :D
mo¾e -10?

Citat: Laziæ poslato 10 Februar, 2017, 14:54


Opet sam kupio Elf moto road polusintetiku, ne mogu d'izdr¾im kad vidim cenu... :D

Po¹to?

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Nisam ni sumnj'o da je moj naopaki imenjak vozio pijan na -10... :D


550 dinara

Gavrolini

Odavno prestao i da pijem i da vozim na -20. Neko bi rekao da sam omatorio , a ja.mislim da sam se opametio. Da je uzivancija voziti na -20 pa i na +5 svakako nije i moze ko sta hoce da kenja ali uzivancija nije. Da mi je lepo kad se razbijem od alkohola , nije, a nije ni ljudima oko mene. Da se poradjam posle tri dana, poradjam se.

Lazic

Posle mesec dana u minusu, na +5 je banja... :D I ona jakna ¹to si mi uvalio je jebeno predobra... :D :-* Nosio sam je po ko¹avi na -15, nisam mogao da se naverujem koliko je dobra... ;D Nadam se da je malo hladnija kad se skine postava, inaèe mogu da je nosim samo po hladnjaèama... :D

Gavrolini

Rekao sam ti da je extra kao i rukavice. Sigurno je bez uloska manje topla e sad za leto sumnjam da ce biti prijatno.

ЯЭВОЛУТИОН

@gavra
cizaL je sad skinuo postavu a vratice je pred leto...kad  je neko naopak.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 10 Februar, 2017, 19:27
Rekao sam ti da je extra kao i rukavice. Sigurno je bez uloska manje topla e sad za leto sumnjam da ce biti prijatno.
Testirao je na motoru na ~100kmh na oko nule, na antartik sa njom bez problema... :D A rukavice sam probao, ali mnogo je toplo za njih... :o :D Takoðe sam se ¹etkao na -15 i ko¹avi... :D


@Alja:
Jeb'o sliku, preznojio sam se od pomisli da je nosim leti... :D

Bojan

Eeeeee @Lazic,  @revolution  sve zaboravili? Jebote a koliko sam shvatio revolucija je i majstor. Antifriz jest za niske temperature ali mu to nije glavna funkcija. Nikad nije bio problem u hladnoci nego u sprovodjenju toplote.

Ccccccc

Lazic

Ama bre, parkiran je, zabole me kako sprovodi toplotu... :D

Ali da ne gre¹im du¹u, fakat ne sprovodi kao voda, tj, video sam da se ulje zagreva kao da je proleæe a u hladnjaku voda... Ali opet, i leti bi trebalo da je bolji jer mu je taèka kljuèanja dosta vi¹a od 100 stepeni... Ali opet, ja nisam merodavan, ovih dana sam ga pr¾io kao pu¹ten sa lanca, mo¾da je i do mene... :o :D

Gavrolini

Przio kle? Koliko 120km/h? :)

Lazic


Bojan

Mislio je lazic przio na ulju  [rofl]