Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zVuk

Citat: bigbad86 poslato 22 Mart, 2015, 11:25
Nisi razumeo pitanje. Ulju je rok do 25 marta. Tad mora da se da na reciklazu. Ako ga ugradim 22 marta (danas) da li moram da ga istocim 25 Marta jer mu je istekao rok?  [watching]

pazi ovako.......naj sigurica varijanta ti je da sipas danas, onda 23. i 24. marta napravis jedan krug od oko 5000 km i 25. istocis i sipas novo.....:P
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 22 Mart, 2015, 11:25
Nisi razumeo pitanje. Ulju je rok do 25 marta. Tad mora da se da na reciklazu. Ako ga ugradim 22 marta (danas) da li moram da ga istocim 25 Marta jer mu je istekao rok?  [watching]

Nemoj bacati, ja æu ti to reciklirati.  O:)

Ulje, posebno sintetika, mo¾e i 2 godine da bude u motoru, ako se ne preðe vi¹e od treæine fabrièki propisanog intervala za zemenu.

Na polici mo¾e da stoji du¾e, oko 5 godina mislim da je rok. To je rok do kog treba da se sipa u motor, a posle se raèuna spram intervala zamene u motoru (godina, ili preðeni km, ¹ta pre doðe). Siguran sam da nije problem ni ako ga 26. marta, ili èak i u aprilu sipa¹ u motor. Obièno datume stave strogo, da se ograde. Posebno ako je ulje stajalo sklonjeno od direktne sunèeve svetlosti i veæih promena temperature (velik minus, ili preko 30 stepeni).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Btw pitanje je bilo hipoteticko :P

Slaninar u pravi si. To ulje je stojalo 60 miliona godina pod zemljom, ne verujem da ce da se ukvari za godinu dana. Takodje se slazem za izlog i skladistenje ;)

Slaninar

Citat: bigbad86 poslato 22 Mart, 2015, 12:12
Btw pitanje je bilo hipoteticko :P

Slaninar u pravi si. To ulje je stojalo 60 miliona godina pod zemljom, ne verujem da ce da se ukvari za godinu dana. Takodje se slazem za izlog i skladistenje ;)

Malo ti je pogre¹na logika. Ulje koje ti kupi¹ je rafinisano, sa dodatim aditivima i kao takvo se koristi u motoru. To ¹to je stajalo hiljadama godina ne znaèi da je dobro za motor.  Ali u tvom konkretnom sluèaju - sipaj i ne brini. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Ma ne postoji konkretan slucaj, hipotetika bre. Ja samo kazem serviseru: "sipaj" :P

Radanovic

Ja imam jo¹ u kanisteru 2 litre, datum proizvodnje 03.2011., ne pi¹e rok trajanja ... znaèi da vi¹e ne raèunam na to ulje ???
dr¾ano u kuæi, na sobnoj temperaturi  ;D

UFF

ma sipaj slobodno nece nista da mu fali

Slaninar

Citat: Radanovic poslato 22 Mart, 2015, 14:50
Ja imam jo¹ u kanisteru 2 litre, datum proizvodnje 03.2011., ne pi¹e rok trajanja ... znaèi da vi¹e ne raèunam na to ulje ???
dr¾ano u kuæi, na sobnoj temperaturi  ;D

Ako je bio dobro zatvoren... ¹to da ne?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Hipoteticki, a sta ako nije bilo zatvoreno? Sta mu se desi? Izvetri?

UFF


Biker-Boy

naso sam kod nas u Subaji u nekoj radnji prilicno jeftin IPONE za 750din litra, jel koristio neko njihovo ulje, valja li ista?
I feel the need..... the need for speed !!!

Che

Ja ga sipam vec godinama bez problema

Slaninar

Citat: Biker-Boy poslato 22 Mart, 2015, 21:56
naso sam kod nas u Subaji u nekoj radnji prilicno jeftin IPONE za 750din litra, jel koristio neko njihovo ulje, valja li ista?

Koliko para, toliko i muzike. Da NIS pravi moto ulja, sipao bih njihovu polusintetiku - tu bar zna¹ da si dobio ¹ta si platio. Ovo sve ostalo nikad ne zna¹.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Pravi Modrica moto ulja.

ЯЭВОЛУТИОН

i to odlicna.....nije problem napraviti ga, problem je prodati ga....to sto je neko nagurao milon u reklamu ne znaci da je naguro milijardu u tehnologiju....vise ne postoje losa ulja....standardi se kontolisu, ali postoje velike razlike u ceni....i do 3 puta....isto vazi i za gume i za lance i za filtere .....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane


bigbad86

Nemoguce da mu za tih 134 000 nije potrosio ulje i zakucao? Mora da je bar dolivao?

Radanovic

Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2015, 11:11
Ulje u motoru se menja svake godine, ako nije vozen dovoljno kilometara da se pre toga uradi servis.To vazi za sva ulja, jer se ona maksimalno hemijski degradiraju stajanjem u bloku motora


sad proèita za ovo svoje koje mi veæ dve godine stoji u motoru ...
'' FULL POWER KATANA je ne¹to skuplje ulje, ali je ekonomièno jer se promena ulja vr¹i nakon du¾ih perioda. ''

sad me zanima koliko su dugi ti periodi  :) ? ... uglavnom, svakako æu ga mjenjati

Slaninar

Ako je fabrièki preporuèen interval zamene 10.000, sa full sintetièkim uljem mo¾e¹ menjati na godinu dana, ili na 10.000. Ako sipa¹ mineral, ili polusintetiku, onda menja¹ na 6.000, ili na godinu dana - ¹ta god doðe prvo.

Ako nema puno gradske vo¾nje, ili vo¾nje na stazi, onda mo¾e¹ ove intervale produ¾iti za 30% komotno (ako je otvoren put vo¾nja).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Balsa Wrx

Ja mjenjam na SM svakih 1600 do 2500km ulje zavisno od voznje,na r6 svakih 4 do 6k a na ktm jos nisam ali cu na 4 5k da ne rizikujem.. :D e sad u ktm cu sipat motorec u r6 sipam 300v a u yamahicu malu sipamili politron ful sintetiku ili 7100,mozda je cudno sto sipam politron al meni motor radi bolje na politron nego na ijedno drugo jer kod nas se ulja dosta kopiraju a ovo niko nece da kopira jer nema ime.. :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.