Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

blackmamba

plafon 500 ali od pocetka tako,cak malo vise puca nego sa starim uljem potpuno istim.

Hurricane

...jbga, onda ga stvarno ne voli, ili je ne¹to drugo u pitanju..

BOKYBOY

#1042
Moje licno iskustvo...prosle sezone u ZZR-u 5100 10W40,presao sa njim 5k,nije ga potrosio ni grama...ove 300V 10W40,presao vec 1k km...razlike NEMA,menjaè isto radi...tiho...ne lupa...malo èvrkne u prvu al nista strasno...3-4-5-6 bez kvacila ladno...jedino sam kod 300V primetio da svaki put kada ga zisnem malo i kad stanem,moram da spustim ler gas...kaze majstor da je to zbog tog dabl ester sranja,kao uvozava se masina,ispira staro ulje...bem li ga...kazu da ce da ga potrosi malo...videcemo...A sto se tice Bardala,ulje je do 00,meni se Yamaha Tunderace  preporodila sa C-60 20W50,prestala da dimi i da ga trosi i menjac kao u puter...preporuka.

Ripley

Ja bih se pre pitao u poreklo tog ulja. Vidim da si iz Nisa, kao i ja. Ja sam kupio na pocetku sezone 300v u Obilicevom vencu i prezadovoljan sam, imam nekih 500km predjenih i motor prede, skoro i da nema zvukova pri saltanju.

blackmamba

Ja uzeo isto u obilicev,u MOTUL radnji

Ripley

Ne znam prijatelju onda sta da ti kazem, ima on i Ipone i Bardahl. Ja sam na predhodnom Hornetu i SV650 pre toga sipao Yamalube 10w40, odlicno ulje. Cini mi se da ovaj 300v stisava motor, lepse radi menjac.

bigbad86

Probajte Statoil, Svedsko ulje. Imaju nesto malo jace od PS i kosta oko 600 i nesto dinara litar. Moleculary Converted. Meni i posle 6000 sa njim menjac isao kao u sira :)
Uvoznik Statoil ulja i maziva za teritoriju Republike Srbije je firma Euro07 d.o.o. Sve dodatne informacije mozete dobiti na internet sajtu www.euro07.rs ili na tel: 062/806-53-12
(nisam prodavac, samo imam ok iskustvo)

ЯЭВОЛУТИОН

probao i sintetiku i polusint.....radi posao....verovatno i bolje nego sto bi neko ocekivao za te novce....euro07 ga marzira kao i moto ulja pa je zato povoljniji...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BOKYBOY

Citat: BOKYBOY poslato 16 April, 2014, 18:03
Moje licno iskustvo...prosle sezone u ZZR-u 5100 10W40,presao sa njim 5k,nije ga potrosio ni grama...ove 300V 10W40,presao vec 1k km...razlike NEMA,menjaè isto radi...tiho...ne lupa...malo èvrkne u prvu al nista strasno...3-4-5-6 bez kvacila ladno...jedino sam kod 300V primetio da svaki put kada ga zisnem malo i kad stanem,moram da spustim ler gas...kaze majstor da je to zbog tog dabl ester sranja,kao uvozava se masina,ispira staro ulje...bem li ga...kazu da ce da ga potrosi malo...videcemo...A sto se tice Bardala,ulje je do 00,meni se Yamaha Tunderace  preporodila sa C-60 20W50,prestala da dimi i da ga trosi i menjac kao u puter...preporuka.

...edit...2k kilometara sa 300V 10w40...potrosio 200gr...menjac postao za nijansu tvrdji i bucniji...ne prija mu izgleda...sledece menjanje menjam i marku...ili viskozitet,vracam se na 5100...

p.s.Ima li neko viska ovoga ulja 100-200 gr da mu je ostalo,da dolijem malo,da ne kupujem litar?Moze i 10w50 ili 10w60  [neampojma]

UFF

ako zelis imam ja nekih pola litre Shell Advance 15w50 njihove najbolje full sintetike, nije motul ali nece nista da mu smeta

castor

Od pro¹le zamjene mi ostalo, ista gradacija, ali je ovaj novi - Ester Core… Stoji u ormaru od pro¹le godine. Milimetra jednog nije pre¹lo...

Ako te ne mrzi da se provoza¹ do Krnjaèe - tvoje je...
It's the ride that matters, not the bike…

BOKYBOY

...hvala Castor-u...hvala UFF-u... :-*

Nikolacbr

Ja samo motul,sipao sam jednom u 900rr bardal i prolupao motor posle 1000 km,mozda se tako slucajno potrefilo.Ali sad samo motul u zx6r 97 sam sipao 5100 15w50,a u 954 300v 15w50 i nikad nikakav problem..

nesic1

U kineza sipao do sad samo motul 5100 10w40 presao oko 30k km nikakvih problema do sad, u bandita isto,
drugar u cetvorotaktni skuter sipa ulje od automobila i nije imao nikakvih problema do sad, sipa vec nekoliko godina

Nixazzar

Da li neko od vas zna gde bih mogao da nabavim ova ulja? trazio sam po netu, ali bez uspeha...  [neampojma]

Silkolene V-Twin 20W-50
Bel-Ray EXL Mineral 4T 20W-50
Castrol Act>evo 4T 20W-50

[hello]

castor

Za Silkolene kontaktiraj ðuntu… ;)
It's the ride that matters, not the bike…

B@ne

Citat: Nixazzar poslato 31 Avgust, 2014, 01:54
Da li neko od vas zna gde bih mogao da nabavim ova ulja? trazio sam po netu, ali bez uspeha...  [neampojma]

Silkolene V-Twin 20W-50
Bel-Ray EXL Mineral 4T 20W-50
Castrol Act>evo 4T 20W-50

[hello]


http://altes.co.rs/

El Jefe

Citat: Nixazzar poslato 31 Avgust, 2014, 01:54
Da li neko od vas zna gde bih mogao da nabavim ova ulja? trazio sam po netu, ali bez uspeha...  [neampojma]

Silkolene V-Twin 20W-50
Bel-Ray EXL Mineral 4T 20W-50
Castrol Act>evo 4T 20W-50

[hello]

Za Silkolene NINEX u Novom Sadu.Sto se tice tipa ulja koja si naveo,preporucio bih i Liqui Molly 20/50 mineral
Друштво за заштиту од животиња

ðunta

Citat: Nixazzar poslato 31 Avgust, 2014, 01:54
Da li neko od vas zna gde bih mogao da nabavim ova ulja? trazio sam po netu, ali bez uspeha...  [neampojma]

Silkolene V-Twin 20W-50
Bel-Ray EXL Mineral 4T 20W-50
Castrol Act>evo 4T 20W-50
[hello]
Citat: castor poslato 31 Avgust, 2014, 12:58
Za Silkolene kontaktiraj ðuntu… ;)

Na raspolaganju. V-Twin je pored ostalih odliènih èinioca dodatno dizajniran za podmazivanje visoko temperaturnih agregata ¹to je nezavisno od bazne klasifikacije ulja. Ako je izbor zbog "arhaik" aditiva koji pogoduju pojedinim konstrukcijama,  mineralna ulja ih imaju po inerciji vi¹e nego ostala ali ni to nije pravilo niti se mo¾e oèekivati da ih bude koliko ih je bilo do relativno skoro. Sva Silkolen moto ulja imaju jako visok udeo tih èinioca, V-Twin mo¾da naj veæi.



"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Nixazzar

Hvala svima na odgovoru :)