Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Gavrolini

Rekoh ja davno i godinama stojim iza toga da je motul 5100 najgore ulje za motor. Ne samo najgori motul vec majgore ulje od svih. Pre bih sipao crnu modricu nego to djubre. 7100 mnogi hvale ja ga nisam probao jer me generalno motul vise nece videti ali 5100 probano vise puta i kao sto rekoh po meni gore ulje NE POSTOJI!

mrle

jednom ga sipao u GPZ, menjaè, frajlauf, sve mu krèalo.
Pre toga koristio Motorex, posle Motula Bardal i Ipon. Sve mnogo bolje od Motula.

Gavrolini

Po meni se 5100 najgore odrazi na menjac i kvacilo.

El Jefe

Јефта нек пита ћелавог Банета из НС Рајдерса шта га интересује, обојица имају исти тип мотора.
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 09 Februar, 2017, 10:59
Rekoh ja davno i godinama stojim iza toga da je motul 5100 najgore ulje za motor. Ne samo najgori motul vec majgore ulje od svih. Pre bih sipao crnu modricu nego to djubre. 7100 mnogi hvale ja ga nisam probao jer me generalno motul vise nece videti ali 5100 probano vise puta i kao sto rekoh po meni gore ulje NE POSTOJI!

5100 je ulje na koje se dosta ljudi ¾ali.
Otpisati ceo program Motul zbog istog - to je lièni, emotivni izbor. Kao da otpi¹e¹ Guns n' Roses zbog albuma The Spaghetti Incident?   :)
7100 je prilièno dobro ulje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

jevta

Kako se pona¹a to 15 dok se ne zagreje to mi je bitno po¹to se to pokazalo da nije ba¹ za ispod 25 stepeni bar meni do sada.

Slaninar

Po¹to u NS ne bude nikad 50 stepeni, ni zastoja u saobraæaju (bar za motore), ja bih, èak i za leto, pre preporuèio 10w40 ulje. Èak i za tu hiljadarku.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Ja najmanje vozim po NS.Otvoren put i temperature od 30+ do 0.Bar je takav plan za manji deo alpa ove godine

ðunta

Ovo je tabela pumpljivosti, odnosi se na hladan rad. Na 25°C svako ulje mora da radi kako treba jer je to neka ravnote¾na temperatura i bilo koja gradicija ga pokriva. Za jo¹ ¹iri temperaturni opesg, Pro 4 Plus, 10W50, vi¹a sintetike takoðe sa estrom, trkaæeg ranga, ali je i cena drastièno vi¹lja, 1.480 Din.



"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

jevta

Postavio ja tu tabelu u pitanju.
Osnovno pitanje je bilo koji API i za¹to ,a ne koji silkolen.Njega neæu sipati za sada sigurno.

ðunta

U preporuci koju si postavio stoji od te API klasifikacije pa na vi¹e, a ne iskljuèivo nju, a ¹ta æe¹ da sipa¹ je tvoj izbor naravno.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

jevta

Pitao sam iskustva i svaka èast jedini si rekao 15-50 ja pitao kako se pona¹a to 15 ti opet nudi¹ tvoj proizvod.A jasno sam napisao da æu sipati motul.
Nije mi jasno.Da li ima¹ iskustvo ili samo zna¹ zbog prodaje?

Gavrolini

Pa sto pitas ako si se vec odlucio za to djubre.

jevta

Gavro ti bi trebao da razume¹ klupsku prièu.
Distribuer Motula ima boje moto udru¾unja koje i ja imam.
I da imamo povoljnu nabavku ¹to je sasvim normalno.
Zato sam prilièno jasno napisao koji brend æu sipati.

ðunta

Mi smo topla klima i zato pedesetica, pogotovu kad i proizvoðaè u svojoj preporuci navodi vi¹e opcija, nisu isto Alpi i obala Mediterana. Vozi se i 10W40 ali mahom ne po gradskoj vrelini i kad su  noviji agregati. Da, iz prakse navodim jer imam dosta povratnih informacija kroz vi¹egodi¹nju prodaju Fuchs Silkolena u njihovom distributivnom lancu. Uzmi Motul 7100 i shvati i to kao moju preporuku, nije od znaèaja nekoliko litara.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Bojan

Citat: jevta poslato 09 Februar, 2017, 12:21
Pitao sam iskustva i svaka èast jedini si rekao 15-50 ja pitao kako se pona¹a to 15 ti opet nudi¹ tvoj proizvod.A jasno sam napisao da æu sipati motul.
Nije mi jasno.Da li ima¹ iskustvo ili samo zna¹ zbog prodaje?
Sipaj onda Motul 7100  10-50W. Sto tolika filozofija? Da teras taj Fazer  u Yamahin  servis ali u razlicitim europskim zemljama dobio bi svaki put drugo ulje. Za bike u dobrom stanju ako sipas preporuceno ulje nema teorije da primetis razliku izmedju proizvodjaca.

jevta

Evo malo iskustava mojih!
Ako menjam na proleæe sipam 15-50 polusint
Ako menjam pred kraj sezone sipam 10-40 zato ¹to æe se voziti po hladnom vremenu.
To je donelo iskustvo po¹to sam probao i 15-50 pred kraj sezone i pokazalo se da mu na hladnom vremenu treba mnogo vi¹e vremena da se zagreje i samim tim podmazuje kako treba.
Sada prvi put servisiram motor koji ima vi¹e sportkih performansi i zaèudilo me je to ¹to proizvoðaè daje API SE ,a ne neki veæi standard.Èak su i uljare imale veæi standard.
Pre èitanja uputstva razi¹ljao sam izmeðu 300v i 7100.Posle èitanja uputstva mislim da to mo¾da nije pametno.Motor koji je servisiran odreðenu kilometra¾u sa polusint uljem smatram da nije pametno poèeti tretirati sint uljem.To mu neæe ni produ¾iti vek ni pobolj¹ati performanse.Bar ja tako mislim.
Sve ostale prièe ja sam èuo da je ne¹to dobro ili ja prodajem ne¹to pa je to najbolje mi nisu ba¹ ubedljive.One pak iskustvene ja sam sipao ne¹to i to se pokazalo nekako me privlaèe da nauèim ne¹to novo.

Inaèe servise i ulja na svojim motorima radim sam i to veæ podosta godina tako da su mi iskustva pogotovo u tim modelima koje sam du¾e koristio dosta bogata.

jevta

Citat: Bojan poslato 09 Februar, 2017, 12:39
Citat: jevta poslato 09 Februar, 2017, 12:21
Pitao sam iskustva i svaka èast jedini si rekao 15-50 ja pitao kako se pona¹a to 15 ti opet nudi¹ tvoj proizvod.A jasno sam napisao da æu sipati motul.
Nije mi jasno.Da li ima¹ iskustvo ili samo zna¹ zbog prodaje?
Sipaj onda Motul 7100  10-50W. Sto tolika filozofija? Da teras taj Fazer  u Yamahin  servis ali u razlicitim europskim zemljama dobio bi svaki put drugo ulje. Za bike u dobrom stanju ako sipas preporuceno ulje nema teorije da primetis razliku izmedju proizvodjaca.
E ba¹ je to kvaka otera¹ u servis i oni sipaju mineralno API SE po¹to to preporuèuju,ili prvo sledeæe po¹to SE vi¹e ne postoji na tr¾i¹tu.
I po¹to preporuka proizvoðaèa ne postoji ja pitam za iskustva.
Da i Ðunta je konaèno rekao sintetika

Gavrolini

Pa bas ako ti je klubski kolega i prijatelj onda treba da ti kaze kakvo djubre prodaje. Ne radi se samo o ceni.