Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.


ЯЭВОЛУТИОН

KAWASAKI Z900 iz 75 se vozio na mineralno ulje i stvano ne znam kome je prolupao.....karike su se pojele posle 100000 kilometara.....honda 750 four je vozena sa mineralnim pa nije crkavala .... decko koji kod mene odrzava motor vozi yamahu R1 1999  strogo na mineralno ulje....nikad nije sipana polusintetika...presao je preko 70000 kilometara i dalje motor prede. Nikad nije poteran dok se dobro ne zagreje i menja ulje jedanput godisnje ili na 5000 kilometara....bolje ulje za sta.....ako neko vozi trke...da sinteticko...ako prelazi 20000 kilometara godisnje ....da sinteticko....ovako sintetika gubi smisao....
Da li znate da amerikanci prave i vecni akumulator i vecni filter za ulje

K&N washable oil filters

eto resenja za vas



samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: revolution poslato 13 Decembar, 2012, 20:57
bolje ulje za sta.....

Za¹tita pri hladnom startu.
Za¹tita od habanja prilikom rada.
Postojanost (vreme i kilometri).

Prednost full sintetike je manja kod nas zbog u¾asnog goriva, ali ipak postoji.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

a ti si inace strucnjak za ulja

SSZGO

#624
zovem danas hondu i kazem da mi menjaju ulje i filter

ovaj predlaze MINERALNO
TOTAL 20w50

i imaju sintetiku 10w40 HP4 neko hondino


ja jos nisam cuo da neko sipa MINERALNO u R motor ?

sta mislite
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 13 Decembar, 2012, 22:25
zovem danas hondu i kazem da mi menjaju ulje i filter

ovaj predlaze MINERALNO
TOTAL 20w50

i imaju sintetiku 10w40 HP4 neko hondino


ja jos nisam cuo da neko sipa sintetiku u R motor ?

sta mislite

Ako ne mo¾e¹ da naðe¹ Vital ulje, najbolje sipaj sintetiku u R-a. 20w50 je OK ako je tamo toplo, preko 25. Mada lièno ne verujem da æe mu i mineralno smetati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

SSZGO

htedoh reci, jos nisam cuo da neko sipa MINERALNO ulje u R-a, zar nije sintetika obavezna ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 13 Decembar, 2012, 22:40
htedoh reci, jos nisam cuo da neko sipa MINERALNO ulje u R-a, zar nije sintetika obavezna ?

Za neke motore preporuèuju u periodu razrade da se NE sipa sintetika. Ali mislim da tvoj motor dolazi fabrièki veæ sa sintetikom.

Lièno ne verujem da mo¾e smetati ne¹to motoru. Ako sa sintetikom preðe 100.000, sa mineralnim æe preæi mo¾da treæinu manje, pre nego poène tro¹iti. Ako razlika nije i manja. Jedino ¹to se mineralno br¾e razbije, pa ga treba menjati na kraæim intervalima (5000, umesto 10 ako tako fabrika preporuèuje za tvoj motor).

Al' ja ne bih eksperimentisao s uljem - to hondino full sint, ako nije nenormalno skupo, sipa¹ i ne misli¹. Jo¹ ako je tamo dobro gorivo, mo¾e¹ reðe menjati ulje, pa æe i u parama izaæi na isto, reðe se cima¹ s menjanjem - radost!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Ja znam èoveka koji ima Hundai Santa Fe. I prelazi njime vi¹e nego bilo ko koga znam. U prvoj godini preko 100.000, posle ne¹to manje (ima manje posla).
U poslednjih godinu dana u svoj auto stavlja BP mineralno ulje za dizele sa turbom. Menja ga na 3000 (¹to je njemu svaki drugi vikend otp.). Svaki drugi put menja filter. Ka¾e da je bolje imati èe¹æe sve¾e ulje u motoru nego skupo ulje dugo vremena...
Auto radi savr¹eno. (da ne spominjem kako sipa u iskljuèivo D2 tvrdeæi da je eurodizel u Srbiji citiram: "Porez za budale")
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

SSZGO

zamena ulja 40 eura mineralno,70 eura full sint, stavicu sintetiku ali nisam znao da moze i mineralno...

inace ovaj motor ulje trosi i kad je nov...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 13 Decembar, 2012, 22:55
Ja znam èoveka koji ima Hundai Santa Fe. I prelazi njime vi¹e nego bilo ko koga znam. U prvoj godini preko 100.000, posle ne¹to manje (ima manje posla).
U poslednjih godinu dana u svoj auto stavlja BP mineralno ulje za dizele sa turbom. Menja ga na 3000 (¹to je njemu svaki drugi vikend otp.). Svaki drugi put menja filter. Ka¾e da je bolje imati èe¹æe sve¾e ulje u motoru nego skupo ulje dugo vremena...
Auto radi savr¹eno. (da ne spominjem kako sipa u iskljuèivo D2 tvrdeæi da je eurodizel u Srbiji citiram: "Porez za budale")


Ne znam kako taj vozi kad mora ba¹ na 3000 da menja. Malo preterano. Pogotovo ako to ispada svakog meseca zamena.

Dobro ulje bolje ¹titi motor od lo¹ijeg. To lo¹ije je lo¹ije i kad je novo. Dobro ulje zadr¾ava svoja svojstva dosta dugo. Ako menja¹ full sintetiku na 6000, motor æe sve vreme biti bolje za¹tiæen nego da sipa¹ mineralno i menja¹ ga na 3000 kilometara. Razlike nisu velike, ali postoje.

Naravno, ako uzme najskuplje ulje i ne menja ga redovno, to æe sahraniti motor. Najgora solucija od svih.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

A od cega stiti ulje motor....koliko se ja razumem u mehaniku, radilica se vrti na filmu od ulja , a karike sprecavaju ulje da prodje u velikoj kolicini u kompresioni prostor.....klackalice i solje ventila je jedino sto se zapravo maze ali tu ne treba bas mnogo ulja....
Sintetika je fama...da bolje je od mineralnog, jer moze da se napravi u vise gradacija i gradacije su precizniije, ali kako vec rekoh, vecina fame se dize ni oko cega.....NIKOME NIKADA MOTOR NIJE PROLUPAO OD NEKVALITETNOG ULJA, VEC ULJE KOJE NIJE KVALITETNO MOTOR BRZE POTROSI I ONDA PROLUPA ZATO STO JE OSTAO BEZ ULJA...VFR ima interval zamene ulja na 15000 po fabrici, ali svako godine se nadje neko pametan da dodje da mu zamenim ulje posle 3000 kilometara....BMW 650 po fabrici ne sme da konzumira sintetiku, pa opet uvek dodje neko sa zahtevom da je sipa jer hoce nejbolje za svog mezimca....to sto zlatne ribice nisu pirane i ne jedu komade krvavaog mesa...to ga ne zanima.

Sintetika, samo za trkacke motore (zamena posle svake trke) i motore koji prelaze u cugu mnogo kilometarapa da nebi menjali ulje i filter usput....ni sa najboljim sintetickim uljem nemozete izbeci grejanje motora i prisustvo hladnog starta i habanja pri njemu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

ne znam slaninaru, ali ja se sa tobom uopste ne bih slozio.
kad god sam radio generalku motora nisam je radio zato je neko sipao neko ©NJ ulje u motor, nego zato sto ljudi ne zele da menjaju ulje u motoru na vremenskim intervalima koje je fabrika odredila ili zato sto je motor radio bez ulja...

Slaninar

Citat: Plazma Keks poslato 14 Decembar, 2012, 18:30
ne znam slaninaru, ali ja se sa tobom uopste ne bih slozio.
kad god sam radio generalku motora nisam je radio zato je neko sipao neko ©NJ ulje u motor, nego zato sto ljudi ne zele da menjaju ulje u motoru na vremenskim intervalima koje je fabrika odredila ili zato sto je motor radio bez ulja...


Ti nisi proèitao ¹ta sam ja napisao. Ili ja pi¹em previ¹e konfuzno. Ako proèita¹ i poku¹a¹ da shvati¹, mo¾emo mo¾da i da diskutujemo.

U su¹tini se sla¾em sve s revolucijom, osim da sintetièko ulje nije ipak bolje. Koliko taèno, te¹ko je izmeriti, ali jeste u svakom pogledu bolje za veliku veæinu motora. Kad se poredi kvalitetna sintetika s kvalitetnim mineralnim.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta

Veæina na¹ih motora je napravljena i konstruisana kad anisu ni postojala sintetièka ulja.I sada¹nja mineralna su ybog novih tehnologija daleko kvalitetnija od onih pre 20 godina,tako da mo¹ sipati ¹ta oæe¹ samo menjaj na vreme i ne brigaj.

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: jevta poslato 14 Decembar, 2012, 20:19
Veæina na¹ih motora je napravljena i konstruisana kad anisu ni postojala sintetièka ulja.I sada¹nja mineralna su ybog novih tehnologija daleko kvalitetnija od onih pre 20 godina,tako da mo¹ sipati ¹ta oæe¹ samo menjaj na vreme i ne brigaj.

Sintetièka ulja u komercijalnoj upotrebi postoje od sedamdesetih godina pro¹log veka.

Kvalitetna full sintetièka ulja æe bolje od kvalitetnih mineralnih ¹tititi/podmazivati/hladiti i veæinu starijih motora. Postoje modeli koji ne vole sint ulja, ali nije pravilo da motor starije koncepcije ne sme da koristi sint. ulje.


Sgro: ja bih sipao dobru full sintetiku, 15w50.

Bel Ray EXS 10w50
Motul 7100 u varijanti 20w50.
Silkolene PRO 4 15w50

Pogotovo ako æe¹ voziti na 20 i vi¹e stepeni.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Ja bih sipao ono sto mi preporuce u servisu....ja znam kakvi su uslovi eksploatacije ovde....oni znaju kako je tamo....ne bih se kleo da je bolja sintetika u onim uslovima....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

Citat: SSZGO poslato 14 Decembar, 2012, 20:23
STA DA SIPAM !!! ???


sipaj ono sto fabrika preporucuje. pogledaj malo manual od tvog motora