Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

nuadal85

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 17 Oktobar, 2013, 14:27
Citat: nuadal85 poslato 17 Oktobar, 2013, 13:52
Citat: Che poslato 17 Oktobar, 2013, 13:23
Citat: nuadal85 poslato 17 Oktobar, 2013, 11:49
Udobnost

Udobnost i zx10r? [rofl]

Ne mogu da ti opisem kolilo je udobniji od cbr600rr

..otprilike ko da poredite na koji bi exer radje seli... gde tu mozhe da se diskutuje o udobnosti? eventualno o polozhaju, a to je individualno.
Ja posle GSXFa kad sam seo na CBR600F4 imao sam utisak kao da sedim na full rr-u... osetno tvrdje veshanje i sedishe.

Kad budes seo na moj zx10r videces ;)

Slaninar

Citat: nuadal85 poslato 17 Oktobar, 2013, 16:21
Kad budes seo na moj zx10r videces ;)

Vidi¹ Andrej, nema¹ se èega pla¹iti. Nuadalov je sigurno mek¹i... u ostalom, ka¾u da mo¾e da boli malo, u poèetku, a da je posle sve u¾ivanje!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY

Citat: njanja poslato 17 Oktobar, 2013, 13:27
pre jedno par dana ja u kneza milosa i vidim nesto dimi... kada obidjoh kolonu a ono kawa... :P :P :P :D :D :D
Jebace me darko i boky najstrasnije :D :D

...Kawa dimi jer pali zadnju gumu cak i kada ide normalno po gradu...mnooogo snage pa zato... ;D

eclipse4

dvoumljujem se izmedju repsola i bardala opet.......neznam sta da radim.

ima li ko da mi da adresu ili tel distributera kod gde sam siguran da kupujem original (i os repsola i od bardala)?


unapred hvala.

eclipse4

Citat: UFF poslato 16 Oktobar, 2013, 23:28
...... jedino motorex ktm racing.......
jedini problem je sto je to ulje 25eur / litar

uffe sada u cb opet to sipas?ili shell?

UFF

sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

eclipse4

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Oktobar, 2013, 13:53
Bardahl sipao 3 puta, XTC, 15-50w, i svaki put nabio 5000km...

a sto ne 10-40?

posto se ne razumem u 10-40....15-50......

vidim da j eovo na lepoj ceni

http://www.kompp.co.rs/catalog/bardahl/bardahl-ulja/bardahl-ulje-4t/ulje-xt-4-racing-10w60-1-ltr-1.html

jel moze ovo da se sipa?

UFF

zato sto ne vozi motor na -10 stepeni

Darko

ja sam uzao sad motul 5100  , 15-50 , po preporuci tri vrlo ozbiljna majstora  i to je to...iz mass-a , 980 din / l , pa cemo videti sta kaze bajk u sledecoj sezoni

eclipse4

#909
ja ti nista ne kapiram,toliko nas svi vole da je neverovatno kad cuju za srbiju odmah upola cene.

cena kod nas za

Bardahl XT4 C60 RACING 10w60 engine oil - 1 litre------------1,838.00 din

cena u uk

Bardahl XT4 C60 RACING 10w60 engine oil - 1 litre------------- £27.95 (32.6232 eura) = 3686 din.....



kupili me reklamom hahaha

Bardahl Oil Commercial Early 1960's

Darko

ako hoces to , naruci odavde...imas i 5% popust na online kupovinu

http://www.kompp.co.rs/catalog/bardahl/


da bre , sad tek vidim da si ovde i gledao , bar po ceni  [doh] [doh]

eclipse4

nije samo po ceni,evo ga i link gore ;)

nego video sam vise puta da ovim masinama testiraju ulja,evo jedan test:

castrol vs motul vs bardhal

e sad neznam  da li ovi momci favorizuju bardhal ili je ono ipak bolje od ovih ulja,ne razumem bas sve italijanski ali dovoljno ;)


Test Bardahl xtc-c60 vs Motul 300v vs Castrol power 1 racing + additivo antiattrito 1° PARTE
Test Bardahl xtc-c60 vs Motul 300v vs Castrol power 1 racing + additivo antiattrito 2° PARTE

mkt

ko jos drzi motorex sem centra s u Beogradu

ðunta

Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2013, 01:08
sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

©to menja¹ vrstu ulja èesto koliko èitam?
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: ðunta poslato 31 Oktobar, 2013, 08:59
Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2013, 01:08
sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

©to menja¹ vrstu ulja èesto koliko èitam?
JA VOLIM TAKODJE DA CESTO MENJAM VRSTE ULJA..
svako ulje ima neku prednost u odnosu na druga ulja, i svako je losije u necemu....jedno ima bolja deterdzentska svojstva, drugo se teze razbija, trece ima bolj umazivost....sve se uglavnom postize aditivima, zapravo smesom istih....p azasto ne iskoristiti najbolje od svega.....uz to ljuid koji koriste samo jedno uje, obicno kupuju ili najjeftinije ili najreklamiranije.....klasicne zrtve marketinga ili novcanika...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ðunta

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Oktobar, 2013, 09:13
Citat: ðunta poslato 31 Oktobar, 2013, 08:59
Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2013, 01:08
sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

©to menja¹ vrstu ulja èesto koliko èitam?
JA VOLIM TAKODJE DA CESTO MENJAM VRSTE ULJA..
svako ulje ima neku prednost u odnosu na druga ulja, i svako je losije u necemu....jedno ima bolja deterdzentska svojstva, drugo se teze razbija, trece ima bolj umazivost....sve se uglavnom postize aditivima, zapravo smesom istih....p azasto ne iskoristiti najbolje od svega.....uz to ljuid koji koriste samo jedno uje, obicno kupuju ili najjeftinije ili najreklamiranije.....klasicne zrtve marketinga ili novcanika...

Sla¾em se Aljo sa svim ¹to si izneo, naroèito oko upadanja u merketin¹ke zamke. Nisam tehnolo¹ki ekspert ali sam nakon ga¹enja OM BMW dugogodi¹njeg ulja silom prilika morao da iznaðem adekvatnu èinkovitu zamenu i kroz istra¾ivanje ¹ta bi bilo prihvatljivo, nehotice saznao pone¹to. Iako ulja sve vi¹e lièe jedna na druga i podvode se pod neki API razred, postoje razlike koje èine da nekom agregatu pogoduju vi¹e ili manje upravo zbog recepture dodataka u bazno ulje koji se na neki naèin lepe i zadr¾avaju po sklopovima du¾e od zamene i èestim miksovanjem mo¾e da se izgubi tako ostvaren boljitak, bilo da se odstrane ili previ¹e nagomilaju neke materije, analogno fabrièkoj preporuci gde je sklop in¾enjerski projektovan uzimajuæi kao bitan faktor odreðenu vrtstu i proizvoðaèa ulja koje je èesto i razvijano za taj sklop ili je pak in¾enjer konstruisao oslanjajuæi se na dato mazivo. Ne retko se de¹ava da jedno isto ulje jednom agregatu prija a drugom ne, ne mislim sad na ekstreme, bokser, trkalica, veæ se te razlike primete kod jako sliènih motora, a redovna pojava je lako uoèavanje razlike pri ¹altanju. O na¹em tr¾i¹tu ne treba ni da prièamo.

Ja lièno ne volim da menjam tip ulja ako sam nabo za koje zakljuèim da mi je adekvatno, nauèim nu narav, kad poèinje da popu¹ta recimo i shodno tome se i pona¹am. Cena mi nije primarna al naravno da neæu bacati pare uludo ili sipati toèilovac pod idejom kraæeg intervala zamene ¹to mnogi èine. Èestom promenom tipa ulja, kod nas se samo mo¾e natrèati na fal¹ po zakonu verovatoæe koja je jako velika ovde. Lièno ispitivanje nije neophodno, zato postoje tu i tamo neka veæ iskustva i preporuke autoriteta ko ti recimo bez obzira ¹to smatra¹ da se miksovanjem mo¾e namaæi boljitak. Neæe¹ ni ti sigurno preporuèiti da se ode u prodavnicu i krene redom s leva na desno.

(Kad kuva¹ kafu :D)
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

ЯЭВОЛУТИОН

kafa kad hoces
mislim da su firmirana ulje kvalitetom priblizna, ali da od transe do transe osciuu u standardu....dakle postoji okvir....a uz to nije svako ulje najbolje za svaku namenu i svako vozilo.....nekom motorciklu, ne vezano za model, tip ili nesto drugo, vise lezi jedno a drugom drugo....treba naci ono sa kojim se najbolje ponasa....po je za taj motor najboje ulje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: ðunta poslato 31 Oktobar, 2013, 08:59
Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2013, 01:08
sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

©to menja¹ vrstu ulja èesto koliko èitam?

pa menjam cesto i motore jbg :)

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 31 Oktobar, 2013, 09:13
Citat: ðunta poslato 31 Oktobar, 2013, 08:59
Citat: UFF poslato 31 Oktobar, 2013, 01:08
sad sam na shell-u
do daljnjeg
probao sam i castrol sintetiku od andjela

©to menja¹ vrstu ulja èesto koliko èitam?
....p azasto ne iskoristiti najbolje od svega.....uz to ljuid koji koriste samo jedno uje, obicno kupuju ili najjeftinije ili najreklamiranije...

zasto nam ne kazes sta trenutno koristis i kako si dosao do zakljucka da je to najbolje za tvoj motor....

lako je vama koji se razumete,ja ne krivim nikog sto neznam sem samog sebe,jer svojevremeno sam samo znao da odem u radionicu,ostavim motor a zatim pravac kafic da blejim u dupeta,onda zvoni tel,ja odem po motor,dobijem racun i ambalazu svega sto je stavljeno,a ustvari,mozda su mi i zejtin sipali u motor,nikad nisam ni gledao.....zato sam resio da se malo vise edukujem ;)

ali stvarno.

bigbad86

 Meni u starim kolima od 1400 kubika sipana polusintetika 10-40 (sada je stara malo jace od godinu dana) do pred kraj leta auto je dimio malo samo pri prvom jutarnjem paljenju paljenju ili kad stoji ceo dan pa se uvece upali. Sad kad su prestale vrucine vise ne dimi, valjda je ulje gusce pri hladnom startu na ovim jutarnjim temperaturama. E sad se razmisljam dal da opet sipam 10-40 jer auto vozim i po debelom minusu ili da sipam 10-50 (ako to ima za auto) ili jednostavno mineral 15-50 (sto ne bih)