Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: lord_oblivion poslato 22 Jun, 2016, 14:28
Al vièete taj Bardahl, ima da ga probam sledeæi put, izmena pada taman pred odmor  :)
Pa opet posle odmora... ;D

lord_oblivion

S obzirom na to ¹ta ga èeka a nije toga svestan, verovatno i posle odmora  [djavo]  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Hohštapler

El neko ima iskustva sa ovim?

https://www.motoworlduk.co.uk/acatalog/ENI1111.jpg

Danas svratio u neku radnju, valjaju ulja i ¹ta sve ne, 610din litar... [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

Citat: Ho¹tapler poslato 29 Jun, 2016, 18:32
El neko ima iskustva sa ovim?

https://www.motoworlduk.co.uk/acatalog/ENI1111.jpg

Danas svratio u neku radnju, valjaju ulja i ¹ta sve ne, 610din litar... [neampojma]
To je bivse Agip ulje koje su svi italijanski proizvodjaci skutera preporucivali za svoje skutere. Kupio ih je Eni al to je to ako ti je za skuter neces pograsiti

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 29 Jun, 2016, 19:44
Citat: Ho¹tapler poslato 29 Jun, 2016, 18:32
El neko ima iskustva sa ovim?

https://www.motoworlduk.co.uk/acatalog/ENI1111.jpg

Danas svratio u neku radnju, valjaju ulja i ¹ta sve ne, 610din litar... [neampojma]
To je bivse Agip ulje koje su svi italijanski proizvodjaci skutera preporucivali za svoje skutere. Kupio ih je Eni al to je to ako ti je za skuter neces pograsiti

Da, za skuter.
Al tu se sad raða ona balkanska seljaèina u meni - za¹to je tako jeftino... skeptik...
Èekam da vidim dal je neko sipO do sad, utiske...
seæam se da je drugar to kupio da dolije u svoj sprint 50cc, al taj skuter je dre¹... to ulje mu je bilo nebitno :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

K0le

Ja sam koristio eni i-ride 10w40 u pro¹lom gixxeru, nikakve zamerke, verovatno æe iæi i u ovog. Kolega radi u Plattner-u,  znam da je oriðiði i ne brigam.

bigbad86

Sipali ja i drugar 10w40 u EN 500 i ER5 isterali sezonu, sve normalno.

Gavrolini

Eni ili sgip je odlicno ulje samo je malo sumnjivo sto u srbiji je ispod 1000din a u italiji na njihovoj pumpi isto ulje 18e litra.

Hohštapler

Citat: Gavrolini poslato 03 Jul, 2016, 19:46
Eni ili sgip je odlicno ulje samo je malo sumnjivo sto u srbiji je ispod 1000din a u italiji na njihovoj pumpi isto ulje 18e litra.

610dinara u radnji, ono na kom pi¹e scooter... polu sint...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

Citat: Gavrolini poslato 03 Jul, 2016, 19:46
Eni ili sgip je odlicno ulje samo je malo sumnjivo sto u srbiji je ispod 1000din a u italiji na njihovoj pumpi isto ulje 18e litra.
na auto putu? nije cena merodavna tu. Po toj logici i Bardal i Ipone su 980 din :) sumnjivo je u zemlji Srbiji sve al nesto mora da se sipa. I ja znam coveka iz Platnera i isto mi kaze da ne muljaju sa uljem, osim ako im italijanska koza nostra ne salje muljavine :)

Gavrolini

Ne na auto putu vec na pumpi u gradu u sklopu koje je i njihova radnja sa uljima.  Ne znam dali je muljevina burazer je sipao u falca dve sezone i radio je odlicno. Onda je u sapcu nestalo i on se slamenio kad da sam mu rekao cenu. Nije sipao to za skuter vec neku polu sintetiku koju je aprilia preporucila

Stefano-89

#1771
Ima neko prodlog koje ulje da koristim sa obzirom da je radjen motor (stavljen veci cilindar/klip),koristim dvotaktol ali mi se cini da mu ne lezi bas, gledao sam po forumima neki kazu Castor neki Motul.. [neampojma] [neampojma]

Gavrolini

Za mesavinu samo motorex


Gavrolini

To je bas za cross motore a ti mozes uzeti i neko jeftinije. Samo prvih 1000 km malo jacu mesavinu.

Stefano-89

Citat: Gavrolini poslato 04 Jul, 2016, 01:04
To je bas za cross motore a ti mozes uzeti i neko jeftinije. Samo prvih 1000 km malo jacu mesavinu.
Pa da video sam u opisu da je namenjeno za cross i enduro motore ,nekih 3% ili vise?

Biker-Boy

ma sipaj bilo koje renomirano ulje, bitno samo da je za dvotaktnu masineriju
I feel the need..... the need for speed !!!

Bojan

A koji antifriz koristite?

Gavrolini

Citat: Biker-Boy poslato 04 Jul, 2016, 01:22
ma sipaj bilo koje renomirano ulje, bitno samo da je za dvotaktnu masineriju
Veruj da nije bas tako. Ajde njemu za njegov motor i nije bas toliko bitno ali nabrijane cvaje mogu lepo da ti se zahvale na izboru ulja.

Hohštapler

Citat: Bojan poslato 04 Jul, 2016, 03:03
A koji antifriz koristite?


NIS-ov. Bez zajebavanja. Sve drugo je plaæanje poreza na budale.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.