Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

I dalje stojim iza toga da je MOTUL 5100 kurcina od ulja.....a da mogu da ga koriste motori iz proslog veka.....svi oni koji su proistekli iz konstrukcije iz 80ih.....iz super stenare 750...recimo....mada vlajko vozi ELF ulje u njoj i ne zali se...a ne zna ni koliko je presla ni kuda je isla ...ni pre njega ni sa njim....
p.s.
Eto opet sam iskazao nepoznavanje materije....pu majku mu...bas me krenulo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 April, 2013, 15:55
I dalje stojim iza toga da je MOTUL 5100 kurcina od ulja.....a da mogu da ga koriste motori iz proslog veka.....svi oni koji su proistekli iz konstrukcije iz 80ih.....iz super stenare 750...recimo....mada vlajko vozi ELF ulje u njoj i ne zali se...a ne zna ni koliko je presla ni kuda je isla ...ni pre njega ni sa njim....
p.s.
Eto opet sam iskazao nepoznavanje materije....pu majku mu...bas me krenulo.
a zasto je motul 5100 kurcina od ulja?

TEEfqd

evo vam jedan blog koji moze da vam da ideju o kvalitetu ulja danas
http://motornaulja.blogspot.com/

autor nije neki lelemud, to mu je struka, nesto vise o njemu :
Roðen 1.juna 1968. Upisao Tehnolo¹ko-Metalur¹ki Fakultet u Beogradu 1989. Zavr¹io 1995. neorganski odsek grupa za fizièku hemiju i elektrohemiju. Iste godine upisao poslediplomske studije za smeru elektrohemijsko in¾enjerstvo. Tu neslavno pro¹ao sa polo¾enih 6 od 8 ispita,dodu¹e sa velikom prosekom ;-). Interesovanja osim motornih ulja iz struke: tehnologija vode. Radno iskustvo u vi¹e oblasti hemijske industrije ali ne i u oblasti prerade nafte. Dve ipo godine radio profesionalno kao programer (Visual Studio 6, Fox 7, Visual Studio.Net; Prete¾no VB.NET i manje C#; rad sa bazama podataka MS SQL Server najvi¹e).

pit


Po meni misljenje o uljima samo mozemo davati mi motoristi koji vozimo sa tim uljima...i koji prelazimo neke kilometraze .....ja prosle godine proso oko10000 km ...a mislio da nije bilo vise od 7000 ...jbg zaneo se.Ispade da sam sa Motulom 5100 preso oko 7000 km....prilkom menjanj ulje nije bilo crne nego tamno braon boje i nije imalo peskaljiv opip po prstima koji je karakteristican kad ulje skroz izgubi viskozitet.
     Iskreno za moj motor je najboje ulje Motul 5100 a i po svim istrazivanjima je najbolje polusinteticko ulje na svetu...a i jedino je stvoreno double ester tehnologijom sto nije mala stvar kad su ulja u pitanju.
    Da vozim R -motor izbor bi mi bio Motul 300.
 

TEEfqd

kada sam kupio nov motor ja sam licno kontaktirao nekoliko suzuki ovlascenih servisera po evropi i u americi preko maila
i od jednih sam dobio odgovor na celoj strani ali ukratko da je trenutno u motoru mirenalno ulje koje omogucava motoru da se razradi kako treba, a na prvom servisu da je idealno da se sipa polu sintetika(kao najbolje resenje motul 5100)
da bi se omogucilo da se u sledecem periodu motor razradi kako treba, jer 100% sinteticko ulje to nece omoguciti, pogotovu motul 300v. posle drugog servisa moze da se predje na full sintetiku, kao primer dobio sam
7100 ili 300v ali su mi naznacili da ako ne vozim na stazi opet nema potrebe i da mogu da ostanem na 5100. da se odmah razumemo, pare nisu bile problem.
presao sam 4100km, gram ulja ne fali, temperatura je najnormalnija i motor se normalno ponasa. ljudi koji kazu da je neko ulje kurcina obicno promase gradaciju pa im motor trosi to ulje tipa sipaju 10w40 u 20 godina mator motor. (bez uvrede za revoluciju, siguran sam da si doktor u ovoj oblasti)
konkretno motul 5100-7100-300v su toliko dobra ulja da u 100% slucajeva mogu u bilo koj motor koj se vozi na ulici *(pod uslovom da se poklapaju standardi)

ЯЭВОЛУТИОН

Nema veze sa gradacijom vec sa uvoznikom kome gore magacini.....malo malo pa uleti fals ulje ...malo malo pa ulje sa isteklim datumom....zato je 5100 kurcina, nikad ne znas sta ces dobiti...pa tako u kartonu dobije tri ambalaze sa razlicitom bojom i sa drugom bojom ulja unutra....ja samo necu da rizikujem sa tudjim motorom..a sta ko sipa u njegov to nije moja briga....kod mene 5100 se ne sipa....osim ako musterija ne donese i insiostira....ali onda je to njegov problem....preporuka je da se kupuje u kantama od 4 litra...anda je na svakoj litri ambalaza ista i ulje je iz iste godine i iste boje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac

A dobro issak je stari prevarant, ja kod njega motul ne uzimam neko vreme. Mada sto kazes niko ne garantuje da je original. kada zivimo u ovoj banani i niko nista ne kontrolise

TEEfqd

u svakom slucaju moj odgovor vazi za original ulja. o fals uljima ne treba trositi reci. sipas fals ulje u R-a i ako ga muski vozis generalna ne gine posle 3-4k km.
konkretno motul 5100 original ima vrlo karakteristican prijatan miris. u svakom slucaju u massu ne treba kupovati

ЯЭВОЛУТИОН

i da se razumemo....kvalitet ulja nije presudan u motorciklma u upotrebi kod nas....svi menjaju ulje na 5000 km ili manje....nijedan motor nije crkao od loseg ulja, vec zato sto ga nije bilo......e sad to sto motor potrosi lose ulje to je druga stvar, ali i to se desi tek posle par hiljada kilometara gradske i prigradske voznje...a dotle je vec vreme za zamenu....a ulje menjamo u motoru i ako je preslo manje a prezimilo u motoru, jer fabrike kazu da se u njemu skupljaju kiseline koje nagrizaju motor iznutra....aj nek mi neko pokaze nagrizeni deo ....
Pre dvadeset trideset godina nisu postojala ulja posebno za motorcikle...pa su se svi vozili ko i sad.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

TEEfqd

pre 20-30 godina nisi imao motore koje se vrte na 16k obrtaja u komercionalnoj prodaji

pit


  Ovo je fenomenalan forum...u vrlo kratkom vremenu je doslo do dramaticnog preokreta misljenja sto se tice Motula 5100 ...naravno pod teretom argumenata.Od toga da Motul nije za kurac do toga da fals Motul nije dobar.Velika mudrost treba da se saopsti istina da je fals ulje lose. [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
   Ja sam se taman preseko da sam se po ko zna koji put zajebo sipavsi Motul kad stize demanti sa najviseg nivoa znanja. [rofl] [rofl] [rofl]
             Znaci upisacu se od smeha kakvih sve ovde likova nema.

clutch&brake

Da li je dobar ili nije ne zelim da komentarisem ali za mene full sintetika nije resenje. ja ulje menjam na 5k km i ne vozim stazu. nikada nisam imao problema sa polusintetikom i nastavicu da je koristim.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

m.mitar

Ja sam uzeo mobil race 10-50 za moju babu(drugar prodaje ta ulja pa mi preporucio to) a i u kola isto mobil jedno 10 godina unazad i super sam zadovoljan sa tim uljem! [hello]

Kanarinac

Ja sipam motul i nastavicu da ga sipam. Nisam imao problema do sad, mada ga nisam ni uzimao kod Isaaka :)

TEEfqd

kao sto sam ranije napisao, najbitnije je da je ulje original od jakog proizvodjaca i da zadovoljava standarde za odredjeni motor i nema greske nikakve.
Citat: pit poslato 14 April, 2013, 18:47

   Ovo je fenomenalan forum...u vrlo kratkom vremenu je doslo do dramaticnog preokreta misljenja sto se tice Motula 5100 ...naravno pod teretom argumenata.Od toga da Motul nije za kurac do toga da fals Motul nije dobar.Velika mudrost treba da se saopsti istina da je fals ulje lose. [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
    Ja sam se taman preseko da sam se po ko zna koji put zajebo sipavsi Motul kad stize demanti sa najviseg nivoa znanja. [rofl] [rofl] [rofl]
             Znaci upisacu se od smeha kakvih sve ovde likova nema.
nema potrebe za time, covek je stvorio averziju prema motulu samo zato sto nam je glavni uvoznik muftara, i jednostavno nije imao pozitivna iskustva zbog toga.
npr ja sam razmisljao u jednom trenutku da pazarim kawasakija i cim sam se setio da nam je stankara uvoznik otpisao sam tu fabriku :P

pit

Citat: redshadow poslato 14 April, 2013, 19:56
kao sto sam ranije napisao, najbitnije je da je ulje original od jakog proizvodjaca i da zadovoljava standarde za odredjeni motor i nema greske nikakve.
Citat: pit poslato 14 April, 2013, 18:47

   Ovo je fenomenalan forum...u vrlo kratkom vremenu je doslo do dramaticnog preokreta misljenja sto se tice Motula 5100 ...naravno pod teretom argumenata.Od toga da Motul nije za kurac do toga da fals Motul nije dobar.Velika mudrost treba da se saopsti istina da je fals ulje lose. [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
    Ja sam se taman preseko da sam se po ko zna koji put zajebo sipavsi Motul kad stize demanti sa najviseg nivoa znanja. [rofl] [rofl] [rofl]
             Znaci upisacu se od smeha kakvih sve ovde likova nema.
nema potrebe za time, covek je stvorio averziju prema motulu samo zato sto nam je glavni uvoznik muftara, i jednostavno nije imao pozitivna iskustva zbog toga.
npr ja sam razmisljao u jednom trenutku da pazarim kawasakija i cim sam se setio da nam je stankara uvoznik otpisao sam tu fabriku :P

              Nisi u toku al nije ni bitno...ne verujem da trenutno ima fals ulja kod ovlascenih uvoznika i prodavnica koje oni snabdevaju.Naravno uvek je moguce odsampati nalepnici i nalepiti na kanticu ali to sve kosta a i ti ''proizvodjaci nalepnica i fals ''kantica su odavno uhvaceni i procesuirani.
             Proslo je vreme kad su cigani prodavali na buvljaku ''original'' ulja.
             Ja kupujem u prodavnici u Nisu gde je uvoznik MASS bar tako pise na deklaraciji....kantica od 4 kila kosta 4000 dinara i karakteristicno je prijatnog mirisa.Od menjanja do menjanja ne potrosi ni kap i meni nije potrebno misljenje nikakvih domacih ''strucnjaka''niti ''pametnjakovica'' da bi znao sta je za moj motor dobro.Rukovodim se iskljucivo svojim iskustvom ili iskustvom ljudi koji voze i prelaze neke kilometraze.
             

Kanarinac

Pite, ako si ste ti i Revolucija u sukobu misljenja, ne moras da omalovazavas njegovu strucnost i znanje.

MIGE

a ja mislim da treba da se malo posvadjamo oko ulja....moze???

pit

Citat: Kanarinac poslato 14 April, 2013, 20:22
Pite, ako si ste ti i Revolucija u sukobu misljenja, ne moras da omalovazavas njegovu strucnost i znanje.

Priznajem samo misljenje ljudi koji su imali licnog iskustava sa doticnim uljima u eksploataciji...sve ostalo su forumska naklapanja.Iza mene su kilometri voznje Motulom...svako ko kaze da je to lose ulje za mene je neznalica ili je zlonameran ili ko u ovom slucaju oba.
    Motul 5100 sipaju ljudi u R-ove i vrte na 10-15000 obrtaja i jos ne cuh ( u zadnje vreme priznajem) da je nekome  prolupao zbog toga sto je sipao Motul.Moz zamisliti kako se onda ponasa u TDM -u koji se vrti na 3000-6000 obrt uglavnom....
         A DA NE POMINJEM DA MOTUL KORISTI I CUVENU DOUBLE ESTER TEHNOLOGIJU U PROIZVODNJI.
         Jamaha ,Suzuki i da ne nabrajam sve brendove preporucuju Motul kao numero uno ulje ...a nadje se neko u Srbiji da ga osporva...nije li to tebi u najmanju ruku cudno....ili je u pitanju samo srpski mentalitet da ne kazem inat?

Hohštapler

....dobro, a ¹ta mu doðe "double ester" i za¹to je on tako bitan?

Inaèe, kod mene prvi put sada u motoru motul 5100, nemam ¾albi, pisalo Mass co, kupljen u ZRu za 3850din (al vas deru u Ni¹u, 4000din, le lee... ;D )

Ako ne kupujete od Mass-a, a od koga onda kupujete kad je taj "proveren"?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.