Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 Maj, 2013, 10:40
Citat: redshadow poslato 12 Maj, 2013, 05:05
par ljudi koje poznajem se kunu u ipon. a jedan je serviser

...op¹te je poznata stvar da serviseri uop¹te ne vole ona ulja u kojima imaju masan udeo u mar¾i...  ;)
Meni je malo èudno ¹to su od jednom SVI poèeli da ga prodaju, gde god da uðe¹ svi imaju ga imaju...




?
"...u kojima IMAJU..." ili "...u kojima NEMAJU" masan udeo u marzi?

Hohštapler

...mislio sam na to da veæina ljudi koji imaju svoj servis nabavljaju i ulja i prodaju tj. sipaju mu¹terijama pri servisu, a neka ulja nabavljaju povoljnije od drugih... ;)

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mik

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 Maj, 2013, 22:25
...mislio sam na to da veæina ljudi koji imaju svoj servis nabavljaju i ulja i prodaju tj. sipaju mu¹terijama pri servisu, a neka ulja nabavljaju povoljnije od drugih... ;)



Hvala! (Na osnovu onog sto si prethodno napisao izgledalo je da to sto prodaju ne sipaju u svoj motor.)

I dalje stoji pitanje da li je taj "Ipone" bio u uporednom testu sa nekim jakim firmama?

Hohštapler

Citat: Mik poslato 12 Maj, 2013, 23:02

Hvala! (Na osnovu onog sto si prethodno napisao izgledalo je da to sto prodaju ne sipaju u svoj motor.)

I dalje stoji pitanje da li je taj "Ipone" bio u uporednom testu sa nekim jakim firmama?



Za to ne znam, al ovo znam, 2 moja drugara su pro¹le godine probali Ipone, jedan u GSXF750 i on je rekao: "Ni¹ta posebno, nit dobro nit lo¹e, nemam zamerke al nije ni da sam odu¹evljen" (kako radi motor i oseæaj na menjaèu).
Drugi je kinez od 125cc, vazdu¹ara i njemu se samo sa Ipone-om desilo da mu se pregrejao i stao motor, oladio ga 15min i nastavio dalje... a to mu npr. sa bardahl-om nije de¹avalo, pa se vratio na bardahl sledeæe menjanje.  [cheers]

Ne znam dal postoji neki "uporedni test" kvaliteta ulja na netu opisan...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jura

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 12 Maj, 2013, 10:40
Citat: redshadow poslato 12 Maj, 2013, 05:05
par ljudi koje poznajem se kunu u ipon. a jedan je serviser

...op¹te je poznata stvar da serviseri uop¹te ne vole ona ulja u kojima imaju masan udeo u mar¾i...  ;)
Meni je malo èudno ¹to su od jednom SVI poèeli da ga prodaju, gde god da uðe¹ svi imaju ga imaju...Evo zasto svi prodaju ulja, ukoliko imate firmu .prodavnicu ili servis uvoznik Vam ulje prodaje po zaista povoljnoj ceni(kojekavi rabati ,dilerski popusti,i sl) a plus je i sam uvoznik zaradio pa preracunajte onda koliko kosta to ulje kada uvoznik kupuje direktno od proizvodjaca .Na primer drugar koji ima prodavnicu ucini mi uslugu i nabavi mi ulje Ipon 10.4  10W40 po ceni od 2000din za cetiri litre .U kvalitet ne zalazim vazno je da je direkt od uvoznika i original, za moju masinu stare konstrukcije mislim da ce biti dovoljno.


shmeki

Ja sam kad vreme dodje za servis u ovlascenom servisu iskljucivo trazio i koristio Motul 300V, jer sam i vise nego zadovoljan, i u agregat od 600cc,650cc,1000cc , sam sipao i nije bilo potrebe za dosipanjem posle odredjenih predjenih kilometara.
Sve preporuke za ovo ulje
A sada posto imam dobre veze u Germaniji dobio na probu i test Divinol, ulje za motore i mogu reci da sam prezadovoljan, inace je rec o vrhunskom Proizvodjacu!!!
Ko zeli vise da sazna neka pogleda specifikacije na yutube-u Divinol MotorOil
Twist the Throttle

Hurricane

..ja imam univerzalnu mast Divinol i ne postoji ni¹ta kvalitetnije za te pare..
znaèi rapsodija..

shmeki

eto i reklame za taj proizvod       [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
Twist the Throttle

m.mitar


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

despic

klasican divljak

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks


despic

klasican divljak

Plazma Keks

a koji ti to delovi fale ;D

bigbad86


despic

klasican divljak

Hurricane

..jos jednom bih preporucio Eneos Citymax, ja sipam 10/40w..ima i ostalih..

odlican odnos cena - kvalitet, idealno za one koji veruju u krace intervale zamene..

cena u Shop tradeu je 670 rsd mada mi nije jasna ta njihova racunica, kada uzmem u obzir da sam u Zelezniku u autodelovima kod Poncoa,

platio 570 rsd, a oni nabavljaju od Shop tradea..

neko se tu preracunao izgleda.. [neampojma]

Hohštapler

Citat: hurricane poslato 27 Jun, 2013, 21:29
odlican odnos cena - kvalitet, idealno za one koji veruju u krace intervale zamene..

Na kolko ga menja¹?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hurricane

..sad sam na blizu 3k menjao, ali pri zadnjem sipanju nisam filter menjao...

i tako svako drugo menjanje ulja stavim nov filter a onda malo preko 3k i zamena samo ulja..