Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko.Kinez

zanima me misljenje ELF MOTO 4 XT TECH 10w50, gledao sam nesto i nalete slucajno na to ulje,pa me zanima vase misljenje,posto kako sam citao koriste ga u Reli Dakar,a i koliko sam video litar je nekih 680Dinara

lvl1

Da sam znao da postoji ja bih ga sipao, dzabe za full synthetic (podleze standardima,mozda nije najbolje ali sigurno ne moze da skodi)

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/sinteticka-ulja-35/moto-4hp-tech-10w50.html

Serpente

Citat: Mik poslato 30 Mart, 2016, 02:27
Sta ja da sipam u (besprekorni i neprevazidjeni) Yugo 55 '90? Kad nestane Galaxa? (btw Mislim da je Galax Unia najbolje ulje za taj auto, nego sta kad nestane?)


Drugar je u audija sipao motul kada ga ja zamenim novim uljem :) nakon 5000 km je sipao agip :D
Be the change you want to see in the world!

bigsheki

tu ide mineralno ali moze i polu sintetika,ja sam ranije sipao u vozila do 2000 god preko 200.000km 10-40 uglavnom polus sintetiku,proizvodjaci me nisu zanimali,ni u auto star par godina ne gledam narocito proizvodjaca,gledam da je zimi 5-40 a leti 10-40 ful sintetika,inace u sva vozila do 2006 godista sam sipao manolovo ulje koje kosta 15eur 5litara,menjam na 10.000km i nikakavih problema nikada nisam imao,niti zvekecu podizaci niti bilo sta drugo.

Darko.Kinez

Citat: bigsheki poslato 11 April, 2016, 00:26
tu ide mineralno ali moze i polu sintetika,ja sam ranije sipao u vozila do 2000 god preko 200.000km 10-40 uglavnom polus sintetiku,proizvodjaci me nisu zanimali,ni u auto star par godina ne gledam narocito proizvodjaca,gledam da je zimi 5-40 a leti 10-40 ful sintetika,inace u sva vozila do 2006 godista sam sipao manolovo ulje koje kosta 15eur 5litara,menjam na 10.000km i nikakavih problema nikada nisam imao,niti zvekecu podizaci niti bilo sta drugo.
jbg sta znam,ja nisam bas takav,ja u auto koji god sam imao sipam preporuceno ulje od servisera,sad sta znam,jedino u juga bi sipao sve i svasta,i u Ladu :D ,a inace ovo sto sam pitao ulje je za motore,sad opet kazem pitao sam dali neko ima iskustvo kakvo je posto realno povoljno je dosta,a i za SRB trziste pristupacnije na neki nacin,ali opet motul 5100 je kod nas najbolje za motor

A u Juga sipas Optimu modricinu i kraj :) dali specijal ili slicno nebitno

Mil@n

Jel ova honda trikolore sa slike tvoja? Vidjao sam Djokica da vozi takvu...

Darko.Kinez

Citat: Mil@n poslato 11 April, 2016, 00:53
Jel ova honda trikolore sa slike tvoja? Vidjao sam Djokica da vozi takvu...
Frnacuzova honda,vozao Djokic je ,i mali Babovic i itd :) :) Mnogo dobra cb1000r

Slaninar

Citat: Darko.Kinez poslato 10 April, 2016, 22:33
zanima me misljenje ELF MOTO 4 XT TECH 10w50, gledao sam nesto i nalete slucajno na to ulje,pa me zanima vase misljenje,posto kako sam citao koriste ga u Reli Dakar,a i koliko sam video litar je nekih 680Dinara

To nije ful sintetika. La¾u ljude. "Full Sintetièka tehnologija", samo izostavili ono "sipano u 90% minerala.

Ima neko sliku etikete, da se vidi taèno ¹ta pi¹e i koji su API i JASO standardi sertifikovani?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


clutch&brake

nasao sam Castrol 10W60  [yahoo] [yahoo] [yahoo]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Slaninar

Citat: Milos96 poslato 11 April, 2016, 12:35
http://i465.photobucket.com/albums/rr12/Ripsaw_1088/IMG_3791_zps2e9b8473.jpg~original
https://p1-ssl.arukereso.hu/full/156960419.elf-moto-4-xt-tech-10w50-1l.jpg

evo sa neta

"Synthetic technology". Mislim da su u ©vabiji zakonom zabranili da tako zajebavaju ljude, ali u ostatku "Evrope" mogu kako hoæe. To je polusintetika.

Ako ne pi¹e nigde "Full synthetic", ili 100% Synthetic, onda nije sintetika. Dodu¹e, èesto nije ni kad to pi¹e, ali ima sva merljiva svojstva sintetike.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Grof

Ok, ok.... nao¹trili ste pi¹ice ko bolje zna materiju.... nego jel valja taj ELF ili ne valja za nas bednike? ..... ne planiram voziti trke sa njim.... :D

Grof

P.S. da ne bude ona Bokiliæeva: Mo¾e i prst u oko .... ali boli :)

Hohštapler

To sa uljem ti je kao i politika... svako ima drugaèije mi¹ljenje...

Ja sam na kraju prekratio sebi muke i kupujem CastrolGP 10w40 polusint sa Luisa, znam da nije fal¹ i nije ni skupo, 40e 4L, u zimu ga navatam na popustu za 30e... teraaaaj!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Grof

....ja sam u ZZR sipao ¹ta sam na¹ao, i Bel Rey i Silklene i Procycle i Castrol... bilo mi je bitno samo da je 10w40 polu sintetika... a za ovog sam kao ne¹to zabrinut.... a cena tog ELF-a mi zvuèi primamljivo..... mada mi je Jefta spominjao i neki Optimu koju on tro¹i za sliène pare....  [neampojma]

Hohštapler

Mani se...
Kolko u¹tedi¹ na 4L ulja, crvenu? pa na 5000km na koliko ga menja¹ ode 50.000dinara na gorivo....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Grof poslato 11 April, 2016, 19:36
....ja sam u ZZR sipao ¹ta sam na¹ao, i Bel Rey i Silklene i Procycle i Castrol... bilo mi je bitno samo da je 10w40 polu sintetika... a za ovog sam kao ne¹to zabrinut.... a cena tog ELF-a mi zvuèi primamljivo..... mada mi je Jefta spominjao i neki Optimu koju on tro¹i za sliène pare....  [neampojma]

Samo ka¾em da nije sintetika, da se ne zajebe ko tra¾i sintetiku.

Sipam full sintetiku u sve motore, uglavnom Motul 7100. ©ta god da se desi, znam da nije do ulja. Razlika u odnosu na jeftinije ulje je crvenu-dve po sezoni (mo¾e na 10.000 da se menja na Fejzeru). Dakle, nije vredno razmi¹ljanja po meni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigsheki

ja cu ovo da probam ,Mannol 4 Takt Plus 10W-40 Motorradöl 4T Jaso MA2 10w40 .ako se ne pokaze solidno promenim posle par stotina km.kao sto rekoh i u auta srednjih godina starosti sipam njihova ulja i nikada nisam imao problema.

DebeliZmaj

gospodin Manual kaze 20W40 .... ja mogu nadjem 20W50 ...
ili neke redje ...

za FZ750 3KT 1992, dal da idem na sintetiku, mineralno ili polu ?
ELF ulje bi opet uzeo ... jeftina a dobra ... a ne mogu se setim
sta sam uzimao prosle godine ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 20 April, 2016, 17:39
gospodin Manual kaze 20W40 .... ja mogu nadjem 20W50 ...
ili neke redje ...

za FZ750 3KT 1992, dal da idem na sintetiku, mineralno ili polu ?
ELF ulje bi opet uzeo ... jeftina a dobra ... a ne mogu se setim
sta sam uzimao prosle godine ...


Ako ranije nije kori¹tena sintetika, sad je verovatno (pre)kasno za prelazak na istu. Mo¾e da bude OK. Mo¾e da se desi da propi¹aju svi (lo¹i) dihtuzni - to nije stra¹no i re¹i se. A mo¾e da se desi i da poène pojaèano da tro¹i ulje, ¹to je veæ lo¹e. Najverovatnije opcija B (ako je zdrav motor).

©to se "gustine" tièe, dok god ne tro¹i pojaèano, pogotovo sa vodenim hlaðenjem, nema nikakve koristi od gu¹æeg od propisanog. 14w40, pa èak i 10w40 sintetika su bolji izbor (bolje podmazivanje na hladno, i manja potro¹nja goriva). Ako (pojaèano) tro¹i ulje, onda 20w50 polusintetika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen