Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.


bajone

ja sam sada sipao to ulje ali pre¹ao sam samo malo obzirom da je bilo sneg i to sranje od vremena..znam samo kada sam uzeo motor od majstora da je menjaè radio kao san..i proèitao sam negde da je ulje ekstra..
Æuti i saraðuj..

dzimika

Citat: UFF poslato 07 Februar, 2011, 00:56
Hmmm...
sad tek videh
zna li neko nesto o ovome?


Uploaded with ImageShack.us

Sinoc sam video gde moze da se kupi ovo ulje specijalno za KTM :D

aleksr6

sipao sam godinama motul,ali od ove godine sipat cu bel-rej

Ivan1979

,,, po specifikaciji Freewind trosi 10-40,  a ja po savetu drugara uzeo 15 - 50  ( nisam jos sipao )

E sad pitanje je dal sam se zaebo? . Inace motor ne trosi ni gram uljaa.

dal da ga menjam za 10-40 il jok ?


[cheers]

rboban

Citat: johnynovak poslato 18 Februar, 2011, 11:04
Citat: UFF poslato 07 Februar, 2011, 00:56
Hmmm...
sad tek videh
zna li neko nesto o ovome?


Uploaded with ImageShack.us

Sinoc sam video gde moze da se kupi ovo ulje specijalno za KTM :D

MOTOREX koji imas da kupis u CENTRU S samo sa drugacijom etiketom by KTM
Kao sto pise na volanu KTM by RENTHAL
Ride It Like You Stole It

dzimika

u centru s nema ovo ktm, ali kod gileta ima ovakvo :D
mislim da se UFF-u vise svidja ova nalepnica :D

gojko

Sipao Motul 300V, proslu sezonu 3 servisa  sa Bel-Ray EXS - sintetika i ulje je do jaja, al jbg neæe se vise uvoziti kod nas jer je fabrika podigla cenu skoro duplo..
Sledece najverovatnije prelazim na Bardal :)

rboban

Citat: johnynovak poslato 18 Februar, 2011, 18:22
u centru s nema ovo ktm, ali kod gileta ima ovakvo :D
mislim da se UFF-u vise svidja ova nalepnica :D

Ali zato MOZDA ima u KTM PROMOTO radnji....
Ride It Like You Stole It

dimac

Trenutno kao sto je i bilo od pocetka, koristim Motul 300v. Kako za stroma nema nikakve potrebe sipati 300v, koje kosta 20e/lit, na sledecem servisu cu sipati Motorex fullsyntetic. Inace, 300v je znao od zamene do zamene da potrosi po 300-400ml, u zavisnosti od voznje, ali, najvise potrosi kad je velika spoljna temperatura i kreni-stani ritam(primetio kad sam bio u HN, ko zna kako je tamo sto se tice saobracaja, zna o cemu pricam, oko 500km sa presao tamo), sto je i logicno, jer nabije veliku temperaturu u takvim uslovima.

UFF

Citat: johnynovak poslato 18 Februar, 2011, 18:22
u centru s nema ovo ktm, ali kod gileta ima ovakvo :D
mislim da se UFF-u vise svidja ova nalepnica :D

IMA u centru s
ali kosta 20eur litar (toliko je i kod gileta)

Bobane jel si siguran da je isto kao i cross power?

rboban

#91
Citat: UFF poslato 19 Februar, 2011, 04:37
Citat: johnynovak poslato 18 Februar, 2011, 18:22
u centru s nema ovo ktm, ali kod gileta ima ovakvo :D
mislim da se UFF-u vise svidja ova nalepnica :D

IMA u centru s
ali kosta 20eur litar (toliko je i kod gileta)

Bobane jel si siguran da je isto kao i cross power?

NIsam, hteo sam samo da kazem da je to neki MOTOREX samo BRENDIRAN speciali za KTM!!!
I da ISTI po karakteristikama bez nje ima u proizvodnom programu,
samo sto je JEFTINIJI!!!
Ride It Like You Stole It

Dzambo

Hajde jedno pitanje da ne pocinjem novu temu.

Gde ima da se kupi original Castrol txt 505.00 ulje?

milosducati

Do sada koristio 300v 10W-40, e sad, zbog cene sam planirao da predjem na nesto jeftinije ali da i dalje ostane full syn.. Tako da planiram sledeci put da sipam 7100, isto Motul, gde se 4 litre mogu kupiti za 5500 u Mass.
Ukoliko neko ima neki savet sto se tice ovog ulja, slusam. I naravno ako neko ima neku preporuku za drugo ulje, s tim sto mora da bude 10w-40 full. syn., posto se nisam jos 100 posto odlucio.
Sto se tice potrosnje ulja. S obzirom da imam vazdusno hladjenje nekako mi normalno da kad su vrucine trosi malo ulja, takodje kad se tera onako muski zna da trosi...

RoaD GunneR

Izvini ali ja imam isto GSXF i nije mi prvi suzuki sa uljno vadzusnim hladjenjem, ja koliko sam citao preporuke pise polusintetika, pa sam to i sipavao jer ima nesto sto ne znam pa bi trebao da sipam sintetiku?!

milosducati

Ma ne, ok je polu sintetika za njega, ali je sintetika jos bolja:))) Evo stavio sam ti deo iz user manual-a za nas model, e sad koga mrzi da cita u prevodu otprilike kaze da moze i mineralno, i polusintetika i sintetika, ali isto tako je i poredjenje los, dobar, najbolji izbor (jeftino, nije bas jeftino,skupo). I naravno zavisi kako ga vozis. Ako si penzioner dobro je i mineralno ;D Ovo poslednje je sala naravno:)))

Atirudra

Citat: Dukags poslato 05 Decembar, 2010, 18:16
Eo 'vako, do sada sam sipao Motoul5100, onda mi bilo nesto kao sumnjivo da od cetiri pakovanja tri sadrzaja budu vrlo vidljivo razlicite boje, ali kako nisam previse sumnjcav niti strucno lice po tom pitanju to sam prepisao mom daltonizmu, prelamanju svetlosti, neiskustvu, da nije ulje bilo u razlicitim buradima pa povuklo od onog hrastovog bureta drugu boju.., kao  i kada je motor posle dve 'iljade km poceo da radi kao slogiran a ulje postalo nenormalno drugacije pa sam to prepisao atmosferskim uticajima i visim silama ali kada sam u prepisci sa gazdom Mass kompani dobio uveravanje da tvrde da ne postoji lazno Motoul ulje (verovatno da sam se dopisivao sa gazdom Kastrola isto bi mi rekao), te da sam trebao sacuvati serijske brojeve sa pakovanja ulja kao i original racun te da je to verovatno zato sto mi je motor star, bi mi nekako suvise, i nije mi tek onda bilo jasno kako se na pijacama isto to Motoul originalno ulje moze naci po skoro duplo jeftinijim cenama, ukljucujuci i NGK "original" svece u paketu? Elem, delimicno sam prihvatio i to da nema laznjaka ali sam za svaki slucaj i probe radi promenio ulje za losije kotirano (ono koje Suzuki sipa fabricki) ali onda je motor opet radio bas isto kao sto je i radio. Sto opet moze biti i da je do goriva, spoljne temperature vazduha, ljubaznosti prodavca ili mesecevih mena.
Racunam da ce sledece ulje biti Motoul ili Castrol ali ne ono koje se prodaje u Srbiji ili cu probati neko od ovih slabije zastupljenih, a time po nekoj mojoj glupoj logici manje zanimljivo ulje za muntanje u ovoj nasoj zemlji nadasve postenih biznismena, opet iskustveno (slicno mi se desavalo sa automobilima, Mobile i Castrol pakovano u Srbiji davnih godina na neki volseban nacin postala su jako trosiva, i po litru izmedju dve zamene u skoro mi novim autovima, a kad sam presao na LiquiMoli uplasio sam se da se u motoru automobila nisu zacpili neki kanali pa ga zato ne trosi skoro nista, a subjektivna ocena boje i gustine pod prstima ostala je duplo duze slicna pocetnoj), da napomenem ulje menjam uvek mnogo pre propisanog roka cemu majstori prepisuju zdravu unutrasnjost masina koje uvek teram dugo godina.
doooobar oopis bravo
-------------- -_- ---------------

Atirudra

koristim silkoline 15W-50 u hondi TA 600 cc 95 to godiste , radi ko sat , swicarac , menjam svakih 4-5000km , proveravam svaki 2000 , ponesto dolivam:)
-------------- -_- ---------------

Atirudra

Citat: Atirudra poslato 19 Februar, 2011, 23:20
koristim silkoline 15W-50 u hondi TA 600 cc 95 to godiste , radi ko sat , swicarac , menjam svakih 4-5000km , proveravam svaki 2000 , ponesto dolivam:)
a daa polusinteticko
-------------- -_- ---------------

YOman

Ooo, 100ti put jedno te isto, al dobro kad ljudi misle da je skuplje bolje onda:
Citat: milosducati poslato 19 Februar, 2011, 18:37
Ma ne, ok je polu sintetika za njega, ali je sintetika jos bolja:)))
..ne budi llenj, pa objasni zasto tvrdis to sto si napisao i sa cime argumentujes tvrdnju? Cenom?  [zev]
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...