Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj91

za motorex nisam èuo da se fusira, ali nisam ga ne¹to ni koristio... ocujem da ga koriste veæinom ljudi koji voze ktm.. Gledao sam i nisam na¹ao 20w50 uop¹te... ali sam na brzaka pre¹ao samo jer me nije preterano interesovalo... Pogledaæu detaljnije kad dodjem kuæi, ako æe nekom pomoæi, ja æu okaciti... :)

mali_zmaj91

ja sam inaèe veæ odluèio ¹ta æu da sipam... :)

Taraba

©ta èoveèe, ¹ta!?!? Nemoj da nas dr¾i¹ u neizvesnosti bre!!! :o
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Che

Citat: mali_zmaj91 poslato 02 Decembar, 2012, 22:10
lep specifican miris...

Ja sam koristio slican metod.
Svaku kanticu 5100 otvorim i gucnem malo.
Primetio sam da je razlika u ukusu.
Kao original Rubinov vinjak i ona falshara.

Od tada samo sipam IPONE

Taraba

Misli¹ pije¹ samo IPONE?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Che


CBRR1

Citat: mali_zmaj91 poslato 03 Decembar, 2012, 10:28
Jbg, ne znam kako se va¹ dvojica ophodite prema va¹im motorima, ali ja sam svoj te¹kom mukom zaradio i èuvam ga vi¹e nego sebe... stalno se prièa da se motul fusira ako mi dodje ulje koje tri puta miri¹e i jednom smrdi normalno da æu da posumnjam da ne¹to nije u redu...  a to ¹to ka¾e¹ za proklizavanje i potrosnju to takodje ne znaèi ni¹ta... a ¹to se skembica tièe stvarno ne bih znao, jer ih nisam jeo... :D :D  :P
A mi smo nase motore nasli na ulici... ;D

stilgar

Citat: CBRR1 poslato 03 Decembar, 2012, 16:20
Citat: mali_zmaj91 poslato 03 Decembar, 2012, 10:28
Jbg, ne znam kako se va¹ dvojica ophodite prema va¹im motorima, ali ja sam svoj te¹kom mukom zaradio i èuvam ga vi¹e nego sebe... stalno se prièa da se motul fusira ako mi dodje ulje koje tri puta miri¹e i jednom smrdi normalno da æu da posumnjam da ne¹to nije u redu...  a to ¹to ka¾e¹ za proklizavanje i potrosnju to takodje ne znaèi ni¹ta... a ¹to se skembica tièe stvarno ne bih znao, jer ih nisam jeo... :D :D  :P
A mi smo nase motore nasli na ulici... ;D
jel sa kombijem :)

CBRR1

Citat: stilgar poslato 03 Decembar, 2012, 16:31
Citat: CBRR1 poslato 03 Decembar, 2012, 16:20
Citat: mali_zmaj91 poslato 03 Decembar, 2012, 10:28
Jbg, ne znam kako se va¹ dvojica ophodite prema va¹im motorima, ali ja sam svoj te¹kom mukom zaradio i èuvam ga vi¹e nego sebe... stalno se prièa da se motul fusira ako mi dodje ulje koje tri puta miri¹e i jednom smrdi normalno da æu da posumnjam da ne¹to nije u redu...  a to ¹to ka¾e¹ za proklizavanje i potrosnju to takodje ne znaèi ni¹ta... a ¹to se skembica tièe stvarno ne bih znao, jer ih nisam jeo... :D :D  :P
A mi smo nase motore nasli na ulici... ;D
jel sa kombijem :)
[rofl] [rofl] [rofl]

mali_zmaj91

daj recite gde i ja mogu da nadjem motor na ulici kad ste veæ upuæeni u to.... :D :D

mali_zmaj91

a ¹to se tièe ulja... definitivno æe iæi ipon... :)

UFF

Citat: mali_zmaj91 poslato 03 Decembar, 2012, 17:31
daj recite gde i ja mogu da nadjem motor na ulici kad ste veæ upuæeni u to.... :D :D


kod mazzi-a ispred zgrade

despic

klasican divljak

Hohštapler

Citat: mali_zmaj91 poslato 03 Decembar, 2012, 17:33
a ¹to se tièe ulja... definitivno æe iæi ipon... :)

...a nije ti èudno ¹to su ove godine svi od jednom poèeli da prodaju ipon, ima ga na svakom æo¹ku, svi ga nude povoljno?
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQI1JvWHx4z1MtmrMTuBeJ3wciaUpgb3M1_8HvWFfMdOpqw7Cbh
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

perlx

Citat: CBRR1 poslato 03 Decembar, 2012, 16:20
A mi smo nase motore nasli na ulici... ;D
Da, da, neki su ispali iz autobusa ;D

CBRR1


zemunboy


ЯЭВОЛУТИОН

Jebala vas ulja....ko je jos cuo da je nekome prolupao motor zbog loseg ulja.....eventualno ga potrosi za 1000 kilometara pa prolupa zato sto ga nema....evo kod mene u servisu ove godine sam vozio evideciju predjenih kilometara na motorima poznatih musterija....3-5000 maksimalno....pa na tu kilometrazu mogli su i maslinovo da sipaju, ne bi prolupao....
Motul koji je u jednom momentu MAS uvezao su stare zalihe, i na kanti je pisalo da je istekao rok, ali posto je Isak takav kakav jeste on je to uzeo po smesnoj ceni i zavaljao po Srbiji...Sa uljima koja su manje zastupljena manja je sansa da uleti stra sharza ulja....svojevremeno sam dobio na polon tri kartona castrola rs4 sa isteklim rokom.....svi drugari su vozili kola na to ulje i nista nije falilo...ja sam cak dolivao i trosio ulje u nekoj kavi....ni njoj nista nije falilo, jedino sto je izduvala pa troskarila litar na 500 km, ali kad je dzabe i bogu je drago....
Motul je dobro ulje ali postoje bolja....tehnologija za dobijanje ESTERA i doubel ESTERA nije njegova, ali je on reklamira kao lud.....Prvu sintetiku su napravili amerikanci a masovno je koristi prvi AMSOIL...koji ima ulja koja su kvalitetnija od Motulovih i Castolovih....u pitanju je tehlogija dobijanja ulja sa stabilnom struktutom i izraz sintetika je totalni falsh....recimo kad bi dete koje je dobijeno vestackom oplodnjim zvali sinteticko dete....baljezgarija.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: revolution poslato 13 Decembar, 2012, 18:35
Prvu sintetiku su napravili amerikanci a masovno je koristi prvi AMSOIL...koji ima ulja koja su kvalitetnija od Motulovih i Castolovih....u pitanju je tehlogija dobijanja ulja sa stabilnom struktutom i izraz sintetika je totalni falsh....recimo kad bi dete koje je dobijeno vestackom oplodnjim zvali sinteticko dete....baljezgarija.

Upravo tako. Dodu¹e prvu sintetiku su napravili Nemci u WW2, ali su nauènici zavr¹ili u americi, pa je tamo napravljeno prvo komercijalno. Ba¹ taj AMSOIL. Prvi evropski je MOTUL, ako se ne varam.

Kod proizvodnje "sintetike", postoje metode da se dobija preradom nafte, a postoje i metode da se pravi u laboratoriji, tj. fabrici, masovno, od sirovina koje nisu nafta. Su¹tina je da ne gubi svojstva poput mineralnog ulja s aditivima kada se greje, hladi, stavlja pod visok pritisak i sl.

Ubedljivo najva¾nije je samo redovno menjanje i ne pr¾enje motora dok se ne ugreje.  Naravno, ne mo¾e ba¹ neko skroz fal¹ ulje, ali svako koje zadovoljava specifikacije je u su¹tini OK. Plus ¹to je kod nas gorivo toliko lo¹e da se ulje pre zagadi sumporom od lo¹eg benzina, nego ¹to stigne da se pohaba od silnih kilometara. Ipak, i dalje je full sint bolje od polu-sint koji je opet bolji od mineralnog ulja. Pa ¹ta ko voli...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen