Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Panco.KV

Drugar je sipao u Stroma motul i prosle godine sipao Bardal ali je bio u faonu par meseci je proucavao na svim mogucim sajtovima za ulja.I na kraju cena benefit i kvalitet sipao Bardal i ove godine opet.A lik prelazi lepe kilometre i kaze da mu motor lepse radi mekse menjac radi on prezadovoljan.Nebi ga Italijani toliko forsirali da nevalja.

Panco.KV

Ja licno sipam Motul 10/40 7100.

UFF

 [neampojma]

ja godinama cepao samo motorex zbog sumlje u original motula koji svi koriste
ovo prave svajcarci, bem li ga ne smeju da dozvole da bude lose a i ktm-u je jedino ono prijalo pa sam tako poceo..
sad sam se presaltao na shell i nigde nikad nit cuo nit procitao nisam se neko zalio na njega tako da do daljnjeg ne menjam brend

Hohštapler

Uffe,
sve si u pravu. Pa bacim 1000din dnevno na gluposti, naravno da necu shtedeti na 200-300din na litar ulja.
ALI!
Motul je jeftiniji od Bardahla.
:D
Bardahl je bio 960din litar a motul 5100   3600din 4L.

I ja kupovao bardal u radnji koja mi bila na 15m od ulaza i bio prezadovoljan, i onda vodjen hvalospevima o motulu od drugih ovde na forumu, kupim motul u radnji, i posle 3000km menjach chudan, istripujem se da je falsh i naruchim iz mass-a, isto pakovanje i opet isto, super kad je novo, posle 3000km menjach oshtriji i tvrdji.

Eto, to je, vodjen zdravim razumom, stavom kao tvoj, zakljuchak koji sam stekao. Ne kazhem da je motul losh, nego da je menjach drugachiji, jako brzo se "razbije" ulje..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

meni ktm SVE ALI SVE sto sam u njega sipao razbio na 3k i do tad nista ali posle toga trosi ko lud
mogao sam da ga menjam na 3 i da me boli q
sipam nesto jeftinije.....
ali nisam vec sam trazio sta mu odgovara i na kraju se ispostavilo da samo i jedino motorex ktm racing ne trosi ni gram do 5k

eto toliko o tome zrtva marketinga bla bla

jedini problem je sto je to ulje 25eur / litar

ali u ktm ide 2l pa mi nije problem da dam 50e na 5k za motor koji nov kosta 10k

bigbad86

Mislim da niko nikad ne moze da zna sta motoru najvise prija osim da uzme dva ista motora, i vozi ih za razlicitim uljem na istoj stazi, istom brzinom jedno 50 000 km pa otvori agregate... Sve mislim da je to subjektivan osecaj :)  Naravno osim onog za potrosnju. Ako ti ga trosi, sigurno ne valja :)

Hohštapler

ajde probaj i bardahl, bash me zhivo interesuje, ne da bi ushtedeo, nego da testirash, dal ce ga jesti posle 3000km...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Oktobar, 2013, 13:53
repsol ne znam koji je bio, bio je 10-40w, to znam.
Motul 5100 10-40w i 15-50w, oba sam stavljao, isti sluchaj, 15ku sam ispustio posle 3000 i neshto km, 10ka je sad u motoru sa neshto preko 3000km i ostavicu je preko zime, na prolece svakako ide svezhe.
Bardahl sipao 3 puta, XTC, 15-50w, i svaki put nabio 5000km...

Ja bih onda sipao ponovo taj Bardahl i onda bih za 5000 znao je li do ulja, ili je menjaè poèeo zajebavati.

Motul 5100 i 7100 nisu ista ulja. Kao ¹to buba i passat nisu isti automobili.


©to se potro¹nje tièe - ona nije uvek pokazatelj lo¹eg ulja. Na starijim motorima koji tro¹e ulje mo¾e se sipati gu¹æe, pa se ono manje tro¹i i ljudi zadovoljni. Ne dosipaju ulje. Samo ¹to to ulje sporije prolazi i kroz uljne kanale, lo¹ije podmazuje, hladi - pa time ubrzava habanje motora, iako se ne mora dosipati. Isto tako mineralna i polusintetièka ulja znaju ostaviti vi¹e prljav¹tine u motoru, praktièno prave neku vrstu dihtunga svojim naslagama, pa motor ne tro¹i ulje, ali ne traje du¾e, nije bolje podmazan, za¹tiæen.

Naravno, kod novog motora ulje ne bi smelo da se tro¹i - to ¹to Uff prièa je verovatno zbog razbijanja ulja. Tu delim Uffovu filozofiju - ne ¹tedim na ulju (i gumama).


S tim ¹to je i dalje ubedljivo najva¾nije menjati ulje na vreme, redovno, zagrejati motor pre pr¾enja i sipati odgovarajuæe ulje (po gradaciji, API i JASO standardu koji zadovoljava).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

To i nameravam, na prolece ide opet bardahl u njega, pa cu znati dal je do menjacha, u shta sumnjam jer i motul kad je svezh bude super, samo se "zasiti" posle 3k km. I ne zaboravi, u moj motor od 500cc i 58ks ide chak 3.1L ulja, shto ne ide ni u neke hiljadarke, ne bi smela ta kolichina tako brzo da se razbije..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

kod mene 600cc a 3.7 l ulja ;)

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 17 Oktobar, 2013, 11:33
kod mene 600cc a 3.7 l ulja ;)

...pa kad hoces da vozis Kantasaki... :P

Darko

cuti bre , nemam pare za bolje sad  :'( :'( [neampojma]

Hohštapler

...kawasaki uvek stavi vishe, jel troshi ko Honda kad ima 20 godina, pa da budu sigurni....
It's a safety feature ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

nuadal85

Ma bre ima sve da vas  [bejzbolka] ,ima da radi  [prebicute] po ceo dan ! Ne dirajte mi  [kawasaki_ninja] . Ja sam vozio cbr600rr  [thumb_down] i posle nje Kawa me je preporodio  [balavi]. Udobnost, stabilnost, UBRZANJE  :P .. 

[klanjam_se]  [kawasaki_ninja]

BOKYBOY

Meni drugar nahvalio Motul u pm,inace to je onaj sto je isao motorom do Azerbejdzana i nazad 11000 km...kaze sve moguce je sipao ali od sada samo Motul 300V,cak je isao na neke prezentacije i predavanja o tom ulju,inace je majstor i ima servis motora...covek tvrdi da se oseti boljitak posle sipanja ulja u motor,isprobano je na mnogo motora i svi su bolje isli i tese i mirnije radili,od XT-a preko VFR-a,CBR-a pa preko njegovog BMW-a i ko zna cega jos...jos ima neku bolju cenu jer nabavlja vece kolicine tako da ce u moju Kantu na prolece Motul 300v 15W50...mislim da je oko 6000 din kantica 4L u Mass-u na Mirijevu a ne znam po kojoj ceni je kod njega....

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 17 Oktobar, 2013, 10:21
To i nameravam, na prolece ide opet bardahl u njega, pa cu znati dal je do menjacha, u shta sumnjam jer i motul kad je svezh bude super, samo se "zasiti" posle 3k km. I ne zaboravi, u moj motor od 500cc i 58ks ide chak 3.1L ulja, shto ne ide ni u neke hiljadarke, ne bi smela ta kolichina tako brzo da se razbije..

Sve se sla¾em  - stvarno ne bi trebalo da bude problema s menjaèem ni posle 5000.

©to se kolièine tièe - kod mene u 600 cc pri zameni filtera i ulja ide 2,7 litara, ali kad se ceo motor otvara (i "cedi" svo ulje :) ), onda stane 3,5 litara. ©to znaèi da su magarci napravili tako da uvek ima¹ preko pola litre starog ulja (kad ne vadi¹ filter, ostane skoro cela litra).  Verovatno su kod tebe postavili èep za istakanje ulja na bolje mesto.   :)    

To je jo¹ jedan razlog za¹to stavljam samo full sintetiku - ona bi trebalo da se ne razbije ni posle duplo du¾eg intervala zamene nego ¹to ja radim.  :)    


Ovi ¹to osete boljitak èim sipaju novo ulje: oseti se boljitak sa svakim uljem, ne znaèi da je novo ulje bolje od prethodnog kad je bilo novo. Svako ulje æe uèiniti da motor i menjaè rade OK. Jedino ako je ba¹ neka brlja, fal¹ te¹ki, pa da se odmah oseti da ne valja.  Razlika izmeðu OK i vrhunskog ulja se vidi tek posle 50 i vi¹e hiljada km. A i dalje je va¾nije na vreme menjati (makar jeftinije ulje), nego sipati super skupo, pa terati hladan motor u crveno i menjati ulje onako... mo¾e jo¹ da tera.



Citat: Andrej_Hotstepper poslato 17 Oktobar, 2013, 11:42
...kawasaki uvek stavi vishe, jel troshi ko Honda kad ima 20 godina, pa da budu sigurni....
It's a safety feature ;)

Na Kawi se ulje ne menja - DOSIPA se!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che


clutch&brake

pre jedno par dana ja u kneza milosa i vidim nesto dimi... kada obidjoh kolonu a ono kawa... :P :P :P :D :D :D
Jebace me darko i boky najstrasnije :D :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

nuadal85


Hohštapler

Citat: nuadal85 poslato 17 Oktobar, 2013, 13:52
Citat: Che poslato 17 Oktobar, 2013, 13:23
Citat: nuadal85 poslato 17 Oktobar, 2013, 11:49
Udobnost

Udobnost i zx10r? [rofl]

Ne mogu da ti opisem kolilo je udobniji od cbr600rr

..otprilike ko da poredite na koji bi exer radje seli... gde tu mozhe da se diskutuje o udobnosti? eventualno o polozhaju, a to je individualno.
Ja posle GSXFa kad sam seo na CBR600F4 imao sam utisak kao da sedim na full rr-u... osetno tvrdje veshanje i sedishe.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.