Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

postavio bih kao i uvek par pitanja:
1. kako se to sintetise ulje
2. kako se polusintetise ulje...posto predpostavljam da je postupak drugaciji nego sintetisanje
3. da li je dobio gradaciju 13.5 w 45 ili neku drugu
4. da li vi to mislite ili stvarnoi znate....guglali ste, citali po knjigama...rekao vam komsija koji radi u NIS-u
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

nemam pojma,znam samo da mi ide 10w40
sipam Elf i licno mislim da je sve isto sranje
samo drugo pakovanje.
http://www.nielsencdg.co.uk/acatalog/Elf-Moto-4HP-ECO-10w40-328x367.jpg
ali sobzirom da ih dobijaju u buricima,cak mislim i da ih mesaju sa
nekim slj uljem

Vule

Ja koristim Motul 300V 15W50 Informaciju koju ja imam je da ovaj drugo broj 50 valjda oznaèava temperaturu, ranije sam sipao Ipon slicno je samo sto kod kawe kad sam sipao motrul,menjaè mi je bio mao mek¹i i precizniji, sad kod yamahe bio ono belray valjda (katastrofa) menjaè ne precizan sad sam isto sipao 15W50 i extra,menjaè je postao malo kruèi i oseti se onako KLAK kad se ubaci u brzinu,ne trzne,ali se lepo primeti kad se ubaci u brzinu...
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

El Jefe

Ima jedan blog gde nas covek apsolvira temu o uljima.Evo linka http://motornaulja.blogspot.com/search?q=motocikli
Pa ako neko nadje nesto za sebe-ne moze da skodi
Друштво за заштиту од животиња

mrle

bio pre neki dan u J.gagarina, motul 5100 3500din 4 litre

Vule

Citat: mrle poslato 22 Mart, 2012, 14:38
bio pre neki dan u J.gagarina, motul 5100 3500din 4 litre
Mislim da oni rade sa MASS-om tako da mislim da imaju pravu robu... i motul i NGK
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

mrle

da, ba¹ ti, kupio sveæice ngk dr8 es, 310 din komad.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: El Jefe poslato 22 Mart, 2012, 14:37
Ima jedan blog gde nas covek apsolvira temu o uljima.Evo linka http://motornaulja.blogspot.com/search?q=motocikli
Pa ako neko nadje nesto za sebe-ne moze da skodi
Evo ja procitah sta covek naprica u Blogu....nista novo, nista posebno...samo je prezvakao svoje utiske i razmisljanja....okacio sa na par brendova i o njima nabacao....preskocio je sve ono sto nije bezobrazno brendirano....Pomenio Amsoil, sto nije lose, ali mu nasao par mana, onda pohvali Fuchs i Motul,Mobil, Castrol i Bardahl....na kraju pomenuo i Repsol....izvojio je brendove a ne tipove ulja....Nije sporan kvalitet Motula V300 koji je dobijen double ester tehnologijom, sporan je ostatak game koji ne prati kvalitet predhodno pomenutog.
Po njemu Mercedes ML i GL nisu bas prilagodjeni eksploataciji u evropi, jer su pravljeni za americke standarde, pa su tamo bolji...tj, pih...baljezgarija.
Nijeden motor nije prolupao ili crkao od loseg ulja, vec je presao mnogo kilometara ili je ostao bez ulja.
p.s.
Juce sam zavrsio neku Diverziju 900 sa 46000 na satu...1998 godiste.....Moj drug je uvezao pre cetri godine sa 84000....izgleda da su je vozili samo u rikverc cetri godine :)
Da ne gresimo dusu , motor i dalje odlicno radi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

BOKYBOY

Prosli vlasnik sipao motul 300V 15-50 puna sintetika...menjac kao kalasnjikov da repetiram...menjam hitno,bio sam u Yamahinom servisu,kazu Yamalube S4 20-50 polusintetika,nema potrebe za punom sintetikom a i imam 40 000 km na satu...A i kazu da debela(TANDZARA) trosi malo ulja  fabricki...Tako kazu ljudi jbg pa sta bude... [ludak]

BOKYBOY

A,da...1.200 dindzi Yamalube s4 20-50... :'(

Phoenix

aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

pit

Citat: Phoenix poslato 23 April, 2012, 01:04
aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??


   Motul 5100 10w 40  polusintetika dobijena double seter tehnologijom sto u prevodu znaci da je najbolje ulje u svojoj klasi na svetu.Svako ko drugcije kaze nema pojma o uljima.Razlikuje se od ostalih u klasi time sto menjac tise radi i smanjuje potrosnju kod onih koji ga trose.

BOKYBOY

hahaha...ludo burazeru,luuuudo....Ja sam prso skroz,neznam vise ni sta da sipam,ni sta sam sipao...Tema je nepresusna!Toliko ulja ima bre,koje sipati u koji motor,vecita dilema...Svejedno ti je jel polu ili full sintetika,ionako menjas i filter pa neces pogresiti svakako.Samo ga zameni na vreme i nema brige...Srecno. [neampojma]

UFF

Citat: pit poslato 23 April, 2012, 01:21
Citat: Phoenix poslato 23 April, 2012, 01:04
aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??


  Motul 5100 10w 40  polusintetika dobijena double seter tehnologijom sto u prevodu znaci da je najbolje ulje u svojoj klasi na svetu.Svako ko drugcije kaze nema pojma o uljima.Razlikuje se od ostalih u klasi time sto menjac tise radi i smanjuje potrosnju kod onih koji ga trose.

revolution se slaze sa tom tvrdnjom :D

Slaninar

#434
Citat: Phoenix poslato 23 April, 2012, 01:04
aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??

Problem je u prodavcima (treba ih streljati). Marketing. Pi¹u "Syntetic" na mnogim uljima.
Motul 5100 je polusintetika. Verovatno je ista fora sa tim Iponom. Èim dodaju malo sintetièki napravljenih primesa, napi¹u "syntetic" na fla¹i. Osim u Nemaèkoj, mislim da tamo to ne sme. :)  

Ono ¹to je pravljeno veæinom od sintetièki pravljenih maziva je obièno oznaèeno sa "full syntetic", "100% syntetic", ali i tu ima razlika. Neka 100% sintetièka ulja nisu zaista takva, ali su dosta kvalitetna.

Fora sa polusintetièkim i sintetièkim uljima je ¹to imaju primesa koji im poma¾u da du¾e zadr¾e svojstva koja ulje treba da ima. Sintetièka ulja bolje ¹tite motor od polusintetièkih, koja bolje ¹tite od mineralnih. Takoðe, ako se vozi kroz zemlje gde je benzin kvalitetan, (s manje sumpora nego kod nas), onda se sa sintetièkim uljem mo¾e produ¾iti period zamene ulja, bez da se ¹teti motor. Na taj naèin se full sintetièka ulja vi¹e isplate.

Dakle, ako ne vozi¹ matori Harli Davidson, verovatno je najbolje ulje za tvoj motor kvalitetna full sintetika. Drugi izbor je kvalitetna polu sintetika. Treæi izbor je jeftina full sintetika. Èetvrti, najmanje dobar je mineralno, ali ni to nije greda. Od svega ovoga je va¾nije da se motor zagreje pre pr¾enja, da se ulje i filteri redovno menjaju. To je prvo i osnovno.

Sad, po¹to veæina Srbalja prodaje motor za sezonu-dva, najbolje je sipati mineralno, eventualno polusintetièko, posle motor u oglase pod parolom: "evo tebi, pa se jebi!" Ja, naravno, uvek sipam samo 100% sintetièko i vozim uvek samo sa pola gasa.     [andjeo]

P.S. Motul ulja su sad dosta povoljna kod nas. Zastupnik je Mass company. Mislim da je 5100, eventualno sintetika 7100 OK kupovina. Barem ovih meseci sa sada¹njim cenama. To je moje lièno, nestruèno mi¹ljenje i siguran sam da æu brzo biti ispravljen i izveden na pravi put! :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Sva ulja su kako vec so puta napisah dobijena kao derivat nafte.,....ne sintetisu ih iako ih tako zovu.....stos je u procesu dobijanja pa se po procesu razlikuju ester double ester i ostala ulja.....Motul nije izmislio ester i double ester vec ga samo obilato koristi u marketingu.....koga zanima ima sve na internetu..
http://www.whybike.com/motorcycle41.htm
Ili slusajte pekare sta vam kazu o zejtinu za motor....oni su veliko poznavaoci :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Citat: pit poslato 23 April, 2012, 01:21
Citat: Phoenix poslato 23 April, 2012, 01:04
aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??


   Motul 5100 10w 40  polusintetika dobijena double seter tehnologijom sto u prevodu znaci da je najbolje ulje u svojoj klasi na svetu.Svako ko drugcije kaze nema pojma o uljima.

Priznajem onda da nemam pojma..

pit

Citat: zmiya poslato 25 April, 2012, 09:24
Citat: pit poslato 23 April, 2012, 01:21
Citat: Phoenix poslato 23 April, 2012, 01:04
aj jedno pitanje poshto ja bash bash pojma nemam!

proshlu sezonu sam vozio na Motul 5100 10w40
sad bunarim i ne mogu da provalim dal je to polu ili full sintetika,poshto postoje oba sa istom oznakom!

sad treba da menjam u Ipone r400rs
na sajtu pishe da je polu sintetika a na ambalazi da je full sintetika

i sad ko ovde koga jebe??


   Motul 5100 10w 40  polusintetika dobijena double seter tehnologijom sto u prevodu znaci da je najbolje ulje u svojoj klasi na svetu.Svako ko drugcije kaze nema pojma o uljima.

Priznajem onda da nemam pojma..

            Aj ti sto nemas pojma nije strasno nego sto ovaj nadrimehanicar lupa gluposti to je za zaljenje.

zmiya

evo popraviæu se,doæiæu na predavanje..

TEEfqd

imam jedno pitanje. uzeo sam suzuki gsxr 600 k9 novog, vreme mi je za prvi servis. na stranom forumu sam procitao da je trenutno u motoru mirenalno ulje koje omogucava motoru da se razradi kako treba, a na prvom servisu da je idealno da se sipa polu sintetika da bi se omogucilo da se u sledecem periodu motor razradi do kraja, jer 100% sinteticko ulje to nece omoguciti. ja sam razradjivao motor po manualu, dakle nisam prelazio 8000 obrtaja sem u par prilika kada sam morao. nameravam i dalje da postujem manual i da ne prelazim 12000 obrtaja posle prvog servisa sve do drugog kada bih sipao motul 7100 ili v300. moje pitanje je, da li je ovo mit ili je stvarno idealno da sipam polu sintetiku na prvom servisu, konkretno motul 5100. inace, motor ne vozim na stazi.