Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 24 Mart, 2015, 23:13
generalno mi se ne svidja jedna stvar....koliko god da ga pustis da istece staro ulje,kad sipas novo vise nije ta boja ko iz flase....kako isprati motor od starog ulja?

Ne bih se ja time zamlaæivao. I predviðeno je da ti uvek ostane neki udeo ulja, zato i ima¹ u manualu "Skroz suv, sa zamenom filtera, bez zamene filtere".
Æuti, teraj i bolje razmi¹ljaj o pièkama. ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

Citat: hurricane poslato 25 Mart, 2015, 09:54
Citat: eclipse4 poslato 24 Mart, 2015, 23:13
ja mu danas sipao bardahl......

generalno mi se ne svidja jedna stvar....koliko god da ga pustis da istece staro ulje,kad sipas novo vise nije ta boja ko iz flase....kako isprati motor od starog ulja?

razmisljam od sad kupiti jos dva litara preko potrebne kolicine i nakon praznjenja starog,sipati onih 2 litara novih cisto da protece kroz masinu,ima li efekta?ili  recimo da li ce motoru smetati da ga pustis da radi samo sa tih 2 litara nekih 20 sekundi cisto da malo ispere unutrasnji deo?

..ma ne bre, uze¹ engine flush 1 fla¹icu, sipa¹ 50 km pre zamene ulja, prospe¹ zameni¹ filter sipa¹ novo ulje i ma¹ina æe biti unutra kao nova..

provereno i na autu i na motoru..
primio k znanju ;)

bigbad86

Cekaj cekaj, Kolko ja znam (a to nije mnogo) sa sredstvom za ispiranje motora NIKAKO ne sme da se vozi nego samo 20 min da auto radi u leru i to je to, odmah istaces! Bar sam ja tako procitao na flasici.

blackmamba

Ja konacno zamenio ulje.MOTOR CBR 1000F '96 DUAL, na satu 58000 km.Bilo u njemu Motul 5100 15W50.Kao i kod svih hiljadarki,cuo se spaner i lanac u motoru samo dok je hladan motor i to pod sauh na oko 2000 obrtaja,na manje a i kad se zagreje ne cuje se.Sada sipao Bardahl XTC-C60 15W50.Narucio direktno od zastupnika za Srbiju.Pojavili su se novi zvuci u motoru,sada se cuje lupkanje lancanika i lanca i kad je zagrejan sto do sada nije bio slucaj.Dacu mu fore jos par voznji ali mislim da se nece promeniti nista tako da cu ga zameniti najverovatnije jer ne mogu to da slusam.Pretpostavljam da da mu ne odgovara ovo ulje.Inace menjac je meksi za niansu.
Eto,mozda nekome pomogne a mozda i ne :)

Slaninar

Citat: blackmamba poslato 29 Mart, 2015, 14:02
Ja konacno zamenio ulje.MOTOR CBR 1000F '96 DUAL, na satu 58000 km.Bilo u njemu Motul 5100 15W50.Kao i kod svih hiljadarki,cuo se spaner i lanac u motoru samo dok je hladan motor i to pod sauh na oko 2000 obrtaja,na manje a i kad se zagreje ne cuje se.Sada sipao Bardahl XTC-C60 15W50.Narucio direktno od zastupnika za Srbiju.Pojavili su se novi zvuci u motoru,sada se cuje lupkanje lancanika i lanca i kad je zagrejan sto do sada nije bio slucaj.Dacu mu fore jos par voznji ali mislim da se nece promeniti nista tako da cu ga zameniti najverovatnije jer ne mogu to da slusam.Pretpostavljam da da mu ne odgovara ovo ulje.Inace menjac je meksi za niansu.
Eto,mozda nekome pomogne a mozda i ne :)

Nije to do ulja, posebno toliko novog. Verovatno motor ima 158.000 preðenih, samo sat malo menjao smer.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

blackmamba

Verovatno ga nisam ja vozio do sada i umisljam da su novi zvuci i da sam imao drugo ulje itd :) . Mozda ovo i ne pisem ja a mozda i nemam motor.Ko zna .... :)

Slaninar

#1166
Citat: blackmamba poslato 29 Mart, 2015, 14:20
Verovatno ga nisam ja vozio do sada i umisljam da su novi zvuci i da sam imao drugo ulje itd :) . Mozda ovo i ne pisem ja a mozda i nemam motor.Ko zna .... :)

Nemoj biti tako ironièan kolega, hoæu da pomognem. Ako je ulje odgovarajuæih specifikacija (API standard i viskoznost), tj. ako nisi dobio fal¹ suncokretovo u fensi fla¹ici (¹to ne bi trebalo da je sluèaj ako si uzeo bardal i jo¹ preko zastupnika, pa makar i u Srbiji), onda je verovatno vreme za novi lanac. Verovatno se mo¾e naæi ulje s kojim se neæe èuti, ali to ne znaèi da je ovo ulje lo¹e, veæ da je lanac zreo za zamenu ako se ba¹ èuje. Inaèe, uljem, pogotovo lo¹ijim, mineralnim, se mnogi problemi mogu zamaskirati - na neko vreme.

Moje (i iskustvo nekih kolega) je da je taj motul, pogotovo 5100, golo govno od ulja.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

blackmamba

Ja sam i napisao da mu verovatno ne odgovara,ne da je lose.vozen je pre mene na motul i ja jednu sezonu motul i motor lepo radi,sema spanera na hladno i samo na oko 1700 obrtaja.kad se zagreje,radi perfektno i nema zvukova nikakvih.prospem to,sipam bardal i krece zveckanje koje nije bilo do tog dana.e sad,razlog ne znam.motor na 58000,po kilometrazi sata,diskovima,fazasterima,izgleduagregata a i zveckanjem lanca koje kazu pocinje na oko 50000 kod svih 1000F. Naravno,nikad ne mozes biti 100% siguran,ni ti ni ja niti bilo ko,sem da ga uzmes iz prodavnice.ja samo kazem,nema zveckanja na vruce,sipam drugo ulje ima zveckanja istog dana.
Zasto,kako , ne znam :)

Slaninar

Citat: blackmamba poslato 29 Mart, 2015, 17:05
Ja sam i napisao da mu verovatno ne odgovara,ne da je lose.vozen je pre mene na motul i ja jednu sezonu motul i motor lepo radi,sema spanera na hladno i samo na oko 1700 obrtaja.kad se zagreje,radi perfektno i nema zvukova nikakvih.prospem to,sipam bardal i krece zveckanje koje nije bilo do tog dana.e sad,razlog ne znam.motor na 58000,po kilometrazi sata,diskovima,fazasterima,izgleduagregata a i zveckanjem lanca koje kazu pocinje na oko 50000 kod svih 1000F. Naravno,nikad ne mozes biti 100% siguran,ni ti ni ja niti bilo ko,sem da ga uzmes iz prodavnice.ja samo kazem,nema zveckanja na vruce,sipam drugo ulje ima zveckanja istog dana.
Zasto,kako , ne znam :)

Mo¾da je to zveckanje na 156.000 - veæ treæi lanac? Drugi par diskova? Neverovatno mi je da 20 godina star motor ima 50 i kusur hiljada. Jo¹ tako velik, putni. Kako god bilo, dobrom motoru svako ulje "odgovara", manje vi¹e, sem nekim ba¹ egzotiènim modelima (KTM s jednim cilindrom, neki harliji i slièno). Samo neka ulja bolje maskiraju mane motora, ali ih ne re¹avaju. Zato ka¾em, umesto zamene ulja, bolje pogledaj taj lanac. Ili kako god ti misli¹ da je najbolje, nisam video tvoj motor, mo¾da lupetam.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

..da prijavim jo¹ jednu primedbu na Bardahl..

..manifestacija na menjaèu veæ na 2kkm..

..ne¹to nije ok..

blackmamba

Sad mi je lakse,evo jos jednog hahahaha

Kanarinac

Ja sipao u suzuki bardahl posle 300v, motor sa njim radio kao satic, cak je bio i malcice mirniji. Menjac je bio dosta meksi na saltanju, sto je i bio glavni razlog zasto sam promenio 300v

blackmamba

evo ga,samo nemojte da ga urocite :P











Hurricane

..felne u svetlo sivo pod Itno...

nije ¹to je Honda ali prava raketa..


@Kanarinac

svaka èast, mo¾da je taj Motul bio krajnje lo¹ pa i da si sipao Modrièu mo¾da bi bilo bolje..  ;D

ja verujem tebi, i Bardahlu sam, ali jednostavno ne mogu a da ne podelim probleme koji se pojavi¹e u meðutajmu..

to oèekujem i od ostalih..

samo to..

[cheers]

Kanarinac

Nije Motul 300V los, samo je totalno nepotreban za voznju po gradu, brzo se razbije. Sa 300v je normalno je menjac ostriji jer je ulje trkacko. Na bardhal sam presao samo iz razloga sto sam na vise strana cuo da je ulje dobro, a nisam hteo 300v da sipam vise. Taj mirniji rad je totalno zanemariv generalno, ali ajde da napomenem :)

Naravno treba razmeniti iskustva, i nije svaki motor isto presao i nije svakom agregat u pefektnom stanju. Probas pa vidis sta odgovara

freepartyman

Ja u R6 ne sipam 300V bas iz razloga sto non stop vozim po gradu. Sipam uvek Motul 5100 .
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 29 Mart, 2015, 19:40
Nije Motul 300V los, samo je totalno nepotreban za voznju po gradu, brzo se razbije. Sa 300v je normalno je menjac ostriji jer je ulje trkacko. Na bardhal sam presao samo iz razloga sto sam na vise strana cuo da je ulje dobro, a nisam hteo 300v da sipam vise. Taj mirniji rad je totalno zanemariv generalno, ali ajde da napomenem :)

Naravno treba razmeniti iskustva, i nije svaki motor isto presao i nije svakom agregat u pefektnom stanju. Probas pa vidis sta odgovara

Motul 300V je najpostojanije Motulovo ulje, koje se najte¾e razbije. Jedino ¹to ima manje inhibitora rðe, po¹to je predviðeno da se vozi na stazi i èe¹æe menja.

Meni motor lepo radi sa svim uljima koja sam do sad sipao, a i menjaè je OK (sem ¹to nije kao Hondin). Poslednjih godina Motul 7100 10w40. Sipao sam isto i u 20 godina star Suzuki (koncept motora iz sedamdesetih): 125cc, jedan cilindar: isto bez problema s motorom i menjaèem.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Ja to zovem razbije, jer menjac teze radi posle 2000 km po gradu. Ja sam u r6 sipao 7100, 5100 je polusintetika?

Slaninar

Jeste, 5100 je polusintetika.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Ja sam skeptican sa polusintetikom u R masini