Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

castor

Pa ti si sam rekao da se u poslijednje vrijeme ne trijezni¹ ne¹to previ¹e, pa rekoh da nije do toga...
It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

ja sam poceo da kapiram sta Mik kucka..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

ne bih se slozio da pod ekserom svaka poruka bude gramaticki ispravna i dobro napisana... sadrzaj je sumnjiv 😃😃

Mik

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Avgust, 2016, 03:53
ja sam poceo da kapiram sta Mik kucka..


U to ne sumnjam!
Dodju sa brda, odjednom su na polozaju, izdiktiraju sve, naprave propast, krivica ide na nasa ledja!
Dokle da se hvalim dobrim ledjima  i prezivljavanju sa kontejnera? (Dotle jos nije doslo! Kad dodje bice sto ne zelim da bude.)

Pa ce me sad "brvno" "trijezniti" jbt.  :)

castor

Ja se duboko izvinjavam ¹to pratim ¹ta pi¹e¹...

Evo obeæavam da neæu vi¹e, da te brvno ne bi trijeznilo. Sretno ti bilo!
It's the ride that matters, not the bike…

Bojan

Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 20:47
Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:34
...da sam rekao 20/50 pa i ajde ali mislim da 10/50 nije nista gusce od 10/40...samo ima malo drugacije aditive za malo bolja svojstva na visokim temperaturama tj malo manje se razvodnjava... [neampojma]...a vise ce se voziti po Beogradskom saobracaju nego po otvorenom putu (za koji nije ni namenjena) sa povremenim izletima na stazu pa kontam da je  7100 pun pogodak...

10w50 je gu¹æe od 10w40. Ima podatak na sajtu proizvoðaèa.
Viskoznost, gustinu se ne meri

Slaninar

Tako je, to je precizan izraz.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Dukags

Da li imate informaciju koliko realno ulje gubi na kvalitetu stajanjem u originalnom plastiènom pakovanju po nekoliko godina?
Imam ponudu za Castrol u pakovanju od po jednu litru ali je godina, valjda pakovanja ili mo¾da proizvodnje, na fla¹i 2012. pa..?
Fala vi unapred!

Slaninar

Ako nije stajalo u ledu, ili na direktnom suncu, do pet godina je sigurno dobro - verovatno i du¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Ako nije stojalo na suncu, nije bilo otvoreno da ima pristup vlazi i vazduh, ne bi trebalo nista da mu bude. Bar je to moje misljenje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

treba da izdrzi bar 5 godina,i to mislim da su uveli zbog ekologije jer je nekad na ulju pisalo neograniceno,a vlaga ipag ulazi u kanticu narocito po savovima

Slaninar

Citat: sasa ns 1 poslato 01 Septembar, 2016, 02:03
treba da izdrzi bar 5 godina,i to mislim da su uveli zbog ekologije jer je nekad na ulju pisalo neograniceno,a vlaga ipag ulazi u kanticu narocito po savovima

Ulje i voda se ne me¹aju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Dukags

Citat: Slaninar poslato 01 Septembar, 2016, 07:52
Citat: sasa ns 1 poslato 01 Septembar, 2016, 02:03
treba da izdrzi bar 5 godina,i to mislim da su uveli zbog ekologije jer je nekad na ulju pisalo neograniceno,a vlaga ipag ulazi u kanticu narocito po savovima

Ulje i voda se ne me¹aju.
Èek a ¹tas onda de¹ava sa koĉionim uljima kad ka¾u da su hidroskopna pa ne valja da stoje otvorena?

aæimo


Slaninar

Citat: Dukags poslato 01 Septembar, 2016, 09:48
Citat: Slaninar poslato 01 Septembar, 2016, 07:52
Citat: sasa ns 1 poslato 01 Septembar, 2016, 02:03
treba da izdrzi bar 5 godina,i to mislim da su uveli zbog ekologije jer je nekad na ulju pisalo neograniceno,a vlaga ipag ulazi u kanticu narocito po savovima

Ulje i voda se ne me¹aju.
Èek a ¹tas onda de¹ava sa koĉionim uljima kad ka¾u da su hidroskopna pa ne valja da stoje otvorena?

Koèiona ulja nisu hidroskopna.

Koèione teènosti (DOT) jesu.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Boban_m

Higroskopna, ne hidroskopna.

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Jbt ja sam bio ubedjen da se kaze Hidrofobno-Hidroskopno. kad ono higroskopno...