Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Dukags

Jes milion  :P

A ozbiljno nauèih ne¹to za filozofiranje na temu jer realno ne znam koji æe mi moj i to da znam, niti æe mi biti lak¹e kad sjebem novu majicu od teènosti a ne od koèionog ulja niti æe motoru biti lak¹e ¹to nije koèiono ulje nego teènost koja lièi na ulje pase vlagu  [cheers]

aæimo


Glava Dole

Sve sto je masno za mene je ulje, vi ga zovite kako hocete :D

Hohštapler

Citat: Milos96 poslato 03 Septembar, 2016, 01:42
Sve sto je masno za mene je ulje, vi ga zovite kako hocete :D

Sine moj, shvati ovo krajnje dobronamerno...
Ti studira¹, buduæi si in¾enjer (?), akademski graðanin, nemoj nikad da bude¹ gadljiv na informaciju i nikad, ali nikad nemoj da se hvali¹ kako ne zna¹ ne¹to.
OK je da ne zna¹, i ka¾e¹ to, ali nemoj misliti da je to kul. U dana¹nje vreme kad je SVAKO znanje (bar teorija, osnova) dostupno na dva klika, samo budala mo¾e da ka¾e ne¹to ne zna ni povr¹no...
Znam da ti nisi takav, da si vredan, da zna¹ dosta i oko elektronike i motora, zato nemoj ¹iriti pogre¹nu sliku o sebi  [cheers]

Ova dr¾ava ima budala i nepismenih vi¹e nego ¹to joj treba, fali nam mladih koji su sposobni i radni.  [hello]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Интернет је извор дезинформација, идиотизама и полузнања.
Друштво за заштиту од животиња

Hohštapler

Proma¹io si su¹tinu.
Ne zalazim u to da internet nije pun svega i svaèega, ali osnovne pojmove bilo èega mo¾e¹ saznati. Fakat.

Moja poenta je da on kao neko ko je buduæi in¾enjer i tako reæi nosilac intelektualne buduænosti ove zemlje i ne bi trebao da ka¾e da je za njega sve ¹to je masno - ulje, kad ako veæ voli motore, i visi po ceo dan na netu mo¾e da ukucu u google "brake fluid" i da za sekund proèita da je zapravo veæina istih vrsta alkohola itd....
Nema nièeg goreg kad neko nije glup a pravi se glup zato ¹to misli da je to kul.
[cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

sasa ns 1

u socijalisticko vreme mi umre deda,baba zpali lojanicu na stolu,apsolutno nikakav dim,posle dve tri godine u vreme inflacije umre baba ,sad ta ista lojanica sa svezim dijamant jestivim uljem je dimila do plafona crni dim .da neverujes koja razlika a kad se koristi u kuhinji nikakve razlike.Znaci nije bas svako ulje isto

TEEfqd

Citat: El Jefe poslato 03 Septembar, 2016, 11:18
Интернет је извор дезинформација, идиотизама и полузнања.

meni je taj isti internet spasao hiljade eura od raznih popravki servisa i pitaj boga cega jos u poslednjih 10 godina sto po kolima/motoru sto po kuci.

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 03 Septembar, 2016, 11:18
Интернет је извор дезинформација, идиотизама и полузнања.

Internet je riznica znanja dostupna bukvalno na par klikova mi¹em. Samo, kao i kod bilo kog uèenja, bilo da je iz knjiga, od profesora, kako god: mora¹ tra¾iti pouzdane i proverene izvore.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 03 Septembar, 2016, 09:53
Citat: Milos96 poslato 03 Septembar, 2016, 01:42
Sve sto je masno za mene je ulje, vi ga zovite kako hocete :D

Sine moj, shvati ovo krajnje dobronamerno...
Ti studira¹, buduæi si in¾enjer (?), akademski graðanin, nemoj nikad da bude¹ gadljiv na informaciju i nikad, ali nikad nemoj da se hvali¹ kako ne zna¹ ne¹to.
OK je da ne zna¹, i ka¾e¹ to, ali nemoj misliti da je to kul. U dana¹nje vreme kad je SVAKO znanje (bar teorija, osnova) dostupno na dva klika, samo budala mo¾e da ka¾e ne¹to ne zna ni povr¹no...
Znam da ti nisi takav, da si vredan, da zna¹ dosta i oko elektronike i motora, zato nemoj ¹iriti pogre¹nu sliku o sebi  [cheers]

Ova dr¾ava ima budala i nepismenih vi¹e nego ¹to joj treba, fali nam mladih koji su sposobni i radni.  [hello]

100% si u pravu al znas kako je kad jednostavno od malih nogu nesto zoves kociono ulje, kupis ga 100 puta trazeci ga tako... jednostavno tesko promeniti naviku a ja nisam bas picajzla, bitno da se uvek razumem sa prodavcem i da znam da ga upotrebim, niti me je iko ikad ispravio niti upotrebio naziv "tecnost"... a ono jeste, ne zove se brake oil nego brake fluid :D Covek se uci dok je ziv, nikad nisam razmisljao iskreno o tome...
A daleko od toga da bezim od informacija, 70% toga sto znam sam sa neta i naucio... i do 5-6 ujutru umem da ostanem kopajuci i trazeci kad me nesto interesuje, pokusavam da provalim itd... mada sam za fax truba jer tamo vec mora mnoooooogo da se uci, vecina stvari me i ne interesuje i zakopacu se najvise sa matematikom i fizikom... nikad mi nisu isle tolike formule, teorije itd jbg... al videcemo, kako bude da bude... i u srednjoj jedva da sam pipao knjigu sem kad moram a bio medju najboljima u odeljenju... upisalo nas je 30oro od toga zavrsilo samo 18oro elektrotehnicki smer s tim sto je i medju njima bilo dosta ovih koji su polagali itd, ja nikad nista... strucni sve cetvorke- petice bez pipanja knjige jer je to jednostavno islo samo, ukapiram semu i pre nego sto je profa zavrsi na tabli npr ali je to sve mnogo prostije... a bubalacke molim ceo zivot za dvojke hahhha :D Na faxu je vec druga prica, srednja nije ni 2% fakulteta, posebno elektrotehnickog...

Glava Dole

A evo, bas sad gledam flasicu ulja koje sam kupio bas skoro da dolijem za zadnju kocnicu... cak su i oni na flasici napisali "ulje za hidraulicne kocnice" (ne kazem da je to ispravno, samo da kod nas jednostavno ustaljen taj izraz "ulje" )... i u dnu cak napisali "OIL for hidraulic brakes"...


Slaninar

Zaglupljivanje u svakom pogledu, na svakom frontu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Ho¹tapler poslato 03 Septembar, 2016, 09:53
Citat: Milos96 poslato 03 Septembar, 2016, 01:42
Sve sto je masno za mene je ulje, vi ga zovite kako hocete :D

Sine moj, shvati ovo krajnje dobronamerno...
Ti studira¹, buduæi si in¾enjer (?), akademski graðanin, nemoj nikad da bude¹ gadljiv na informaciju i nikad, ali nikad nemoj da se hvali¹ kako ne zna¹ ne¹to.
OK je da ne zna¹, i ka¾e¹ to, ali nemoj misliti da je to kul. U dana¹nje vreme kad je SVAKO znanje (bar teorija, osnova) dostupno na dva klika, samo budala mo¾e da ka¾e ne¹to ne zna ni povr¹no...
Znam da ti nisi takav, da si vredan, da zna¹ dosta i oko elektronike i motora, zato nemoj ¹iriti pogre¹nu sliku o sebi  [cheers]

Ova dr¾ava ima budala i nepismenih vi¹e nego ¹to joj treba, fali nam mladih koji su sposobni i radni.  [hello]

sta treba da se pravi da je sveznajuci i da ide kao u wc da pisa/izgugla pa da posle kad se vrati prosipa pamet?

ovoj drzavi fali jos koji sposoban politicar da odemo u kurac do kraja, nista joj drugo pomoci ne moze pa da zavrsimo onda sa time sto pre

Glava Dole

jok, potpuno je u pravu da je znanje moc i da ne treba biti gadljiv na bilo kakvo znanje... da ne treba da se pravis da si glup ako nisi, jedino sto ja to i ne radim, ne znam na osnovu cega je zakljucio to :D Jednostavno me samo savrseno boli pimpek da li je ulje ili tecnost za kocnice dokle god znam kako da ga upotrebim :D Nisam picajzla a ni vojvodjanin nego smederevac, seljak hahhahah :-*

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Dukags poslato 31 Avgust, 2016, 08:54
Da li imate informaciju koliko realno ulje gubi na kvalitetu stajanjem u originalnom plastiènom pakovanju po nekoliko godina?
Imam ponudu za Castrol u pakovanju od po jednu litru ali je godina, valjda pakovanja ili mo¾da proizvodnje, na fla¹i 2012. pa..?
Fala vi unapred!
Umesto da slu¹a¹ ovaj na¹ konzilijum, otvori¹ jedno, pomiri¹e¹, protrlja¹ kroz prste, uhvati¹ kap na ne¹to pa gleda¹ koliko dugo treba da kapne. Onda to ponovi¹ sa svojim uljem iz motora, i ako mo¾e¹ istim takvim(ili bilo kojim) novim i znaæe¹ sve... ;D [cheers]

lord_oblivion

Sem Mileta Vulkana u To¹inom bunaru (Biker House), ko jo¹ u Beogradu dr¾i Ipone ulja?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ZEMZEM


lord_oblivion

 [thumb_up]
Al' ¹to mi je odbojno kad umesto cene stave -pozovite-  [govance]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

bigbad86

Vrv nece da placaju nekog da redovno azurira sajt...