Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

easy

e jel koristi neko aditive za ulje?

Gašpar

Koliko mene znanje sluzi, aditivi idu u starije motore, koji koriste mineralna ulja. U tvoj se ne sipa. Opet kazem, koliko ja znam, a ne uzdam se previse u svoje znanje u ovoj oblasti ;)

stilgar

@ B@ne hvala sad je jasnije sad cu znati sta da gledam kad kupujem ulje.

easy

ima aditiva i za nova ulja, tj. nove motore

despic

ko jos koristi ulje...a kamoli aditive?
klasican divljak

easy


despic

a ti bi da se jebes a da ti ne udje?
klasican divljak

easy


despic

klasican divljak

MILJAN

Citat: despic poslato 13 Decembar, 2011, 14:52
a ti bi da se jebes a da ti ne udje?
Kako je tema o ulju oti¹la opet na sex nije mi jasno :D
Cave ab homine unius libri

zmiya


MILJAN

Citat: revolution poslato 11 Decembar, 2011, 23:23
stari motori trose sintetiku....sta tu nije jasno, zato se sipa polusintetika (mineralno je vec izumrlo) da je ne bi trosio.
E bem te matorog... :D
MA nismo se razumeli zbog npr. "motor mi je prolupao.. Tro¹i ulje kao blesav"... Zbog onog "tro¹e" se nismo razumeli... Nisi bio decidan...  :)
[cheers]
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: MILJAN poslato 13 Decembar, 2011, 17:53
Citat: revolution poslato 11 Decembar, 2011, 23:23
stari motori trose sintetiku....sta tu nije jasno, zato se sipa polusintetika (mineralno je vec izumrlo) da je ne bi trosio.
E bem te matorog... :D
MA nismo se razumeli zbog npr. "motor mi je prolupao.. Tro¹i ulje kao blesav"... Zbog onog "tro¹e" se nismo razumeli... Nisi bio decidan...  :)
[cheers]

PA kad je motor nov on skoro ni da ne trosi ulje...dakle na 5000 od max do min.....a mator motor trosi, sta god da sipas, al manje trosi polusint......to ti je kad navatas neku mladu, netreba lubrikant (osim ako ne ides na sluzbeni ulaz) a kad navatas matoru, prvo na sve moguce nacine da puti firnajz pa onda ulazis....ja sam mislio da si dovoljno iskusan da primenis steceno iskustvo.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milos ghost

sipao sam motorex full sintetiku u r6 2006, motor je posle 4000km potrosio nesto ulja ali nista strasno.... zadovoljan sam uljem.. jel zna neko koliko ulja ima od pocetne do krajnje crtice na meracu za ulje?? da bi znao koliko je potrosio.... sad se razmisljam da kupim ipone katanu...

djolevidak

ja sipam u moju cbr 5100 10w40 ESTER  sto je po meni dosta bitno da ima ulje ester bazu pogotovo za turazne masine....ne teram stalno u crvenom i msm da je ulje ok imam ga za 900 din l.....

UFF

Da i revolution kaze da je to jedno od najboljih ulja ikad napravljenih :D
I to ne samo od motul programa vec generalno

milos ghost

resio sam da kupim bardahl xt-4 racing full sintetiku, ali on se proizvoci samo u gradaciji 10w60, a meni u user manualu pise da je 20w50 najvise sto smem da koristim, koliko sam ja razumeo... da kupim bardahl ili da trazim drugo ulje sa odgovarajucom gradacijom?? mada i do sad sam vozio sam gradacijom koja nije u user manualu...

aleksr6

Citat: djolevidak poslato 11 Januar, 2012, 01:11
ja sipam u moju cbr 5100 10w40 ESTER  sto je po meni dosta bitno da ima ulje ester bazu pogotovo za turazne masine....ne teram stalno u crvenom i msm da je ulje ok imam ga za 900 din l.....
a dubl ester

djolevidak

pa nzm dali ima sa dubl ester bazom 5100 koliko znam nema

ЯЭВОЛУТИОН

Ja vise nemam snage da pricam o uljima...ima sve na internetu....a Motul je samo jedan od mesaca ulja....vi svi ko da trke vozite pa mora V300....mada i za trke ima boljh ulja, al aj sad...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11