Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: BOKYBOY poslato 16 Decembar, 2014, 23:37
Citat: Mik poslato 16 Decembar, 2014, 23:27
Citat: jevta poslato 16 Decembar, 2014, 17:41
Obrati paznju na datum proizvodnje desi im se da imaju lepu cenu za stara ulja.

Aj' daj mi objasni sta ce mu se desi u ambalazi? Da nece mozda ulje da se usere?
[facepalm]

...a jbg svako ulje ima rok trajanja sipao ga ti ili ne...mislim da je tri god ako se ne varam...posle gubi svojstva valjda...odvajaju se aditivi...tako nesto sam cuo... [neampojma]

(Da, postane jestivo ... ako se ne varam ... tako nesto sam cuo.)

Pitao sam novosadjanina! Nemoj da se ljutis.(Oni ce da se odvoje za tri godine  :)  ako se ne varam, tako nesto sam cuo, svojstva nemaju - sva sreca!  :))

jevta

Citat: Mik poslato 16 Decembar, 2014, 23:27
Citat: jevta poslato 16 Decembar, 2014, 17:41
Obrati paznju na datum proizvodnje desi im se da imaju lepu cenu za stara ulja.

Aj' daj mi objasni sta ce mu se desi u ambalazi? Da nece mozda ulje da se usere?
[facepalm]


Ma ni¹ta ulju ne bi trebalo faliti ako je u zatvorenoj ambala¾i.
Ali ako oni nas hoæe da njakaju sa datumima malo i mi njih.Sami su napisali EXP date.Posle toga bi u tim razvijenim i bogatim zemljama trebali da ga recikliraju.Meðutim oni ga pred kraj roka donesu kod nas pa onda ovi na¹i neæe da mu skinu cenu kako bi trebalo nego stoji do sudnjeg dana,pa kad izaðe novo po imenu onda ovo prodaju kao akcijski.
Sve u svemu pita¹ u radnji koji su mu datumi na aambala¾i i koji je rok,pa zatim i koliki je tebi popust na tu cenu

ЯЭВОЛУТИОН

u fabrickoj BMW knjizi za F650 pise "nix sintetika" za pojedine boxer modele "nix sintetika" za K seriju stare generacije kazu "nix sintetika" verovatno u s1000rr i k1200s ne insistiraju na polusintetici.....ali znam da BMW motorrad ulje nije sintetika.....a znam da je rebrendirani castrol
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Decembar, 2014, 19:09
u fabrickoj BMW knjizi za F650 pise "nix sintetika" za pojedine boxer modele "nix sintetika" za K seriju stare generacije kazu "nix sintetika" verovatno u s1000rr i k1200s ne insistiraju na polusintetici.....ali znam da BMW motorrad ulje nije sintetika.....a znam da je rebrendirani castrol

Ima veæ dve godine kako je BMW izbacio iz ponude dugogodi¹nje mineralno ulje i iz tog razloga sam se ja bacio u potragu za adekvatnom zamenom i nakon dugotrajnog istra¾ivanja se izbor sveo na Silkolen mineral prevashodno ¹to je u njemu sadr¾an pozama¹an udeo ZDDP sastojaka koji su jo¹ uvek ne prevaziðeni prilikom rada na suvo, a inaèe cela paleta moto ulja Silkolen sadr¾e te aditive. Kastrol radi ulje za BMW ali modifikovano po zahtevu i razlikuje se od Castrolve palete, po bazi i gradaciji isto ulje u Castrol kantici se nije pokazalo dovoljno kvalitetno kao pod OEM etiketom.

Sve ima neki svoj rok upotrebe, na ambala¾i èesto stoji datum proizvodnje u vidu neke nalepnice ¹to je podlo¾no zameni dok kod Fuchs-Silkolene je to od¹tampano direktno na plastiènoj povr¹ini, stoji èak i sat,  jako ga je te¹ko fal¹irati i recimo na 5 litarskih kantica se datumi ili èasovi razlikuju, to ¹to ka¾e trgovac za tezgom ne znaèi ama ba¹ ni¹ta. 
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Andreja

Do sad dva puta sipao Bardahl polu-sintetiku, zatim dva puta Motul 5100 15w50 a sada sam kupio Elf mineralno 20w50. Nije lo¹e za dve i po godine :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

BOKYBOY

...ljudi,aj po milioniti put....sta da sipam u Tandzaru...dal da pokusam sa polusintetikom 15w50 ili da sipam odmah 20w50...nije mnogo presla,ne dimi...[neampojma]

ЯЭВОЛУТИОН

20 w 50 pregusto.....previse se tandara vrti za to ulje.....bolje probaj 10w40 pa ako pocne da trosi onda 15w50......sto ti naravno nece smanjiti potrosnju ulja kad je navrtis.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BOKYBOY


Balsa Wrx

koje ulje ide u Bmw g650gs isto rotax,ima li neko zamjensko  sem tog nix jer toga u ovaj supak od svijeta nema :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

aæimo

Nije tebi ¹upak od sveta kriv ¹to si nix obrazovan.

Balsa Wrx

Bravo  [clapp] cemu taj stav?
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

aæimo

Nije stav dru¾e, nedostaje smajli.
nemaèki nix=ne.

Balsa Wrx

E jbg,zelen sam,sto da se radi :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

aæimo


Radanovic

Jel trebam mjenjati ulje ( i filter ) koje je zadnji put mjenjano pre 2 godine ... a pre¹lo ne¹to oko 1000km, il mo¾e izgurati i ovu sezonu ???
inaèe, ako ne¹to znaèi ... 10w50, 100% sintetika

freepartyman

I jedno i drugo moras da menjas ;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

bigbad86

Ulju istice rok trajanja za 3 dana a uredno je stojalo na polici. Ako ga sipam danas da li moram da ga zamenim za 3 dana voznje?  [watching]

El Jefe

Ulje u motoru se menja svake godine, ako nije vozen dovoljno kilometara da se pre toga uradi servis.To vazi za sva ulja, jer se ona maksimalno hemijski degradiraju stajanjem u bloku motora
Друштво за заштиту од животиња

bigbad86

Nisi razumeo pitanje. Ulju je rok do 25 marta. Tad mora da se da na reciklazu. Ako ga ugradim 22 marta (danas) da li moram da ga istocim 25 Marta jer mu je istekao rok?  [watching]

El Jefe

Rok trajanja ulja je tri godine u fabrickoj ambalazi u skladistu.Do skora je bio pet. Verovatno ga ni ti nisi drzao u izlogu
Друштво за заштиту од животиња