Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

+1

Mo¾da jo¹ bolje 10w40, ako ne tro¹i ulje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 08:28
+1

Mo¾da jo¹ bolje 10w40, ako ne tro¹i ulje.

...ne znam dal trosi...ne bi trebalo...a kontam da je bolje 50 zbog vrucine,mnogo visoku radnu temperaturu drzi,od 95-105 C...a ne bih 300v,nema potrebe...

Hohštapler

Po onome ¹to ja znam, 300v je vrhunsko ulje za takmièarske motore. Veliko optereæenje, kratak interval zamene.
Za ulicu i 5000km i pali gasi, i ono kako æe se voziti R6 po gradu, 7100 bi trebalo da je bolje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:03
Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 08:28
+1

Mo¾da jo¹ bolje 10w40, ako ne tro¹i ulje.

...ne znam dal trosi...ne bi trebalo...a kontam da je bolje 50 zbog vrucine,mnogo visoku radnu temperaturu drzi,od 95-105 C...a ne bih 300v,nema potrebe...

Kakva vruæina sa vodeno hlaðenim agregatom?

Ja ne razumem ¹to se ljudi kod nas tripuju za tu vruæinu i gu¹æa ulja. Manje snage, veæa potro¹nja goriva, ista za¹tita motora (ako je 10w50).

Sipa¹ full sintetiku u vodeno hlaðeni agregat i brine¹ se zbog vruæine? Jedino ako ga vozi¹ kroz gu¾vu na +35 po pola sata, na pola kvaèila u prvoj, i to èesto, pa da ima smisla.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

...da sam rekao 20/50 pa i ajde ali mislim da 10/50 nije nista gusce od 10/40...samo ima malo drugacije aditive za malo bolja svojstva na visokim temperaturama tj malo manje se razvodnjava... [neampojma]...a vise ce se voziti po Beogradskom saobracaju nego po otvorenom putu (za koji nije ni namenjena) sa povremenim izletima na stazu pa kontam da je  7100 pun pogodak...

Hohštapler

aa... ali ulja sa manjom "razlikom" su postojanija... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

#1806
Citat: Ho¹tapler poslato 03 Avgust, 2016, 16:36
aa... ali ulja sa manjom "razlikom" su postojanija... ;)

...more ima da krknem 0/60 pa nek ide zivot! [rofl] ...a sto je jos lepse...dva ipo litra ulja staje,litar manje nego u Tanadzaru... [klanjam_se]





Hohštapler

Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:39
...more ima da krknem 0/60 pa nek ide zivot! [rofl] ...a sto je jos lepse...dva ipo litra ulja staje,litar manje nego u Tanadzaru... [klanjam_se]

Ja jo¹ uvek ne mogu da se opasuljim od èinjenice da u Versusa 650 ide 1.7L ulja bez zamene filtera, 1.9L sa zamenom filtera.
:D
To mo¾e samo kawasaki. :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

El Jefe

Yamaha XS650 2.литре Филтер је метални,
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:34
...da sam rekao 20/50 pa i ajde ali mislim da 10/50 nije nista gusce od 10/40...samo ima malo drugacije aditive za malo bolja svojstva na visokim temperaturama tj malo manje se razvodnjava... [neampojma]...a vise ce se voziti po Beogradskom saobracaju nego po otvorenom putu (za koji nije ni namenjena) sa povremenim izletima na stazu pa kontam da je  7100 pun pogodak...

10w50 je gu¹æe od 10w40. Ima podatak na sajtu proizvoðaèa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Mik

Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:03
Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 08:28
.

zbog vrucine,mnogo visoku radnu temperaturu drzi,od 95-105 C

To je temperatura rashladne tecnosti (a ne ulja!) na nekom "mestu". To "mesto" merenja temperature odredi proizvodjac, i onda ti u "knjizici za korisnika motorcikla tog i tog" pise u kom opsegu to treba da se nadje. (Odradice i savremeni "R" gradsku voznju, ali je ne voli. Ja na otvorenom vozim 120 (tako mi odgovara ako nema brzih krivina), dignem na 150 kad treba da ohladim motor.)

(Temperatura koju dobijas na instrumentu je temperatura rashladne tecnosti, i to se meri na razlicitim mestima, zavisno od proizvodjaca - Inace su velike razlike u tom broju izmedju Suzija, Yamahe i Kawe. Medjutim, radi se o drugom mestu merenja, jer, ti motori moraju da se naprave u okirima onog sto moze da ih hladi, i ta tecnost ima svoje granice. )

Podatak o temperaturi ulja nemamo na instrumentu. Bitan je protok, a ulje ce se vec snaci!




Mik

#1811
Citat: Ho¹tapler poslato 03 Avgust, 2016, 16:11
Po onome ¹to ja znam, 300v je vrhunsko ulje za takmièarske motore. Veliko optereæenje, kratak interval zamene.
Za ulicu i 5000km i pali gasi, i ono kako æe se voziti R6 po gradu, 7100 bi trebalo da je bolje.

Neko ko zna bolje od mene je kazao da je "MOTUL" vrh u sintetickom baznom ulju. Pa je onda to 300v, a za ostalo citajte testove po netu. (MOTUL nije najbolji izbor ako nije 300v)

(Podmazivanje se svodi na aditive - da imas cisto bazno ulje od 300v bez aditiva, motor bi ti trajao "minut vise" nego da si mu sipao vodu. Aditivi rade posao - a sinteticka baza je sposobnija da to sacuva na visokim temperaturama)

(Ima neki nas covek po auto-forumima, postojan po "nick name" "boost". Koliko sam shvatio, vozio trke za Saab, bio blizak Saab-ovim trkackim odelenjima i preneo sva iskustva i price na nase auto -forume.  Kopaj tamo!)

Rezime je da se sve svodi na aditive, a to je poslovna tajna. Citaj uporedne testove ulja.  [thumb_up] (i uvak mi fali neki primereniji smajli, pa ovaj  :) , uvek dobrodosao.)

:) :) :)

I ovako, posto me ti nikad ne shvatas (a razlog je Vodka :)), ako ti treba "Motul 300v" onda to, a moze da ga zameni samo neki "Mobil1" (ne znam oznaku). A alternativa za motul 5100 kol'ko oces - s tim da taj "Motul" ovde prodaje neko puozdan. Pa biraj, citaj uporedne testove ulja i nabavljaj od preko.

(I gde je, koji kurac, onaj smajli sto mase?  :) A svakako srecno!  :))

Slaninar

Citat: Mik poslato 04 Avgust, 2016, 01:38
Neko ko zna bolje od mene je kazao da je "MOTUL" vrh u sintetickom baznom ulju. Pa je onda to 300v, a za ostalo citajte testove po netu. (MOTUL nije najbolji izbor ako nije 300v)


Mislim da nisi u pravu. Obrazlo¾io sam u prethodnim postovima u temi, pa neæu 10. put da ponavljam.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF


DebeliZmaj

Citat: Mik poslato 04 Avgust, 2016, 01:11
Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:03
Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 08:28
.

zbog vrucine,mnogo visoku radnu temperaturu drzi,od 95-105 C

To je temperatura rashladne tecnosti (a ne ulja!) na nekom "mestu". To "mesto" merenja temperature odredi proizvodjac, i onda ti u "knjizici za korisnika motorcikla tog i tog" pise u kom opsegu to treba da se nadje. (Odradice i savremeni "R" gradsku voznju, ali je ne voli. Ja na otvorenom vozim 120 (tako mi odgovara ako nema brzih krivina), dignem na 150 kad treba da ohladim motor.)

(Temperatura koju dobijas na instrumentu je temperatura rashladne tecnosti, i to se meri na razlicitim mestima, zavisno od proizvodjaca - Inace su velike razlike u tom broju izmedju Suzija, Yamahe i Kawe. Medjutim, radi se o drugom mestu merenja, jer, ti motori moraju da se naprave u okirima onog sto moze da ih hladi, i ta tecnost ima svoje granice. )

Podatak o temperaturi ulja nemamo na instrumentu. Bitan je protok, a ulje ce se vec snaci!

smislen post, skroz razuman ....
sta li si ovo deshava jbt ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

It's the ride that matters, not the bike…

Mik

Citat: castor poslato 04 Avgust, 2016, 10:32
Otrijeznio se... [rofl]

Ma jok!
Motor mi nije registrovan, zatvoren u pamucnu ciradu, i preko toga najlon-kesa zbog kevine ivesticije ( [doh]) u nesto sto je proglaseno objektom za rusenje ( [doh])! Garazica mi je u istoj toj "stali" (i jeste bila svapska stala u I ratu, ali ne zalim se, dobro je dok ne lete abrazivni materijali u naokolo! - Al' od proleca lete, i ne zna se kad ce da stane! Najebace mi motor, ta zena ne zna sta mi radi! Iako sam joj rekao !  [facepalm])

I sta cu nego da pijem i lupetam?

Medjutim za tehniku uvek imam razuman odgovor, i brizan sam o tome!


eclipse4

Citat: Mik poslato 04 Avgust, 2016, 01:11
Citat: BOKYBOY poslato 03 Avgust, 2016, 16:03
Citat: Slaninar poslato 03 Avgust, 2016, 08:28
.

zbog vrucine,mnogo visoku radnu temperaturu drzi,od 95-105 C

To je temperatura rashladne tecnosti (a ne ulja!) na nekom "mestu". To "mesto" merenja temperature odredi proizvodjac, i onda ti u "knjizici za korisnika motorcikla tog i tog" pise u kom opsegu to treba da se nadje. (Odradice i savremeni "R" gradsku voznju, ali je ne voli. Ja na otvorenom vozim 120 (tako mi odgovara ako nema brzih krivina), dignem na 150 kad treba da ohladim motor.)

(Temperatura koju dobijas na instrumentu je temperatura rashladne tecnosti, i to se meri na razlicitim mestima, zavisno od proizvodjaca - Inace su velike razlike u tom broju izmedju Suzija, Yamahe i Kawe. Medjutim, radi se o drugom mestu merenja, jer, ti motori moraju da se naprave u okirima onog sto moze da ih hladi, i ta tecnost ima svoje granice. )

Podatak o temperaturi ulja nemamo na instrumentu. Bitan je protok, a ulje ce se vec snaci!





mislim da je ovo prvi put da mi nije potreban google translate ;)

Hurricane

..a taman smo se navikli..

svejedno Mièe, forum ti klièe..  [cheers]

Mik

Citat: hurricane poslato 05 Avgust, 2016, 10:04
..a taman smo se navikli..

svejedno Mièe, forum ti klièe..  [cheers]

Cemu klicanje?
Pa onaj koji je u Beogradu daje nalaz da sam se "otrijeznio" !!! (Procitaj ovo pod zapetama!)

"Otrijeznio"?  [rofl]

Idi ga nadji, upoznaj ga, i pazi, imaju dobru "zvaku", bice zabavni ali prijatelji nikad!