Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 14 April, 2013, 21:16
....dobro, a ¹ta mu doðe "double ester" i za¹to je on tako bitan?

Inaèe, kod mene prvi put sada u motoru motul 5100, nemam ¾albi, pisalo Mass co, kupljen u ZRu za 3850din (al vas deru u Ni¹u, 4000din, le lee... ;D )

Ako ne kupujete od Mass-a, a od koga onda kupujete kad je taj "proveren"?


                      Double ester tehnologij je nesto mnogo dobro...pricao mi techa iz Michigen.Inace Mass je generalni zastupnik Motul-a za Srbiju ...sto bi znacilo da ima eksluzivno pravo da uvozi Motul kod nas i da ga distribuira ostalim motoprodavnicama.
                       E sad stvarno ako je tako ispada da su ostali koji ga prodaju''sumnjivi'' ako ga nisu nabavili od MASS-A .
                       

Hohštapler

Citat: pit poslato 14 April, 2013, 22:03
Inace Mass je generalni zastupnik Motul-a za Srbiju ...sto bi znacilo da ima eksluzivno pravo da uvozi Motul kod nas i da ga distribuira ostalim motoprodavnicama.
                       E sad stvarno ako je tako ispada da su ostali koji ga prodaju''sumnjivi'' ako ga nisu nabavili od MASS-A .
                       

Pa znam, zato i ka¾em...
Kao Mass je muftara (a èovek ovla¹æeni generalni uvoznik) a ovi drugi ¹to ¹veraju oni su provereni...  [facepalm]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

Citat: m.mitar poslato 14 April, 2013, 19:13
Ja sam uzeo mobil race 10-50 za moju babu(drugar prodaje ta ulja pa mi preporucio to) a i u kola isto mobil jedno 10 godina unazad i super sam zadovoljan sa tim uljem! [hello]

Po¹to je mobil, polu sintetika 15-50?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Zadnja dva sipanja sam sipao Statoil, bio sam ga uzeo preko veze u BG-u za 480 dinara litar (uvozna cena) ali sad posto je 1050 a i ne mogu do BG da idem, sipacu Agip Tec, lepa cena i API je stepen ispod najjaceg.

m.mitar

Mene je kostala full sintetika  MOBIL 1 RACING 4T 15W-50 (sad sam video koje je ulje)  1000 dinara prosle godine.To je kao njihovo top ulje za motore... [hello]

Taraba

Ja sam 2011 kupio taj mobil 1, kao ekstra ulje... 1300din litar.
Meni je radilo ok do 3000km. Posle toga pocrni kao najcrnji crnac, poène da ga tro¹kari kad vozi¹ malo ¾ivahnije.
Motorex je bio 1600din litar ali mi se pokazao bolje. Manje se dere agregat, menjaè radi savr¹eno. Ne tro¹i ulje.

Onda matematika - mobil 1 1300din/l i da ga menjam na 3000 ili motorex 1600din/l i da ga menjam na 5000km.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

bigbad86

Meni Statoil posle 6000 nije pocrneo skroz, onako najtamnije braon. Da ga ima ovde za te pare kao u BG (1050din) kupio bih ga ali mi daleko da se cimam.

m.mitar

Ma i ja crnim pa me niko ne pita nista,ko ga jebe,to mu je posao da crni!Koriste ga za trke koliko sam citao,valjda nije toliko lose,a za motul mi trazili oko 1600 cini mi se..ko da je zlatno!

UFF

strasno u picku materinu
1600 umesto 1000  i ako ide 3 litre a menjas na 5000km to ti dodje koliko skuplje po kilometru?

m.mitar

nije tri nego 2,7 litra [glavazid] [rofl] [rofl]

UFF

i koliko gubis po seozni ili na 5k ako sipas kvalitenije ulje?

m.mitar

Nemam pojma,prvi put sam sipao ovo ulje,drugar radi za platner pa mi dao po velikoprodajnoj ceni!Vidsecu letos kad odem na odmor,motor mi je parkiran u selu!Sada sam u fazi priprema za ribolov,tako da sam motor ostavio za leto,jbg kad si zarazen sa dva skupa sporta.,mora neki kompromis! ;D

Major

Kvalitetno ulje ne moze da bude skupo ;)

m.mitar

ma mozekad si u zabiti ko ja pa motul prodaje jedan covek i nabija cenu,zato sam i uzeo mobil!Ne moze da bude lose u svakom slucaju,ionako necu mnogo da se navozam ni ove godine,jebe me posao,stalno tereni!

Major

Citat: m.mitar poslato 16 April, 2013, 18:31
ma mozekad si u zabiti ko ja pa motul prodaje jedan covek i nabija cenu,zato sam i uzeo mobil!Ne moze da bude lose u svakom slucaju,ionako necu mnogo da se navozam ni ove godine,jebe me posao,stalno tereni!

Mozes da narucis ulje da ti stigne na kucnu adresu ;)

m.mitar

ma znam,ali mi je ovo bilo za probu.Kupio sam motulovo za prednje amortizere,a kasnije cu videti koje cu da koristim!

Burazer

danas sam uzeo motorex top speed 4t 10w/40, to mi preporucio majstor, jel imao neko iskustva s tim uljem?
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

Kanarinac

Ja sam danas uzeo 7100 10w40. Prvo sam hteo 300v 15w50 ali bila samo kanta od 4 litre, a ne lageruje mi se nesto ulje :) pa sam uzeo 7100, skoro pa isti q :)

TEEfqd

#738
Citat: Kanarinac poslato 22 April, 2013, 20:26
Ja sam danas uzeo 7100 10w40. Prvo sam hteo 300v 15w50 ali bila samo kanta od 4 litre, a ne lageruje mi se nesto ulje :) pa sam uzeo 7100, skoro pa isti q :)
jel crven sa gotivnim mirisom :D ? razlika izmedju 7100 i 300v sto se tice zastite sa eksploatacijom na ulici je...nema je :P . a i sto se tice zastite dok vozis na stazi izmedju 7100 i 300v... minimalna ali ima je.
FSL (Failiure stage load) ili originalno FZG (Forschungsstelle für Zahnrader und Getriebebau) test koji ocenjuje podmazivanje i zastitu odredjenog lubrikanta se krece ocenama od 1 do 14. motul 7100 i 300v imaju preko 14, premasuju standarde, dok 5100 ima ocenu 14.
5100dobro
7100bolje
300v najbolje *(diskutabilna upotrebljivost pored ova dva gore u normalnoj eksploataciji)
nesto vise o testu : The ASTM D-5182 FZG Gear Wear Test is used to determine a lubricant's gear oil performance. Two hardened steel spur gears are partially immersed in the test lubricant, while temperature is maintained at a constant 194 degrees F and a predetermined load is placed on the pinion gear. The gears are rotated at 1,450 RPM for 21,700 revolutions before being inspected for scuffing. If the total width of wear on the pinion gear teeth exceeds 20 mm, the test is terminated. If the total width of wear is below 20 mm, additional load is placed on the pinion gear and the test continues for another 21,700 revolutions. Each time an oil passes, it advances to a higher test stage. The highest stage is 14, and results are reported as the highest stage passed by the oil. Wear is indicated for the stage at which the oil failed.
fora sa motul 5100 je to sto nije bas cista polusintetika jer koristi ester bazu, sto mu daje visok kvalitet

Kanarinac

Crven jeste, ali nisam jos otvorio da mirirsem :D Mada i 300v ima lep miris :D Nisam jos koristio 7100, uvek je 300v bio, ali sad cu da vidim kakav je :)