Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: MILJAN poslato 20 Februar, 2011, 22:38
Ako voli¹ Sintetiku onda probaj REPSOL 10W 40 SINTETICO.... 860 DIN JE LITAR.... Ja æu sledeæe sipati ba¹ to....

Jel znas gde ima...?

UFF

AUTOTEHNIK ugrinovacka 75  
Uvoznik za castrol - original i jos najniza cena
Ja kod njih kupujem stalno za svoj bmw (nije motor) i jos dobijes besplatnu zamenu ;)

@lazic - dr.pop zna gde ima

YOman

Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

Lazic


dimac

@Lazic
Jel se zezas ili stvarno sipas ulje za auto u motor? :)

Lazic

Tako je stigao, a to ulje(vise se ne secam koje) je imalo oznaku api s(nesto), za 5000 ga je potrosio 100 grama, menjac je radio savrseno, stvarno nisam imao zamerki, ali auto ne vrtim preko 6-6.5k rpm, a KLE i do 10.000, pa kontam da sipam neko krsteno moto ulje bas zbog zavrtanja...

Dzigi Boy

Ja uglavnom koristim novo ulje, ako nema onda vozim na staroll

dimac

Citat: Lazic poslato 20 Februar, 2011, 23:59
Tako je stigao, a to ulje(vise se ne secam koje) je imalo oznaku api s(nesto), za 5000 ga je potrosio 100 grama, menjac je radio savrseno, stvarno nisam imao zamerki, ali auto ne vrtim preko 6-6.5k rpm, a KLE i do 10.000, pa kontam da sipam neko krsteno moto ulje bas zbog zavrtanja...

Za nase motore je polusintetika sasvim ok, ja stroma retko zavrtim do blokade, uglavnom do 5-6k obrtaja.

Lazic

ne zavrcem ni ja cesto, nesto zbog starog motora, nesto zbog potrosnje, nesto zbog losih kocnica... I tako...

@Dzigorius:

Koje ti ulje sipas u motor...?

Dzigi Boy

Ja odem u Veranomotors i kupim Esso polusitetiku za koju znam da je 100% prava msm. da kanta od 4l kosta oko 2 soma i nesto mogu da proverim......znaci autoulje i motor mi skoro nista ne trosi, jako malo ali toliko malo da do zamene ne dolivam ni kap?? kud ces bolje za masinu koja je presla 70K???????????

Motul ne bih sipao ni da mi poklone................ali ni da mi poklone!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzigi Boy

Da inace volim da dodjem i do crvenog a posebno spustam u 2 nize jer me kocnice ne zadovoljavaju pa kocim masinom, neko ko to cuje kaze da nisam normalan ali ja znam da masina voli kada je spustis u nizu jer se tako odlicno i brzo podmaze i ohladi jer nema detonacija na klipu kada si oduzeo gas.......i  nije mi nikada ulje crno....

Lazic

stara fora za brzo hladjenje...

MILJAN

Citat: Dzigi Boy poslato 21 Februar, 2011, 00:49
Da inace volim da dodjem i do crvenog a posebno spustam u 2 nize jer me kocnice ne zadovoljavaju pa kocim masinom, neko ko to cuje kaze da nisam normalan ali ja znam da masina voli kada je spustis u nizu jer se tako odlicno i brzo podmaze i ohladi jer nema detonacija na klipu kada si oduzeo gas.......i  nije mi nikada ulje crno....
Ulje ti nikada neæe biti crno samo ako ga menja¹ ispod normalnih zamenskih intervala. A meni  na novim motorima i najbolje sinteticko postaje crno na 4000 km sa laganom vo¾njom.
Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy

Da moguce da je tako, zapravo nije neki problem zamenuti ulje kada stane samo 2L  kada sam rekaoa da nije crno mislim da na onom prozoru kada ga pomeris nivo se ipak nazire cistoca, mislim da me razumes?? nije ni bistro ali je jako daleko od crnog.....


rboban

Ride It Like You Stole It

MILJAN

Citat: Dzigi Boy poslato 21 Februar, 2011, 05:07
Da moguce da je tako, zapravo nije neki problem zamenuti ulje kada stane samo 2L  kada sam rekaoa da nije crno mislim da na onom prozoru kada ga pomeris nivo se ipak nazire cistoca, mislim da me razumes?? nije ni bistro ali je jako daleko od crnog.....


Aha...ok.Meni postaje tamno braon na oko 4000 km uglavnom. Na to sam mislio.
Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy


Gašpar

Bili Milos*bandit i ja malopre do Centra S, nesto sitno preko 2000 je litar onog KTM Motore ulja.

Dzigi Boy

jebo te cena prava sitnica?????????????

YOman

Kakve veze ima....kad ti treba litar 1/2 za "radnu masinu"!  [djavo]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...