Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Sipaj Motul ful sintetiku i ne beri brigu...jedini on ima double ester tehnologiju( ako sam lepo napisao).A to znaci najbolju iskoristivost za motor.KRAJ.

El Jefe

Citat: El Jefe poslato 27 Novembar, 2012, 01:31
http://www.synlube.com
SynLube Lube-4-Life®
The average service life of a typical light duty vehicle is:
120,000 to 128,000 miles or about 12 years.

O ovim uljima sam odavno citao.Mnogi ne veruju da postoje
Hajd da citiram ovog èièu na temu o vecnim filterima za ulje
Друштво за заштиту од животиња

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 14 Decembar, 2012, 21:45
Citat: SSZGO poslato 14 Decembar, 2012, 20:23
STA DA SIPAM !!! ???


sipaj ono sto fabrika preporucuje. pogledaj malo manual od tvog motora


[rofl] [rofl] [rofl]


pa ako je made in japan onda nema sta da cita koji qrac jer za svakog pise isto

10w40

SSZGO

pise da sipam honda hp4 or similar...

sto cu i da uradim, jer samo to i imaju u radnji pored onog mineralnog...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

easy

uzmi neko iz robnih rezervi


srbac

#646
Ja sam sreænik , drugar mi se vrati iz Francuske,....on kupio lepo dve kante Motula 3100 po èetiri litre za svog APNa   [rofl] [rofl] [rofl]
Kad sam mu rekao da to nije dvotaktol , on mi ladno pokloni obe kante.  Ja poklonoh jednu kantu dalje....  :P
Koje je najbolje ulje odgovor je MOTUL  3100. ©ta me briga ¹to neko nije èuo za to ulje  :P :P :P
Naravno  da Revolucija zna.....i jo¹ po neko  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Slaninar

Citat: srbac poslato 15 Decembar, 2012, 18:44
Koje je najbolje ulje odgovor je MOTUL  3100. ©ta me briga ¹to neko nije èuo za to ulje  :P :P :P
Naravno  da Revolucija zna.....i jo¹ po neko  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Kvalitetno mineralno ulje.

Pogotovo za te pare.    :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

#648
Nije mineralno technosyntesys ili polusintetika.... 15W-50

http://www.everythingtwowheels.com.au/?product=motul-3100-synthetic-15w50-4l

ЯЭВОЛУТИОН

kad zabaguje proces dobijanja syntetike, onda proizvodjaci to ulje, koje ne mogu da prodaju kao full synt, pomesaju sa mineralnim i dobiju tehnosynt....polusintetiku....nista ne fali tom ulju....pogotovu sto je dzabe :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jocale

ja sam kupio motul 300v ... da li je to ok za kawu z 750???
Samo polako i pun gas

Slaninar

Citat: jocale poslato 28 Februar, 2013, 19:29
ja sam kupio motul 300v ... da li je to ok za kawu z 750???

Sem ¹to si mogao uzeti i jeftinije (ne bi bilo neke razlike), sasvim je OK ulje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jocale

idem po logici da je skuplje bolje... :) rekli mi to je najbolje i uzedoh danas :) kanta ulja i filter 7700 din... :/
Samo polako i pun gas

Plazma Keks

uzmes onu gradaciju ulja koju proizvodjac preporucuje, 100%sint, 50%sint ili mineralno samo ako proizvodjac preporucuje.

Slaninar

Citat: jocale poslato 28 Februar, 2013, 19:43
idem po logici da je skuplje bolje... :) rekli mi to je najbolje i uzedoh danas :) kanta ulja i filter 7700 din... :/


Za gradsku vo¾nju & putovanja je Motul 7100 verovatno bolja (a jeftinija) varijanta. Ali i to 300 je odlièno ulje.

Mo¾da  æe ti Revolucija preporuèiti i upola jeftinije dobro ulje, sa kojim takoðe neæe¹ pogre¹iti. Da zna¹ sledeæu zamenu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jocale

inace koje su uopsteno prerformanse ovog ulja i sto je najskuplje?
P.S. Bitno da imam od koga da dobijem smernice :)
Samo polako i pun gas

Slaninar

Citat: jocale poslato 28 Februar, 2013, 20:04
inace koje su uopsteno prerformanse ovog ulja i sto je najskuplje?
P.S. Bitno da imam od koga da dobijem smernice :)

Performanse su mu 300 iz mesta... :)

Najskuplje je jer plaæa¹ marku, kao i to ¹to je to njihovo najbolje, trkaèko ulje. Pored toga, ulje je odlièno.

Veæina dobrih full sintetièkih ulja zadr¾ava svojstva i posle puno procesa grejanja i hlaðenja. Ne gubi viskoznost (gustinu). To mu je glavna prednost nad ostalim, ne full-sint. uljima. Da nam gorivo nije toliko oèajno i prljavo, èak bi se na full sint ulju dalo u¹tedeti, jer bi se moglo reðe menjati (zbog lo¹eg prljavog benzina se puno br¾e zaprlja, nego ¹to se razbije, pa ga ipak treba menjati ranije). Glavna odlika 300v ulja je da pri zagrevanju skoro uop¹te ne gubi viskoznost - bolje od mnogih drugih full sint. ulja. Zato je najbolje za stazu, o¹tru vo¾nju u visokim obrtajima. Mana mu je ¹to nema toliko aditiva za za¹titu od korozije (predviðeno je za stazu ii da se èesto menja). Zato je za svakodnevnu umerenu vo¾nju bolji izbor 7100 ulje.

Ester koji mnogi proizvoðaèi dodaju (Bel Ray, Motul, Silkolene ako se ne varam...) ima prednost da ostaje zalepljen na zidovima motora, pa pru¾a malo bolju za¹titu pri hladnom startu.


Ali 90% ovoga je marketing i u su¹tini najmanje bitno. Ono ¹to je va¾no:

Viskoznost ("gustina") ulja. Bitno je da odgovara motoru, kao i klimatskim uslovima u kojima se vozi. 10w40, 15w50 i sl. Na to treba obratiti pa¾nju, vidi ¹ta proizvoðaè preporuèuje za tvoj motor.

Takoðe, va¾no je da motor dobro zagreje¹ pre pr¾enja, kao i da ulje redovno menja¹. Bolje jeftino ulje koje se redovno menja, nego skupo koje stoji predugo u motoru.

Naravno, i API (i JASO) standard treba da je odgovarajuæi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bori¹a

sipano danas motul 5w-40 sljaka fino, sredio sam skuterce za ovu sezonu, bice nesto bolje kad budem radio letos ;D

Hohštapler

Citat: Bori¹a poslato 28 Februar, 2013, 20:47
kad budem radio letos ;D

Samo ti mo¾e¹ u istoj reèenici da koristi¹ buduæe i pro¹lo vreme.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

jocale

Citat: Slaninar poslato 28 Februar, 2013, 20:42
Citat: jocale poslato 28 Februar, 2013, 20:04
inace koje su uopsteno prerformanse ovog ulja i sto je najskuplje?
P.S. Bitno da imam od koga da dobijem smernice :)

Performanse su mu 300 iz mesta... :)

Najskuplje je jer plaæa¹ marku, kao i to ¹to je to njihovo najbolje, trkaèko ulje. Pored toga, ulje je odlièno.

Veæina dobrih full sintetièkih ulja zadr¾ava svojstva i posle puno procesa grejanja i hlaðenja. Ne gubi viskoznost (gustinu). To mu je glavna prednost nad ostalim, ne full-sint. uljima. Da nam gorivo nije toliko oèajno i prljavo, èak bi se na full sint ulju dalo u¹tedeti, jer bi se moglo reðe menjati (zbog lo¹eg prljavog benzina se puno br¾e zaprlja, nego ¹to se razbije, pa ga ipak treba menjati ranije). Glavna odlika 300v ulja je da pri zagrevanju skoro uop¹te ne gubi viskoznost - bolje od mnogih drugih full sint. ulja. Zato je najbolje za stazu, o¹tru vo¾nju u visokim obrtajima. Mana mu je ¹to nema toliko aditiva za za¹titu od korozije (predviðeno je za stazu ii da se èesto menja). Zato je za svakodnevnu umerenu vo¾nju bolji izbor 7100 ulje.

Ester koji mnogi proizvoðaèi dodaju (Bel Ray, Motul, Silkolene ako se ne varam...) ima prednost da ostaje zalepljen na zidovima motora, pa pru¾a malo bolju za¹titu pri hladnom startu.


Ali 90% ovoga je marketing i u su¹tini najmanje bitno. Ono ¹to je va¾no:

Viskoznost ("gustina") ulja. Bitno je da odgovara motoru, kao i klimatskim uslovima u kojima se vozi. 10w40, 15w50 i sl. Na to treba obratiti pa¾nju, vidi ¹ta proizvoðaè preporuèuje za tvoj motor.

Takoðe, va¾no je da motor dobro zagreje¹ pre pr¾enja, kao i da ulje redovno menja¹. Bolje jeftino ulje k oje se redovno menja, nego skupo koje stoji predugo u motoru.

Naravno, i API (i JASO) standard treba da je odgovarajuæi.

Skava cast za objasnjenje i hvala... Znaci delimicno zajeb :) jbg jos sam neiskusan :) polako ucim :P
Samo polako i pun gas