Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Nixazzar

Hvala Djunti za ulje i filter. Al kako sam pokisao za njega, preselo mi je :D



ðunta

Citat: Nixazzar poslato 04 Septembar, 2014, 14:42
Hvala Djunti za ulje i filter. Al kako sam pokisao za njega, preselo mi je :D




Malo za pare, vi¹e za slavu,  [welcome].

Da ne ostanem du¾an  :)

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Kostić


BOKYBOY

#1063
...ljudi,sta mislite o ovom ulju,jel ga koristi neko,iskustva...?...cena skroz ok u Profaco-u 680 dingera... [neampojma]

www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/sinteticka-ulja-35/moto-4hp-tech-10w50.html

...nije toliko bitna cena 100-200 din gore-dole,zanima me koliko je kvalitetno i dal je divèa...? [dunce]

jevta

#1064
Ovo se najbolje pokazalo od tih jevtinih.
http://optimamodricabg.rs/proizvodi/ulja-za-dvotaktne-i-cetvorotakne-motore
Dobar je ELF al je ovo u pola cene ,a nije losije
Ispravio

eclipse4

ja prelazim definitivno sada na bardahl ;)

Hohštapler

Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 13:26
Ovo se najbolje pokazalo od tih jevtinih.
http://optimamodricabg.rs/proizvodi/ulja-za-dvotaktne-i-cetvorotakne-motore
Dobar je ELF al je ovo u pola cene ,a nije losije
Ispravio


Stvarno stavlja¹ ovo u motor?
Kolko dugo?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jevta

Da probao sam i to i radi sasvim dobro.
Morate razmisliti o ulju na drugaciji nacin.Sva ta fensi ulja koja vi sipate u svoje ljubimce prave neke firme koje imaju dobru reklamu ,a nemaju rafineriju.Rafinerija je u svetu relativno malo i samo oni imaju svoja ulja svi ostali pakuju njina ulja.
Da moj motor je konstrukcijski sa pocetka osamdesetih i ne vidim razlog da ne sipam i njega bilo koje ulje sa trzista.Tu tehnologiju ulja potrebnog za kvalitetno podmazivanje takvih motora do sada su razvili i u srbiji ,a ne u ostatku sveta.
Svaki put sipam drugo ulje eventualno dva puta isto cisto iz radoznalosti da mogu da serem u ovakvim naklapanjima na forumima. [rofl]
Bitno je ulje promeniti na vreme i imati ga dovoljno ako se iz nekog razloga gubi.
Inace kolege sa kojima se vozim su komentarisali da se ELF oseti malo kad se potera,dok optima ne.Oba sam menjao na 4-5k

Slaninar

Ima istine u tome ¹to ka¾e¹, Jevto, ali sa druge strane:

Ljudska biæa su nastala u vreme kad kacige nisu postojale, pa to ne znaèi da je bolje (za dug ¾ivot) voziti motor s kacigom. Isto tako bolje ulje ima prednost. Proizvoðaè voli da menja¹ motor svakih 5 godina.


Konstrukcija motora motocikla i automobila je drugaèija. Broj obrtaja, menjaè (kod veæine motocikala je isti u ulju samog agregata) - nije isto. Meni je sasvim normalno da se ne pravi isto ulje za motocikl i automobil.

Isto tako mi je normalno da jedno isto ulje prepakuje¹ i prodaje¹ kao motociklistièko, a da je unutra isto sranje. Samo ne verujem da svi proizvoðaèi to tako rade.


©to se rafinerija tièe: kakao svi nabavljaju iz manjeg broja planta¾a, pa belgijska bude lep¹a od milke. Izbor, kontrola kvaliteta, razlièiti aditivi - to sve utièe na konaèni proizvod.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Ocigladno nisi vozio motor kad se nisu nosile kacige.
U to vreme smo bili ko mali majmini sretni kad vidimo ambalazu od moto ulja, sipali auto ulja i to opet sretni ako nadjes neko kao kvalitetnije.Nista motorima nije falilo od ulja nego od toga kad ulja nije bilo u njima.

Sledece se trudim da proban
http://www.q8oils.com/

ðunta

Moj BMW konstrukcijski i tehnolo¹ki potièe jo¹ iz pedesetih godina i sipam adekvatno ulje, mineralno sa punim paketom ZZDP-a



a ne koje bi se moglo svrstati u istu grupu, recimo

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Slaninar

Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 15:27
Ocigladno nisi vozio motor kad se nisu nosile kacige.

Hoæe¹ da ka¾e¹ da kacigu nosi¹ samo zbog kazne? Da nije bezbednije i pametnije putovati s istom na glavi? Ne razumem.

Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 15:27
U to vreme smo bili ko mali majmini sretni kad vidimo ambalazu od moto ulja, sipali auto ulja i to opet sretni ako nadjes neko kao kvalitetnije.Nista motorima nije falilo od ulja nego od toga kad ulja nije bilo u njima.

Ni meni ni¹ta nije falilo od jeftine brlje, ali ne prièam da je Jack Daniels sranje i da nije bolji i da glava manje boli od njega.

Uzme¹ isti motor, isto vozi¹, sa obiènim auto uljem i sa kvalitetnim moto uljem. Koji æe vi¹e KM preæi i bolje raditi? Ako je sve ostalo isto. ©ta ti misli¹?


montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Mislim da ja nosim kacigu zbog zakona ne dozvoljavam da me smaraju.
Ja ne sipam auto ulja u motor zbog potopljenog kvacila.I da svi ce preci zadovoljavajucu kilometrazu sa bilo kojim uljem crcice sve ostalo pre masine ako redovno menjam ulje.

mrle

Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 13:26
Ovo se najbolje pokazalo od tih jevtinih.
http://optimamodricabg.rs/proizvodi/ulja-za-dvotaktne-i-cetvorotakne-motore
Dobar je ELF al je ovo u pola cene ,a nije losije
Ispravio

a po¹to je ulje?

Ja (dodu¹e za punta) uzeo 4litre Nisotec ulja, imao popust, ispalo me 1500din. Jo¹ nisam sipao.

goranvojska

Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 15:27
Ocigladno nisi vozio motor kad se nisu nosile kacige.
U to vreme smo bili ko mali majmini sretni kad vidimo ambalazu od moto ulja, sipali auto ulja i to opet sretni ako nadjes neko kao kvalitetnije.Nista motorima nije falilo od ulja nego od toga kad ulja nije bilo u njima.

Sledece se trudim da proban
http://www.q8oils.com/
... INA delta5.ajde bre.kaki motul ,bardal kastrol.ma vozili se sve u 16.i nisu nam crkavali motori.a sad?????????????

bigbad86

#1075
Sad su ti motori dolijali tom ulju sto si sipao 90-ih i pocetnom 2000-ih. Ionako svi vozimo u proseku po 10 godina staro, ja 20 :P
Inace mislim da je bitno da ga ima dovoljno i da je original.
U metrou sam nasao za auto neko K2 (poljsko) polusintetika 5L za 1200 i nesto dinara na akciji, sipao u auto, nista mu nije bilo.... Evo ga mucenik vec 30 godina ima i jos ga vozimo, motor nikad otvaran :P Presao sigurno oko 500K
Evo ovo, samo polusintetika.
E da, ima i onaj kurcic za lakse sipanje ugradjen u flasu :P
http://caraccessories.com.cy/160-thickbox/k2-texar-15w-40-mineral-motor-oil-5-lt.jpg

jevta

Citat: mrle poslato 11 Decembar, 2014, 15:55
Citat: jevta poslato 11 Decembar, 2014, 13:26
Ovo se najbolje pokazalo od tih jevtinih.
http://optimamodricabg.rs/proizvodi/ulja-za-dvotaktne-i-cetvorotakne-motore
Dobar je ELF al je ovo u pola cene ,a nije losije
Ispravio

a po¹to je ulje?

Ja (dodu¹e za punta) uzeo 4litre Nisotec ulja, imao popust, ispalo me 1500din. Jo¹ nisam sipao.

oko 300dinara po litri smesno za polusintetiku

jevta

Citat: bigbad86 poslato 11 Decembar, 2014, 16:18
Sad su ti motori dolijali tom ulju sto si sipao 90-ih i pocetnom 2000-ih. Ionako svi vozimo u proseku po 10 godina staro, ja 20 :P
Inace mislim da je bitno da ga ima dovoljno i da je original.
U metrou sam nasao za auto neko K2 (poljsko) polusintetika 5L za 1200 i nesto dinara na akciji, sipao u auto, nista mu nije bilo.... Evo ga mucenik vec 30 godina ima i jos ga vozimo, motor nikad otvaran :P Presao sigurno oko 500K


Sta je original Optima sigurno jeste ,a ova fensi  [neampojma]   zna onaj ko sipa.

sasa ns 1

najvera rafinerija baznog ulja u evropi je u finskoj,nesto manja je modrica  a na trecem mestu je total -3 puta manji od modrice.Znaci da moze skoro da se svakom zadesi u evropi da je makar jednom u svom agregatu imo ulje cija je baza iz  Bosne.To ne znaci da je zavrsniproizvod modrice tako dobar.ali te price sa lupanjem menjaca  pa cak i sa proklizavanjem kvacila kod nekih tzv. fensi ulja su najcesca  i to zato sto su ona najbolja.Pogledasjte sta voze ti sto ima lupa ,skoro svi imaju motore  koji imaju sve moguce luftove  gde god to moze da se javi -srpski receno groblje motora.Sto god bolje ulje to manji  i jednakiji po obliku molekul pa kad imas pohaban motor to znaci da ti treba lose ulje-ulje sa velikim  molekulom.Kad je motor n0ov  u njemu najbolje 5radi ful sintetika i to sto bolja motul ,castrol,amsoil,silkolen,  i taj mali molekul duze odrzava motor u zivotu.E kad motor dobije raZna lufta treba mi ulje koje bukvalno imitira podlosku a to je recimo polusintetika-neka losija i mineral najlosiji,pa zato menjac manje lupa,a to neznaci da je to ulje bolje nego potpuno obrnuto-LOSIJE ali bolje radi u tvom motoru  koji vec podseca na interceptora iz madmaxa.

jevta

Sla¾em se za nove motore.Ali kad proizvoðaè ka¾e mineralno ti sipa¹ polusintatiku.Po meni je ta polusintetika bilo kog proizvoðaèa tehnolo¹ki bolja od mineralnog.