Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 27 Januar, 2016, 19:41
Motul 5100 (polu sint) je bolja od Power1 (full sint) za tvoj motor???
ZZR1400??

Castrol Power 1 (ne pi¹e Racing) je polusintetika.

Mada je 15w50 postojanijeg viskoziteta od 10w50 po pravilu. Al' za na¹u klimu je i 10w40 sasvim OK, tako da mo¾da i nije neka gre¹ka. Ja bih pre sipao taj Castrol, al' ne servisiram ZZR-ove u zvaniènom servisu. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

Vrhunska ulja, mala privreda !!!










srbac


nele019

 [panic] [bejzbolka]  posle  sipao  sam  orginal  ulje  ,,,aaaa ono zejtn ,, a  placen 1900 dinara  po  litru  ahahha [rofl] [rofl],,to  ko  ona  fora  po  vasarima  sa motornim  testerama  koju  marku  oces  odma  lepe  nalepnicu    [pop] ,,a one nisu za  nista ,,, i  naravno  prolupao  motor  posle   [prebicute],,od  sad  samo  od  preko  donosim  za  svoje  potrebe  ulje  

Gavrolini

#1504
Citat: bigbad86 poslato 27 Januar, 2016, 21:14
@ gavra Podeli sa nama, sto da ne.
Iskustvo je ako se dobro secam iz 2009.  Tad sam vozio zx6r ninja 1999god.  Posto uglavnom servis radim sam, ulje i filter sam kupio u Sapcu ali sam hteo i filter vazduha da promenim koji nisam nasao u svom gradu. Posle malo istrazivanja upute me na ovlasceni servis za kawasaki kod cula. Razmisljam ja pa ko ce da ima ako oni nemaju. Ne budem lenj i provozam se motorom do njih. Uteram motor u dvoriste i udjem u neki ajde nazovimo prijemni deo. Tu me saceka neka kokoska jezivo neljubazna. Ja je pitam za filter ona me oladi sa " ne znam ja sta ti je to, idi dole u servis pa trazi". Sidjem u "servis" koji lici vise na supu nego na servis. Tamo jedan jedini radnik , neki sa konjskim repom, odlicno sam ga zapamtio. Pitam ga da li imaju filter vazduha za moj motor, oni mi trazi broj sasije. Ja mu lepo odgovorim da sam kupio na carini motor i da je ram pusovan i da broj nema. On kao ne moze da zna koji meni filter treba. Ja mu lepo objasnim da je to jedna jedina verzija u tom godistu i da je motor parkiran njemu ispred nosa. Na to mi on kaze da na lageru imaju samo jedan filter i to od neke stare desetke. Eeeeejjj ovlasceni servis ima jedan filter i to za model koji je zadnji put vidjen ispravan pre 20godina. Pa takvi strucnjaci mi ne bi ni oprali motor.

Hidraulic

Kad vidim ove slike "male privrede",da neznam gde da kupim original Shell,koje mi se pritom najbolje pokazalo od svih ulja,a probao sam i motul i bardal i ipon i total... naruèivao bih ulje samo od preko. Obzirom da znam èoveka koji sa Shell-om radi veæ 30-ak godina jo¹ kad ga je ITM uvozio a on bio direktor,samo od njega kupujem i nikad nisam imao problem, èak ¹ta vi¹e svaki mi je menjaè radio kao sat(yamaha xt660,yamaha virago,ninja zx6r...) a nijedna ma¹ina ga nije tro¹ila ni grama tako da je moja preporuka Shell jer vidim da ga retko ko uop¹te pominje. Firma se zove "Eol TTS" nalazi se u Rakovici i ovla¹æeni je Shell-ov distributer.

bigbad86

Ma cuti kolko sam problema imao sa starom Ohisovom podlogom za zidove a od skora i sa akrilnom Maksimom. Posto se pakuju u standardna bela pakovanja u koja idu i sir i pavlaka i majonez i sta god (1 kg ili 0.8kg) svako moze da naruci ta pakovanja a kuci da ih smuti kako god, smuti obicnu podlogu od 100 din a meni je proda tj farbari kao da je prava pa ja posle imam problema. Neke podloge sam prestao da koristim, jednostavno ne smem da rizikujem. Uzmem, razmutim, nabacim na zidove i kad se osusi nije to to, uopste nije steglo, kao da su pomesali brasno i vodu jebem im sve fushersko. A sa uljem ne mozes ni ko ja da razmutis pa da vidis da ne valja nego samo sipas a ako je neko lose ko zna kad ces da primetis i dal ces uopste.

ðunta

Citat: Hidraulic poslato 31 Januar, 2016, 18:55
Kad vidim ove slike "male privrede",da neznam gde da kupim original Shell,koje mi se pritom najbolje pokazalo od svih ulja,a probao sam i motul i bardal i ipon i total... naruèivao bih ulje samo od preko. Obzirom da znam èoveka koji sa Shell-om radi veæ 30-ak godina jo¹ kad ga je ITM uvozio a on bio direktor,samo od njega kupujem i nikad nisam imao problem, èak ¹ta vi¹e svaki mi je menjaè radio kao sat(yamaha xt660,yamaha virago,ninja zx6r...) a nijedna ma¹ina ga nije tro¹ila ni grama tako da je moja preporuka Shell jer vidim da ga retko ko uop¹te pominje. Firma se zove "Eol TTS" nalazi se u Rakovici i ovla¹æeni je Shell-ov distributer.

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,20090.0.html
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

UFF

Citat: Hidraulic poslato 31 Januar, 2016, 18:55
Kad vidim ove slike "male privrede",da neznam gde da kupim original Shell,koje mi se pritom najbolje pokazalo od svih ulja,a probao sam i motul i bardal i ipon i total... naruèivao bih ulje samo od preko. Obzirom da znam èoveka koji sa Shell-om radi veæ 30-ak godina jo¹ kad ga je ITM uvozio a on bio direktor,samo od njega kupujem i nikad nisam imao problem, èak ¹ta vi¹e svaki mi je menjaè radio kao sat(yamaha xt660,yamaha virago,ninja zx6r...) a nijedna ma¹ina ga nije tro¹ila ni grama tako da je moja preporuka Shell jer vidim da ga retko ko uop¹te pominje. Firma se zove "Eol TTS" nalazi se u Rakovici i ovla¹æeni je Shell-ov distributer.

ili slabo pises na forumu ili si se registrovao radi reklame..

Hidraulic


Pratim forum odavno, ali tek skoro sam se registrovao i ne zbog reklame jer se prodajom ne bavim, vec iznosim svoje misljenje i iskustvo vezano za Shell ulje. A ovo drugo je samo smernica gde moze da se uzme originalno ulje Shell, ako se neko bas dvoumi u odnosu na mesto gde uzima, nista vise...od industrijskog, avio programa, pa sve do moto programa, covek ima sve ili moze da naruci, sa Shell-om radi i saradjuje toliko dugo, da ne verujem da bi odjednom presao na neke sumnjive dobavljace ili drugu-trecu-cetvrtu ruku, sveze i nepoznate na trzistu itd...svako neka uzima ulje koje misli da treba i gde misli da treba  [thumb_up] ovo je samo moje iskustvo sa Shell-om

bigbad86

Bas cudno da se ne bavis mazivima a nik Hidraulic.

Conti-Moto

#1511
Citat: bigbad86 poslato 01 Februar, 2016, 13:44
Bas cudno da se ne bavis mazivima a nik Hidraulic.

Nemoj tako, covek se uclanio i onda ga je napala tema o uljima ...
Novo !!!
Conti ROAD !!

Hidraulic


Kao sto sam napisao, ne prodajem nista niti imam nesto od toga sto sam pomenuo gde moze da se kupi originalni Shell, to je mesto gde ja za moje motore kupujem ulje vec godinama i gde sam siguran da je original, shvati to kako hoces.

A to sto se bavim hidraulikom, ne znaci da sam prodavac, vec majstor-serviser industrijske i vojne hidraulike...znam ponesto o uljima, pa zasto se ne bi ukljucio u temu?

Izvinjavam se ako se neko osetio ugrozenim zbog toga sto sam pomenuo firmu u kojoj se moze kupiti to ulje.. [thumb_up] ima ljudi sa foruma koji me znaju i takodje znaju da me prodaja ne zanima, niti imam ista od prodaje pomenute firme  [nono]

Serpente

Ja sam ovo sipao pre 300 km :)

Be the change you want to see in the world!

Gavrolini

Agip ili sad Eni je odlicno ulje, aprilia ga je po service manualu preporucivala u sve svoje v2 1000 agregate(rsv,falco...) burazer ga je kupovao u sapcu po nekoj ceni oko 900din. Kad je kod njih nestalo ja mu potrazim u italiji i zanimljivo je da je na agip-ovoj pumpi koja u sklopu ima i radnju sa uljima isto to ulje kostalo 18e :)

Serpente

ja ako ne gresim mislim da sam platio 1000-1100.Isto sam agip koristio na TDMu doduse 10w40 i mogu reci da se meni bolje ponasao sa agipom nego motulom pre toga.A na vfru cemo videti :) Mada nemam predsavu sta je bilo prethodno u VFRu tako da i ne mogu bas da uporedim :D
Be the change you want to see in the world!

Gavrolini

Odlicno je ulje samo mi nije jasno kako im se isplati da ga izvoze duplo jeftinije nego sto ga oni u svojim radnjama prodaju. Pod uslovom da je kod nas oridjidji

Bori¹a

u cacku ima kastrol vrrrrrlo povoljno [rofl] [rofl] al tocis na flasu :D

Conti-Moto

Citat: Gavrolini poslato 01 Februar, 2016, 22:14
Agip ili sad Eni je odlicno ulje, aprilia ga je po service manualu preporucivala u sve svoje v2 1000 agregate(rsv,falco...) burazer ga je kupovao u sapcu po nekoj ceni oko 900din. Kad je kod njih nestalo ja mu potrazim u italiji i zanimljivo je da je na agip-ovoj pumpi koja u sklopu ima i radnju sa uljima isto to ulje kostalo 18e :)

Oficijelni (ozbiljan) uvoznik ENI (Agip) ulja je kod nas firma Plattner doo iz Backe Palanke.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Gavrolini

Jbg nije mnogo popularno ulje kod nas, trebalo bi da je original. Isplati se kupovati ovde i prodavati u italiji :)