Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Stigle mi zalihe za ovu sezonu  [yahoo] sad samo da se vozim i menjam :)

Shell-ovo najbolje sinteticko moto ulje i namerno sam uzeo 15w40

Na ulju se ne stedi jbg

Videcemo da li je stvarno bolje od ostalih

Boban_m


pit


  Ja zamenio malopre ulje....naravno opet sipao Motul 5100.....sto bih menjao nesto sto je dobro.Inace od zamene do zamene nije potrosio ni gram...a vozen je letos jedno 1000 km po velikoj vrucini skoro u maksimum.Cena prava sitnica za taj kvalitet 4 litra 4000 dindzi.
  E sad posto je ova tema po menei malo nebulozna...kako odrediti koje je najbolje ulje....koji je parametar za to.Meni menjac ne lupe ne trosi ga ...ne dimi motor lep radi.
   Da li bi i sa nekim Motorex-om isto tako bilo.Ili sa Jamalube,Bardahlom i ostalim ......mozda  a mozda i ne .
   

UFF

Citat: Boban_m poslato 11 April, 2013, 23:56
Koliko para?

nasao sam neku semu pa uzeo ceo karton ali mislim da je maloprodajna cena skoro 2.000rsd litar

revolution kaze da je bolje i od motorexa i od cuvenog motula (plus je od uvoznika i ne prodaje se toliko kod nas pa ne razmisljas da li je kopija ili original)

Boban_m


UFF

jbg motorex za ktm racing prosle godine bio 2.200 rsd litar a sad je poskupeo. ne znam koliko

perlx

Zar nije 18E litar 20w60 ktm racing ?

pit

Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 00:15
jbg motorex za ktm racing prosle godine bio 2.200 rsd litar a sad je poskupeo. ne znam koliko

 Uffe aj mi odgovori koji su tvoji parametri po kojim ces da procenis da li je to ulje sto si kupio kvalitetno...mislim da li opravdava cenu?

Plazma Keks

pa.... skupo je, pise Ducati Corse, 100% synthetic, DPA technology i zlatnim slovima ULTRA!


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

UFF

ne znam merix
znam da je bilo preko 2000rsd
zovi ih sutra i pitaj

pite ne pada mi na pamet jos i ovde da se raspravljam
kupio sam za sta sam na vise mesta cuo i procitao da je dobro

ako je nekom skupo da na 5000km izdvoji od 30 do 50e za ulje od cega mu zavisi zivotni vek motora onda ne znam sta da mu kazem drugo osim da sipa iz friteze jer je besplatno a ionako ne moze da provali razliku koje je dobro a koje ne

eto plazma se razume on ce da vam objasni

TEEfqd

najbitnije je da je ulje original od dobrog proizvodjaca i da ispunjava standarde koji su tebi potrebni i to je amin.

UFF

@ redshadow

Shell Advance 4T Ultra = API SM

Motul 5100 = API SG

a SG je 4 klase ispod tj ZASTARELO
ali u zastarele motore valjda ide i zastarelo ulje :D

http://www.api.org/certifications/engineoil/categories/upload/motor_oil_guide_2010_120210.pdf


pit

Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 00:29
ne znam merix
znam da je bilo preko 2000rsd
zovi ih sutra i pitaj

pite ne pada mi na pamet jos i ovde da se raspravljam
kupio sam za sta sam na vise mesta cuo i procitao da je dobro

ako je nekom skupo da na 5000km izdvoji od 30 do 50e za ulje od cega mu zavisi zivotni vek motora onda ne znam sta da mu kazem drugo osim da sipa iz friteze jer je besplatno a ionako ne moze da provali razliku koje je dobro a koje ne

eto plazma se razume on ce da vam objasni

 Nemam nameru da se raspravljm ..samo sam hteo da znam cime si se rukovodio prilkom kupovine ulja.Ovo je motoforum i ne vidim sta tu ima lose...pogotovu jer si savet dobio od istog izvora koji tvdi da je Motul 5100 ulje loseg kvaliteta.E sad ja sa tim uljem prodjoh nesto preko 5000 km i neimadoh nijedan problem motor mi je radio upravo kako sam treba....da ne pominjem da sam mu stavljao i otvoreni izduv i zavrtao mu gas vise nego sto inace radim.
    I pored svega toga ulje je ostalo na istom nivou gde je i bilo  pa se pitam nije li tvoj izvor nepouzdan u najmanju ruku posto je za ulje koje sam ja koristio izrekao cistu nebulozui da ne kazem iskazao neznanje.

clutch&brake

Citat: pit poslato 12 April, 2013, 00:40
Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 00:29
ne znam merix
znam da je bilo preko 2000rsd
zovi ih sutra i pitaj

pite ne pada mi na pamet jos i ovde da se raspravljam
kupio sam za sta sam na vise mesta cuo i procitao da je dobro

ako je nekom skupo da na 5000km izdvoji od 30 do 50e za ulje od cega mu zavisi zivotni vek motora onda ne znam sta da mu kazem drugo osim da sipa iz friteze jer je besplatno a ionako ne moze da provali razliku koje je dobro a koje ne

eto plazma se razume on ce da vam objasni

  Nemam nameru da se raspravljm ..samo sam hteo da znam cime si se rukovodio prilkom kupovine ulja.Ovo je motoforum i ne vidim sta tu ima lose...pogotovu jer si savet dobio od istog izvora koji tvdi da je Motul 5100 ulje loseg kvaliteta.E sad ja sa tim uljem prodjoh nesto preko 5000 km i neimadoh nijedan problem motor mi je radio upravo kako sam treba....da ne pominjem da sam mu stavljao i otvoreni izduv i zavrtao mu gas vise nego sto inace radim.
     I pored svega toga ulje je ostalo na istom nivou gde je i bilo  pa se pitam nije li tvoj izvor nepouzdan u najmanju ruku posto je za ulje koje sam ja koristio izrekao cistu nebulozui da ne kazem iskazao neznanje.

evo iz friteze ima kod revolucije... nije bas friteza ali je rostilj :D :D :D
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

TEEfqd

#694
Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 00:38
@ redshadow

Shell Advance 4T Ultra = API SM

Motul 5100 = API SG

a SG je 4 klase ispod tj ZASTARELO
ali u zastarele motore valjda ide i zastarelo ulje :D

http://www.api.org/certifications/engineoil/categories/upload/motor_oil_guide_2010_120210.pdf


motul 5100 STANDARDS
API SL / SJ / SH/ SG
APPROVAL
JASO MA under N° M033MOT055

cak i meni u ovom prirucniku sto sam dobio uz motor xD pise da moze motul 5100. dobar je to zejtin,najbolja polusintetika.
al opet ja vozim suzukija koj se kolje sa kantasakijem po kvalitetu pa je jedva motor xD
dobar je ovaj shell, dobro si pazario. pravljen po novim tehnologijama itd, citao sam malo specifikacije, kvalitetan.
ali motul 300v je objasnio neke stvari. Above existing standards. maksimalno kurcenje i overkill za 95% ljudi koji ga sipaju.

UFF

da ga jebem ovde kaze Specification   API SG, CCMC G5 & JASO MA
http://www.linkint.com.au/motul_5100_10w40_4t.html  (prvi link koji sam izguglao)

u svakom slucaju ovaj shell je bolji
u klasi sa 300v a koji je bolji od ta dva ko zna
bar ne razmisljam da li su mi uvalil kopiju


pit

Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 01:09
da ga jebem ovde kaze Specification   API SG, CCMC G5 & JASO MA
http://www.linkint.com.au/motul_5100_10w40_4t.html  (prvi link koji sam izguglao)

u svakom slucaju ovaj shell je bolji
u klasi sa 300v a koji je bolji od ta dva ko zna
bar ne razmisljam da li su mi uvalil kopiju



[/quote
 



                     Heheh ispravno si p[ostupio kupivsi skuplje ulje ...jbg on se sipa u lose konstruisan agregat i ne smes da sipas Motul 5100 ...on se sipa u proverene masine

Slaninar

Citat: UFF poslato 12 April, 2013, 01:09
da ga jebem ovde kaze Specification   API SG, CCMC G5 & JASO MA
http://www.linkint.com.au/motul_5100_10w40_4t.html  (prvi link koji sam izguglao)

u svakom slucaju ovaj shell je bolji
u klasi sa 300v a koji je bolji od ta dva ko zna
bar ne razmisljam da li su mi uvalil kopiju

Glavna odlika 300v ulja je da pri zagrevanju skoro uop¹te ne gubi viskoznost - bolje od mnogih drugih full sint. ulja. Zato je najbolje za stazu, o¹tru vo¾nju u visokim obrtajima. Mana mu je ¹to nema toliko aditiva za za¹titu od korozije (predviðeno je za stazu ii da se èesto menja).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

RRa¹ko

Citat: njanja poslato 12 April, 2013, 00:45
evo iz friteze ima kod revolucije... nije bas friteza ali je rostilj :D :D :D

meni to odgovara po svim standardima i ispunjava sve uslove :)

farbach

ja u Dukati samo ovo sipam

[attachment deleted by admin]