Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aco.paun

Do sad u moj motor sipan bardahl, sad sam uzeo u luisu ovo ulje pa ne znam dal sam se zajebao ali izgleda da jesam: http://www.louis.de/_1001a81169df8fbdc62df691ec8b830a96/index.php?topic=artnr&artnr=10038255&lang=en

Listanjem castrolovog sajta mi oni preporuèuju ovo ulje http://www.louis.de/_1001a81169df8fbdc62df691ec8b830a96/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=325&wgr=432&list_total=26&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10059036

E sad, pitanje za vas je da li sam se zeznuo sa ovim uljem ¹to sam kupio i koje ulje mi preporuèujete za motor (polusintetika ili sintetika) i koja gradacija i standardi, motor se tera u crvenu zonu ali retko, uglavnom je vo¾nja do 8-9k obrtaja.

ЯЭВОЛУТИОН

Jedno je polusintetika (to si kupio) a drugo je sintetika.....ako menjas kao i svi u Srbiji ulje na 5000 km ili svake sezone, sasvim je svejedno.
SG klasifikacija i gradacija 10 w 40 odgovara tvom motoru...uvk moze bolje ali zasto.....imaju i bolje gume, i bolje svecice i bolji filter za vazduh i bolji izduvni sistem....ali zasto.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jocika

Pitao me drugar pa ja pitam vas,koje ulje je naj bolje da sipa u zxr-a 750 a da ga ne boli glava dal ce da trosi ili da mu se zezne nesto. inace motor je 92- god ako znaci nesto.

aco.paun

Citat: revolution poslato 10 Decembar, 2011, 17:46
Jedno je polusintetika (to si kupio) a drugo je sintetika.....ako menjas kao i svi u Srbiji ulje na 5000 km ili svake sezone, sasvim je svejedno.
SG klasifikacija i gradacija 10 w 40 odgovara tvom motoru...uvk moze bolje ali zasto.....imaju i bolje gume, i bolje svecice i bolji filter za vazduh i bolji izduvni sistem....ali zasto.

Ako stavim sintetiku 10w-40 kao npr. ovu iz drugog linka iz mog prethodnog posta, da li bi se ulje menjalo na 5000km ili bi interval bio du¾i? Ja kapiram ako mogu da menjam sintetiku na 10 000km onda me isto ko¹ta 4l polusintetike na 5000km ili 4l sintetike na 10 000km, jedino ¹to æe motor imati mnogo bolje ulje u sebi. Jel kapiram lo¹e?

barkocis

mozda gresim,ali koliko ja znam ulje oko pet hiljada polako pocinje da gubi na viskozitetu.
ja ne bih cekao da predjem vecu kilometrazu sa ful sintetikom,i jedno i drugo bih menjao od 5-6 hiljada km.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: barkocis poslato 11 Decembar, 2011, 14:17
mozda gresim,ali koliko ja znam ulje oko pet hiljada polako pocinje da gubi na viskozitetu.
ja ne bih cekao da predjem vecu kilometrazu sa ful sintetikom,i jedno i drugo bih menjao od 5-6 hiljada km.
gresis.....sinteticko ulje dugo zadrzava viskozitet i zato moze duze da traje servisni interval zamene.....iam fabrika koje zahtevaju sint za njihove motore, ima onih koji preporucuju, a ima i onih koji zabranjuju....recimo BMW u modelu f650 strogo zabranjuje upotrebu sintetike....
Po nemackoj motorciki sa polusintetikom predju i po 10000 ali posto je kod nas gorivo djubre, skracn je servisni interval...
Koga zanima kako se dobija sinteticko ulje nek progugla....fora je u kontrolisanom postupku dobijanja ulja.
http://en.wikipedia.org/wiki/Synthetic_oil
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aco.paun

I koji je onda servisni interval zamene sintetièkog ulja u R motorima?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: aco.paun poslato 11 Decembar, 2011, 18:02
I koji je onda servisni interval zamene sintetièkog ulja u R motorima?
Na tvom R motoru, je interval sutra.....sintetika ide samo u nove motore, stari trose sintetiku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aco.paun

Pa tako ka¾i, ja sam razmi¹ljao da probam sintetiku ali niko konkretno da ka¾e dal valja za moju makinu ili ne. Probaæu ovaj castrol polusintetiku 10w-40 pa æemo videti kakvo je stanje sledeæe godine, bar sam siguran da nije fal¹ [dancing]

Bori¹a

Citat: revolution poslato 11 Decembar, 2011, 18:19
Citat: aco.paun poslato 11 Decembar, 2011, 18:02
I koji je onda servisni interval zamene sintetièkog ulja u R motorima?
Na tvom R motoru, je interval sutra.....sintetika ide samo u nove motore, stari trose sintetiku.

Sintetika ide u nove, a stari trose sintentiku?
Kolega da se nisi malo zajebao, izostavio si na jednom mestu "polu"

MILJAN

Citat: revolution poslato 11 Decembar, 2011, 18:19
Citat: aco.paun poslato 11 Decembar, 2011, 18:02
I koji je onda servisni interval zamene sintetièkog ulja u R motorima?
Na tvom R motoru, je interval sutra.....sintetika ide samo u nove motore, stari trose sintetiku.
verovatno si pogre¹io u kucanju.... stari mineralno i polusintetika..
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

stari motori trose sintetiku....sta tu nije jasno, zato se sipa polusintetika (mineralno je vec izumrlo) da je ne bi trosio.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a

Napisao si i da stari i novi koriste sintetiku
Ja sam predpostavio da neki od njih dvoje trosi polu-sintetiku

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Borisa Motorisa poslato 11 Decembar, 2011, 23:29
Napisao si i da stari i novi koriste sintetiku
Ja sam predpostavio da neki od njih dvoje trosi polu-sintetiku

Ne ...rekao sam da u nove motore ide sintetika a da stari motori TROSE sintetiku

Na tvom R motoru, je interval sutra.....sintetika ide samo u nove motore, stari trose sintetiku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

Stari tro¹e sintetiku,sagorevaju je,isteraju na auspuh,nema je,nestaje,kapira¹?
Jedno je koristiti,drugo tro¹iti..

Bori¹a

Citat: zmiya poslato 11 Decembar, 2011, 23:57
Stari tro¹e sintetiku,sagorevaju je,isteraju na auspuh,nema je,nestaje,kapira¹?
Jedno je koristiti,drugo tro¹iti..

Hvala zmiya
Ja dok skapiram eeee jesam budala  [doh] [doh] [facepalm] [facepalm] [ludak] [ludak]

zmiya



stilgar

Kod mene u uputstvu za kawu 1993 godiste pise SE SF ili SG sa gradacijama 10W/40 15W-50 20W-50 sto mu dodje sipaj sta nadjes. Ima li tip ulja neki znacaj zbog kvacila, menjaca? Konkretno ja sam uzeo ELF 20W50 SG pise na kutiji ...  

B@ne

Citat: stilgar poslato 12 Decembar, 2011, 20:31
Kod mene u uputstvu za kawu 1993 godiste pise SE SF ili SG sa gradacijama 10W/40 15W-50 20W-50 sto mu dodje sipaj sta nadjes. Ima li tip ulja neki znacaj zbog kvacila, menjaca? Konkretno ja sam uzeo ELF 20W50 SG pise na kutiji ... 

Najmanje proklizavanje kvaèila biæe sa uljem koje zadovoljava JASO MA2 standard. Najbolje ulje za motore, kod kojih je kvaèilo u ulju, pored API standarda ( a najvi¹i standard je SM - ustanovljen 2004 godine ) mora da zadovolji i JASO MA2 standard. Tako da kad se kupuje ulje za motocikle pored API standarda mora da se obrati pa¾nja i na JASO standard.

Ulja koja nemaju navedena oba standarda govore o kvalitetu tog ulja.

Viskozitet ne igra toliko, a on se uglavnom istièe.