Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: UFF poslato 27 Maj, 2012, 02:13
Hmm pa sta ce im onda novi standardi i norme za ulja ako su agregati isti?

Pare?
Novija, bolja ulja, barem oni koji to testiraju i rade takve stvari, se mogu menjati reðe. Recimo, ako fabrika preporuèuje zamenu API SG ulja na 6000 km, neko novije ulje, vi¹eg standarda (pogotovo full sintetika) bi moglo i na 10000 bez problema. Novija bolja ulja jo¹ bolje ¹tite motor od habanja, te¾e gube viskozitet pri grejanju/hlaðenju itd. ©to se samih motora tièe, nikakve revolucionarne promene.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

CBRR1

Citat: Brrka poslato 27 Maj, 2012, 01:48
Ma daj bre, pljuju ljudi po Motulu samo zato sto ne vole Isaka i njegov nacin poslovanja i kao da je fals i ovakvo i onakvo.
Prvi put pre 6-7 godina kad sam otvorio prvu flasu Motula 300V u zivotu uvek je bio isti kao sto je i sada, i boja i miris.
A sto se tice lamela en znam sta da ti kazem, moze biti do ulja ali evo moja iskustva sa Motorexom, vozio 300V i posle 5000km istocio ulje i posto nije imalo da se kupi Motul u Mladenovcu umem ja od Raje Motorex. Sipao, od 10 do crvenog sam prokliza lamela. Ubrzo posle toga sam vratio Motul i nisam imao nikakvih problema posle sa lamelom.
pvo nisam maloumnik da izmisljam sebi problem,ako sam razbio ulje onda je tako drugo ja kod Isaka ceo zivot kupujem skoro sve,ali necu jebeni motul jl mi se ovo desava sa motorom,proklizavaa nov motor i nema jos 6000 km...i ne da sam ja pljuvao negde Isaka niti motulovo ulje,samo sam izlozio sta mi se desilo i necu da opet sipam motul pa posle 2000km da opet sipam motul pa opet pa opet..ovo mo se sa motulovim uljem desava vec dva puta,pre tri god u cbr600rr motor 8000km isti problem...

Slaninar

Citat: cbrr1 poslato 27 Maj, 2012, 10:27
pvo nisam maloumnik da izmisljam sebi problem,ako sam razbio ulje onda je tako drugo ja kod Isaka ceo zivot kupujem skoro sve,ali necu jebeni motul jl mi se ovo desava sa motorom,proklizavaa nov motor i nema jos 6000 km...i ne da sam ja pljuvao negde Isaka niti motulovo ulje,samo sam izlozio sta mi se desilo i necu da opet sipam motul pa posle 2000km da opet sipam motul pa opet pa opet..ovo mo se sa motulovim uljem desava vec dva puta,pre tri god u cbr600rr motor 8000km isti problem...

Kvaèilo poène da kliza posle par hiljada km sa uljem, ili odmah? Motul 300v je ulje vi¹e za stazu, nego za redovnu vo¾nju. Osetljivije je na zagaðenje gorivom od ostalih, "obiènih" ulja. Probaj motul 7100 u viskozitetu za svoj motor (10w40?) i trebalo bi da sve bude OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

CBRR1

hvala..ne pocne odmah,dva puta mi se desilo do sada...

CBRR1

da se javno zahvalim horniju i uffu sto su mi izasli u susret za ulje,momci svaka cast..!!!!!!!!!!!!!!!!! [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: B@ne poslato 27 Maj, 2012, 07:10
Citat: cbrr1 poslato 26 Maj, 2012, 18:21
koje ulje da uzmem a da nije motulovo 300w..? dosta njih se zali na to ulje pa rekoh ako imate preporuke za neko bolje i gde...unapred hvala..  [hello]

Bel-Ray EXS Full Synthetic Ester 4T Engine Oil 10W-50
Nemoguce...po Pitu samo Motul poseduje Ester i double ester tehnologiju......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

I dalje elf,juce zamenio ulje drugi motor  ;D ;D

stefgi

Da li ima negde motorex da se kupi a da nije centar s i da je provereno?

UFF

a sto bi kupovao na drugom mestu?
i kako mislis da je provereno ako ne uzimas od uvoznika?

dzimika

a ko kaze da je to kupljeno kod uvoznika provereno :D

UFF

Pa uvoznik kaze

ide covek u svajcarsku po njega

nikad nisi 100% siguran ali mislim da su najmanje sanse da uvoznik vara jer on predstavlja tu firmu

stefgi


Taraba

Ima Gile iz zemuna, ali je on skuplji od Centra S [ludak]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Citat: cbrr1 poslato 26 Maj, 2012, 18:25
Citat: Jocika poslato 26 Maj, 2012, 18:23
Eo imas ovde pa prelistaj http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,848.0.html
hvala bruderu..imam vec 300w u njoj ali sam ga razbio skroz,dok je hladnije bude ok ide tocak i sve cim ga isforsiram samo proklizavaju lamele...jebel li ga valjda je ulje,motor je 2011god i ima 6000km...

Mislim da si ipak sjebao lamele... [rofl] [rofl] [rofl]


ontopic:
Elf moto je i dalje 430 din/litar, juèe uzeo Profaco, Yu biznis centar... [cheers]

UFF

svi sipaju taj jeftini elf
izgleda da ipak nije toliko lose cim vam motori do sad nisu umrli

ja se ipak drzim motorexa
bolje da dam 50e za ulje pri svakoj zameni nego da razmisljam ili da me posle kosta mnogo vise

AndreyRR

ne znam samo odkle ti ideja da je elf lose ulje,ili se vodis srpskom logikom sto je skupo to je dobro

UFF

ne
vec necu da sipam nesto od 450din/litar u svoj motor
a logika je:  nema sanse da je dobro kad je tako jeftino

i elf je kompanija kao i svaka druga mislis da oni nisu alavi na pare?

AndreyRR

vidis da se ipak vodis tom logikom,kupi litar elfa i litar motorexa
odnesi na institut za ispitivanje pa ces vide abmormalne razlike
ali u zabavniku.

Taraba

Bilo kako bilo, ali meni taj elf poène da isparava iz motora posle 3000km. Motorex posle 5k ni kapi. [neampojma]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

nisam se bavio detaljima pa necu da pametujem
kad ne znam sta valja sipam ono sto svi kazu da je dobro i prave ga svajcarci a ne kinezi i ovo sto kaze taraba meni isparava iz ktm-a sve osim motorexa, isparava i on ako nije full sintetika za ktm-a pa se zato ne bi igrao sa kojekakvim brendovima, ne vozim ja trafiku iz 80tih pa da moze na zejtin da ide

najbolje da se javi neki majstor u temi da nam kaze sta on misli