Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

RoaD GunneR

Ja sipavao silkolene polusintetika nisam bio zadovoljan menjacem, johnynovak mozes dubiti na glavi al me neces ubediti nema razlike izmedju ulja i da se ne oseca na saltalici ;)

Sipao sam posle Castrol ( iz nemackU ) doduse full sintetika bilo dobro prvih 2000km posle opet menjac zdravo zurim, da li to ima neke veze zato sto je taj motor imao uljno-vazduzno hladjenje pa mu sintetika ne odgovara pojma neam.

Motul 5100 polusintetika je seo ko budali samar, posle toga i u GSXF-u takodje, mada sve vise cujem raznih prica oko motula, mislim da je to marketinska patka konkurencije jer nekako sa pojavamo bardahl i bel ray ulja na nasem trzistu pocele su da kruze razne price o motulu. Da ja ne bih utvrdjivao da li i sta je istina na svom motoru opasno se razmisljam da predjem na Motorex.

dzimika

Citat: RoaD GunneR poslato 24 Januar, 2011, 19:13
Motul 5100 polusintetika je seo ko budali samar, posle toga i u GSXF-u takodje, mada sve vise cujem raznih prica oko motula, mislim da je to marketinska patka konkurencije jer nekako sa pojavamo bardahl i bel ray ulja na nasem trzistu pocele su da kruze razne price o motulu. Da ja ne bih utvrdjivao da li i sta je istina na svom motoru opasno se razmisljam da predjem na Motorex.

i pre pojave konkurencije u vidu bardahl i bal ray bilo je prica oko loseg motula cak sam i ja naleteo na litar falsa i to kupljenog u mass-u, sto ce reci nisu price samo vec i cinjenice, a havarisani to moze i da ti potvrdi jer je i on nailazio na svasta

sto se tice onog prvog dela oko saltanja, oseti se razlika ali to je najvise do lamela, moze da se desi da lamele ne trpe sintetiku (naisao sam na takve na e-bay-u) pa zbog toga ti lepilo vise nego na polusintetici ili mineralnom ulju

Dr. Pop

Hvala na informacijama, motor radim kod Milana, tako da æu uzeti Bal Ray preko njega, interesoovalo me va¹e mi¹ljenje ako mi ponudi da biram da znam ¹ta da uzmem. Inaèe sve pohvale za Milana Lovriæa koji mi odr¾ava motor...
MK Arhangel

RoaD GunneR

Citat: johnynovak poslato 24 Januar, 2011, 19:47
i pre pojave konkurencije u vidu bardahl i bal ray bilo je prica oko loseg motula cak sam i ja naleteo na litar falsa i to kupljenog u mass-u, sto ce reci nisu price samo vec i cinjenice, a havarisani to moze i da ti potvrdi jer je i on nailazio na svasta

sto se tice onog prvog dela oko saltanja, oseti se razlika ali to je najvise do lamela, moze da se desi da lamele ne trpe sintetiku (naisao sam na takve na e-bay-u) pa zbog toga ti lepilo vise nego na polusintetici ili mineralnom ulju
I moj drugar isto po mirisu raspoznaje origigi od falsa ovo sto sam ja sipao je proslo kontrolu njegovom njokalicom i kaze da je pass :D
E sad sta se desava u menjacu ili lamelama stole me bojko ja to osetim na saltalici a mineralno nikad nisam sipavao silkolene je bilo polusintetika i imalo iste simptome od nultog kilometra kao castrol full sintetic posle 2000km

Lazic


abarth

AGIP, zato ¹to pored èepa za sipanje ulja pi¹e AGIP ;)

Lazic

Vucem traume jos od sankcija, pa mirisem ulja po navici, par ljudi je pitalo kako razlikovati dobro od loseg ulja po mirisu, vrlo prosto, narocito ako imas uzorak pravog pri ruci, pa ne moras da pamtis, kako treba da mirise... Falsh ulja su najcesce, preradjevine starih ulja i koliko god ih filtrilrali, oseca se na zagoretinu iz motora... Najlakse je pomirisati ulje posle par hiljada ili pred zamenu, tacno tako smrde falsh ulja...

CADILLAC

Nekad Motul 300V 24h 20W60, a sad Castrol Act Evo 20W50...prvo full sint., a ovo drugo mineralno ...,od nedavno kod Radulovica i Drinjaka original BMW 20w50 mineralno...-

[attachment deleted by admin]
BMW BoxerClub Pancevo 666

R.I.P.

ride in peace

rboban

Da se ukljucim malo, ne da ima razlike u saltanju sa uljima vec je ja osetim i kad je novo i kad je vreme za menjanje,
na SM 610 sem vec osecao taj trenutak promene u saltanju na 3000, a ii neke kolege....... :)
Ride It Like You Stole It

Milo¹*

Ja sam do sada koristio motul 5100 i motul 300v. Razlike skoro da nema, menjaè je bio tvrd i sa jednim i sa drugim. Sad na poèetku sezone treba da radim servis pa me interesuje ¹ta da sipam, èitam ovde hvalite motorex bardahl i sad ovaj bel ray..  na koju foru je to bolje od motula? je l' menjaè bolje upada ili ¹ta? vidim da su dosta jeftinija od 300v pa rek'o da pitam
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Dzambo

Zato sto je motul izvikan.

©eki

  Najbitnija stavka kod ulja  -  da je original. Pre oko godinu dana je nekoliko motora u Smederevu okrenulo le¾aje na radilici, sve zbog fal¹ ulja. Da ne komentari¹em ovo ¹to je Kranjec na "Motori HR" pisao, naslov ka¾e "Va¾na upotreba ispravnog ulja".
Okretanje ili razletanje le¾ajeva na radilici je prvo ¹to se de¹ava na motoru usled kori¹æenja neadekvatnog ulja.
U svakom sluèaju, ja se dr¾im onoga ¹to je fabrika preporuèila, bar ¹to se tièe gradacije ulja (a ¹to je po meni i jedna od najbitnijih stavki), a za proizvodjaèa - iz iskustva.
Svejedno ih je u svetu 4 (èini mi se), a ostali samo sipaju svoje aditive i pakuju.

Milo¹*

Ja uzimam od MASS-a tako da bi trebalo da je original. Ne ka¾em da je motul najbolji, ¾elim da promenim marku pa zato i pitam. Znam da je izvikan i da se pakuje sva¹ta, ¾elim da vidim i drugu stranu medalje tj druga ulja
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Dzambo

Mislim da neces pogresiti ni sa jednim od ova tri sto si naveo, ja bih licno isao na Motorex. Full sint bi trebalo da je oko 1250din/l

easy


zadnji servis Motorex Power Synth 4T (tako barem majstor kaze)  :D



pre toga Motul 300V 4T (tako barem majstor kaze)   :D


ima neke razlike, ali sam sa novim uljem presao samo 20 km tako da jos nemam jasan utisak.





Milos

#76
Imam odlicna iskustva sa Ipone-on 10.4 Synthesis(polusintetika), dosta dugo sam ga sipao i stvarno je za preporuku.
Kupio sam jednu kantu 5100 da probam, pa cu preneti kakav je.

Generalno, mislim da marka nije toliko bitna, ako na primer gledas polusintetiku 10-40 to je sve manje-vise isto, sta god sipao.
Da li to bio Bardahl, Bel-Ray, Ipone, Motul, Motorex ili neko drugo ulje, ne verujem da su razlike toliko velike. narocito jer kod dva razlicita motora iskustva sa jednim istim uljem su razlicita. Nekome sa Motulom 5100 krlja menjac, neko se kune u isti, tako da stvarno, nema pravila.

Najvaznije je da je original,i da se menja redovno, na 4 do 6 hiljada kilometara, i to praktikujem. Ovo ostalo su nijanse.

UFF


aca-pn

Koristio sam motul 5100, ipone 10.4 polusintetika, bardahl xtc polusintetiku, elf mineralno, a poslednje dve zamene koristim elf moto4 polusintetiku i vrlo verovatno da cu da nastavim sa njim. Prvo zato sto je skoro sigurno da nije fals, drugo jer je jeftino, trece motor se ponasa normalno sa tim uljem, a meni je to dovoljno. Od svih ovih ulja jedino mi se nije svidelo elf mineralno, valjda zato sto je to jedino mineralno ulje koje sam sipao, jako brzo izgubi viskoznost.

UFF

Hmmm...
sad tek videh
zna li neko nesto o ovome?