Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: UFF poslato 13 Septembar, 2013, 20:44
i shell i castrol full sinteteika su jeftiniji od tog 7100 a verujem da su cak i bolja ulja

Po¹to, gde?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kanarinac

Ja se razmisljam o eneosu

Darko

Od dosta ljudi sam cuo da hvale puno taj eones. Eno dole kod nas u rakovici u shopu , eones city max , nesto oko 700 din

Kanarinac

Pa da tu im je veleprodaja. Mislim da i oni imaju na bazi estera ulje. Mislim da cu da isprobam da vidim kakvo je.

Panco.KV

Ja sam sipao motul 7100 i evo 6000 ni kap nije potrosio.Preporuka bar za TDM900.

eclipse4

imam jedno pitanje,do sada jos nikog nisam cuo da koristi repsolovo ulje,zasto?

sasa ns 1

motulov katalog kaze za desetku prva preporuka 300v 10-40  a mozes da menjas gradaciju na 15-50 ako je dosta otvorenog puta,ili od semafora do semafra ili ako je vise presao-meni cule na prvom servisu na 1000km sipao 15-50, i druga preporuka 7100 10-40.Kod mene kosta kantica 4 litre sa filterom hi-flo 65eura -iz nemacke.a inace mogu da nabavim razne potrosne delove i bilo koji originalni kawin

eclipse4

ja pitao za repsola,neznam kome je namenjen tvoj odgovor ;)

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 16 Oktobar, 2013, 00:07
imam jedno pitanje,do sada jos nikog nisam cuo da koristi repsolovo ulje,zasto?

Koriste ga ljudi i dobro je ulje. Odlièno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nuadal85

Motul 300v Ester Core 15 50 :D

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 16 Oktobar, 2013, 02:17
ja pitao za repsola,neznam kome je namenjen tvoj odgovor ;)

Ja jednom sipao u CBa, i posle ni 2000km ga ispustio. Menjach bio pretvrd, pucao, krchao kad ulazi u 2. kao da repetirash kalashnjikov tako metalan zvuk i osecaj, prva oshtra i teshko upadala, dusha me bolela kako je bio gadan osecaj na menjachu. Na motulu je ok kad je novo, posle 3000km pochne menjach da bude oshtriji, al ni blizu repsolu. Do sad na mom motoru, shto se tiche osecaja na menjachu, Bardahl je najbolji svih 5000km. Menjach ko puter, mekan i tih, samo klizi...

ali, ne gleda se ulje samo po osecaju na menjachu... a za ovo drugo nisam kompetentan.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 16 Oktobar, 2013, 13:45
Ja jednom sipao u CBa, i posle ni 2000km ga ispustio. Menjach bio pretvrd, pucao, krchao kad ulazi u 2. kao da repetirash kalashnjikov tako metalan zvuk i osecaj, prva oshtra i teshko upadala, dusha me bolela kako je bio gadan osecaj na menjachu. Na motulu je ok kad je novo, posle 3000km pochne menjach da bude oshtriji, al ni blizu repsolu. Do sad na mom motoru, shto se tiche osecaja na menjachu, Bardahl je najbolji svih 5000km. Menjach ko puter, mekan i tih, samo klizi...

ali, ne gleda se ulje samo po osecaju na menjachu... a za ovo drugo nisam kompetentan.

Samo napi¹i koja ulja. Ovako je kao da sedne¹ u 50 godina staru bubu i ka¾e¹ da VW ima veliku potro¹nju.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

repsol ne znam koji je bio, bio je 10-40w, to znam.
Motul 5100 10-40w i 15-50w, oba sam stavljao, isti sluchaj, 15ku sam ispustio posle 3000 i neshto km, 10ka je sad u motoru sa neshto preko 3000km i ostavicu je preko zime, na prolece svakako ide svezhe.
Bardahl sipao 3 puta, XTC, 15-50w, i svaki put nabio 5000km...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

eclipse4

nesto mi se u zadnje vreme,ponekad zaglavi menjac,neznam koji je razlog majku mu ebem,i to samo kad ga vozim na duze relacije i kad hocu da ga iz 6-e saltam u nizu,ali pri skroz maloj brzini,i onda nece nikako dok ne pustim kvacilo pa ponovo potegnem.....dal je moguce da je od ulja,pre ovog motula sam imao bardahl u njega i nista cudno nije bilo.

Hohštapler

Znachi nisam jedini koji se istripovao za motul...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ma kakav bre bardal jbt
aj bell ray da ste rekli pa i nekako...

Panco.KV

Bardal je vrhunsko ulje ali vrhunsko

BOKYBOY

Citat: Panco.KV poslato 16 Oktobar, 2013, 22:52
Bardal je vrhunsko ulje ali vrhunsko

Slazem se sa kolegom,moja Tandzara je sve gutala osim Bardala xtc c-60 20W50... [thumb_up]

Hohštapler

Citat: UFF poslato 16 Oktobar, 2013, 22:49
ma kakav bre bardal jbt
aj bell ray da ste rekli pa i nekako...

si probao? sipao u motor?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ne

kenjam i ja

nemam iskustva ali mi deluje previse jeftino da bi bilo dobro (kao dzimika i njegov elf) i jednostavno ne zelim da rizikujem, sipam uvek full sintetiku od posuzdanih prizivodjaca, verovatno deo novca dajem na brend ali nije to neka velika cifra

ulje menjas na 5000km za tu kilometrazu potrosis oko 400e za gorivo (+ gume, plocice, lanac, lancanici, akumulator...) pa sta je onda problem da das 10e po litri za dugovecnost i sigurnost svog agregata?
to je manje od 10% goriva cak i ako ti u masinu ide 3litre a u vecinu ide manje ulja (a ako u treoskove dodamo i registraciju i potrosne materijale onda te kvalitetno brend ulje kosta 3% ukupne cene koje dajes godisnje na motor)