Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Njega i farbach koristi :)

onda mora da valja ;D

jel i kod vas krv cvrena boja ?

gde ste kupili i koliko ste placali litar? duplo jeftiniji od motorexa

TT600

Citat: UFF poslato 04 Mart, 2011, 23:29
Njega i farbach koristi :)

onda mora da valja ;D

jel i kod vas krv cvrena boja ?

gde ste kupili i koliko ste placali litar? duplo jeftiniji od motorexa



Naravno, crvena  ;)  Moto Lend   900 din. litar 

Videcemo ovih dana, kad ga dobro podgrejem, do sada sam koristio mineralna ulja, valjda ovo nece da mu skodi  :D

Lazic

Kupio Esso polusintetiku 10w40, sg/sj, 1850 dinara 4 litre... Pa sta mi Bog da...

bigbad86

Svedski STATOIL 10w40 480 din litar (ali preko veze direktno od uvoznika mozda i bez PDV, mozda je vama malo skuplje)
UK: High performance fully synthetic oil for 4-stroke motorcycles operating under extereme conditions. High viscosity stability for best lubrication and oil pressure inder all driving conditionss. Also for gearboxes and cluches.

KVALITET: JASO MA-2, ACEA A3/B3/C3, API SM


Uvoznik "Euro07" Zemun, Ugrinovacka 206 Tel 0113076148

2000 kilometara do sad, bio i do mora, nema neprirodnog zvuka, nema kalparanja, ulje je malko potamnelo ali to mora. Normalno se greje, normalno hladi. Menjac je ok. Ne trosi ga, ne dimi mi.
Jos jedna preporuka

Dzigi Boy

Citat: Lazic poslato 04 Mart, 2011, 23:45
Kupio Esso polusintetiku 10w40, sg/sj, 1850 dinara 4 litre... Pa sta mi Bog da...


Pa da, to je ko sto ja sipam, plava kanta 4L videces da je odlicno, ja vec godinama sipam to i nemam nikakve primedbe, niti mi masina baca neke dimove, a kada promenim ulje do zamene ne dolivam ni kap, a jako malo mi padne nivo ulja na prozoru....i nije crno...

alfa muzjak

koliko je bitna gradacija ulja?? jel mora da bude ona koja je navedena u user manualu??
Milos Dobrosavljevic

bigbad86

Mora ta ili da bude vrlo blizu. Obicno je u user manualu navedeno vise gradacija.

alfa muzjak

Citat: bigbad86 poslato 09 Mart, 2011, 00:21
Mora ta ili da bude vrlo blizu. Obicno je u user manualu navedeno vise gradacija.
navedeno je vise, ali ja sam pogodio bas onu koje nema u njemu...
Milos Dobrosavljevic

Kanarinac

Jel sam ja jedini selja koji sipa i dalje MOTUL 300v. Poslednji put je bilo fluorescentno zelen boje, radioaktivno, ali povoljno :D

Milo¹*

Citat: Kanarinac poslato 09 Mart, 2011, 01:18
Jel sam ja jedini selja koji sipa i dalje MOTUL 300v. Poslednji put je bilo fluorescentno zelen boje, radioaktivno, ali povoljno :D

i kod mene je 300v..  videæu ¹ta æu sipati za ovu sezonu :)
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Kanarinac

Ja ostajem na 300v. dobro se pokazalo, tako da ne izmisljam toplu vodu. I hvala bogu ne uzimam kod deraca u MASS-u.

rboban

Citat: Kanarinac poslato 09 Mart, 2011, 01:37
Ja ostajem na 300v. dobro se pokazalo, tako da ne izmisljam toplu vodu. I hvala bogu ne uzimam kod deraca u MASS-u.

A uzimas GDE?
Ride It Like You Stole It

rboban

Citat: alfa muzjak poslato 09 Mart, 2011, 00:22
Citat: bigbad86 poslato 09 Mart, 2011, 00:21
Mora ta ili da bude vrlo blizu. Obicno je u user manualu navedeno vise gradacija.
navedeno je vise, ali ja sam pogodio bas onu koje nema u njemu...

Gradacija se bira ovisno o KLIMATSKIM USLOVIMA a kod nas i oVisno o stepeni pohabanosti agregata.....
Ride It Like You Stole It

UFF

Kanarinac nemas potrebe za 300v a Milos jos manje

Kanarinac

Uzimam kod Srdjana FOX-a. Poslacu ti broj telefona ako budes hteo da uzimas. Sve od motula bar 30% jeftinije.
Nego Mare, sto enmam potrebu za Motulom, sta mu fali?

UFF

Pa to ulje je za stazu a ti ga ne teras u crveno a milos ima 2 cilindra njemu takodje ne treba 5100 ce vam vrsiti posao sasvim ok

Milo¹*

Citat: UFF poslato 09 Mart, 2011, 08:05
Pa to ulje je za stazu a ti ga ne teras u crveno a milos ima 2 cilindra njemu takodje ne treba 5100 ce vam vrsiti posao sasvim ok

Milo¹ ima 4 cilindra osim ako mi 2 klipa nisu riknula od motula 300v
300v je sipan gre¹kom, trebalo je da ide 5100
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Lazic

Citat: alfa muzjak poslato 09 Mart, 2011, 00:17
koliko je bitna gradacija ulja?? jel mora da bude ona koja je navedena u user manualu??

Rboban je lepo rekao, recimo 10w40 je za temperature od -10 do +40, sto u principu pokriva nasu klimu, ali tu se ne racunaju recimo trke, jer su tada uslovi mnogo okrutniji po ulje, pa mora i posebno ulje... Naravno u motore koji trose ulje, mora malo gusce da bi ga manje trosili... [cheers]

MILJAN

Citat: Lazic poslato 09 Mart, 2011, 10:37
Citat: alfa muzjak poslato 09 Mart, 2011, 00:17
koliko je bitna gradacija ulja?? jel mora da bude ona koja je navedena u user manualu??

Rboban je lepo rekao, recimo 10w40 je za temperature od -10 do +40, sto u principu pokriva nasu klimu, ali tu se ne racunaju recimo trke, jer su tada uslovi mnogo okrutniji po ulje, pa mora i posebno ulje... Naravno u motore koji trose ulje, mora malo gusce da bi ga manje trosili... [cheers]
http://www.crxsi.com/reference/trans_chart.gif
Cave ab homine unius libri

Lazic