Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

djolevidak


bokilic

ja i dalje tvrdim da je najbolje sipati novo ulje :)
pa bilo ko da ga pravi...tenutno u starije generacije elf,gear ratio,em jeftino em dobro,suzuki prede na to ulje,pola afrika i trans alpova radi kao sat,
mada ni total nije lose,po zapadu ga dosta toce i hvale..
brmmmm

Dex

Ima li ko kakvog iskustva sa totalom polusintetika. Inaèe do sada sam koristio motul 5100 i posle 2 - 3000 km osetio da je menjaè buèniji. Koristio sam i bardahl i mislim da je odlièno ulje. Menjaè mnogo bolje radi. E sad sam nai¹ao na ovaj total pa me zanima ima li ko kakvog iskustva.

djolevidak

ja uzimam motul zato sto ima gazda popust u massu i ne izlazi mi skupo ;) a nije lose sig cim po trkama voze motul

RRa¹ko

jel zna neko koja gradaciju da sipam u moju hondu.. neki pricaju da ne smem 10w40 i 10w50.. nego da mora da pocinje sa 15w? jel to ima veze sa vezom? neki predlog?

B@ne


RRa¹ko

sta ovo predstavlja?  [neampojma]

Nikola_92

Citat: RRa¹ko poslato 12 Mart, 2012, 16:52
sta ovo predstavlja?  [neampojma]
Koja gradacija ulja se koristi u kojim uslovima

goranvojska

.............tj na kojim spoljnim temperaturama.

ЯЭВОЛУТИОН

Rassko ne kenjaj nego sipaj zejtin i vozi....sad su se svi primili na ta gusca ulja....koja su generalno ok na plus 30, ali na plus 10 i ne rade kako treba....sipaj sta hoces, i onako vozis ko baba :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

sto toliku frku pravite oko ulja,sipao sam i gusce i po specifikaciji i nikakve razlike nema

djolevidak

ulje treba birati po starosti agregata(nmzs ti u neku krbulju 88 da sipas ful sintetiku posrkace je kao nista,jednostavno nisu namenjeni za tako retka ulja) njegovog stanje(ako trosi ulje nisi lud da dajes neke silne pare kad ce da potrosi 1 2 litre za 5000km msm bar ja),po nacinu voznje ...

losmi

to i meni rece jedan serviser,po starosti agregata,tj predjenoj km se odredjuje koja gradacija ulja ide..

zmiya

Citat: djolevidak poslato 12 Mart, 2012, 20:37
ulje treba birati po starosti agregata(nmzs ti u neku krbulju 88 da sipas ful sintetiku posrkace je kao nista,jednostavno nisu namenjeni za tako retka ulja) njegovog stanje(ako trosi ulje nisi lud da dajes neke silne pare kad ce da potrosi 1 2 litre za 5000km msm bar ja),po nacinu voznje ...

A po tome su sva mineralna ulja gusta?

djolevidak

pa vecina je 15w 40,ne kapiram zasto me to pitas? ...ima i sintetike gusce i polusintetike...

3006

Zajebah se pa pome¹ah pola-pola 10W-40 i 15W-50. Oba Motul 5100. Da sipam to u motor ili da bacam?

RRa¹ko

dodaj malo 10w30 da ti se ne razleti kompresija i teraj ;D

inace ako je po ovom grafikonu, treba svi da sipamo 5w50 jer ide od -30 do 50? osim ovi koji navracaju u sibir motorom naravno..

Slaninar

Citat: 3006 poslato 14 Mart, 2012, 14:42
Zajebah se pa pome¹ah pola-pola 10W-40 i 15W-50. Oba Motul 5100. Da sipam to u motor ili da bacam?

Èekaj, zeza¹ se?
Ako je ozbiljno: slobodno sipaj. Nikakav problem. Pogotovo za proleæe i leto koji DOLAZE.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

djolevidak

Vazno je da su baze iste polu sintetika je i jedno i drugo..... ;) nemas cim nikakav, ne sme da se mesa polu sin i na primes sintetika i tako redom,posto bi doslo do penusanja ulja i podmazivanje ne bi bilo dobro ;)

3006

Ne zezam se uop¹te, nisam znao za 15 50 da li je polusin. Hvala Ðole i Slaninar.