Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Pa to je bilo drugo ulje
sa motorexom se tako ponasao i sad i sa belrayem isto do 3000km nista, ne pada nivi ni malo ispod crte a ond srkne od 0.2 do 0.5l  [neampojma]

Dzigi Boy

pa onda ko da ga preradi pa pocne da trosi????

pa dobro nista nije zabrinjavajuce....dolijes malo i gassss...ili sipas novo na 3000??


Nikola035

Preporuka za dvotaktnu Yamahu TZR 125!!!koje ulje za mesavinu,a koje za menjac?

UFF

Citat: Dzigi Boy poslato 29 Maj, 2011, 03:13
pa onda ko da ga preradi pa pocne da trosi????

pa dobro nista nije zabrinjavajuce....dolijes malo i gassss...ili sipas novo na 3000??



pa motorex je 20eur litar
2litre+2filtera=50eur na svakih 3000km ili 250eur po sezoni samo za ulje (15.000km)
a ako sipam neko jeftino ne verujem da ce da valja..

Dzigi Boy

jbt skupo !!!!!!!!!!!

perlx

Citat: Nikola035 poslato 29 Maj, 2011, 03:27
Preporuka za dvotaktnu Yamahu TZR 125!!!koje ulje za mesavinu,a koje za menjac?
Za mesavinu Castrol TTS.

Boqy

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2011, 03:29

pa motorex je 20eur litar
2litre+2filtera=50eur na svakih 3000km ili 250eur po sezoni samo za ulje (15.000km)
a ako sipam neko jeftino ne verujem da ce da valja..


Po nekim testovima ulje najvi¹e gubi svojstva u prvih 2-3000km, pa u narednih 5-6k gubi jo¹ vrlo malo.

Mo¾e¹ da proba¹ Bardahl, ovako ne¹to:
http://www.bardahl.it/lubrificanti_additivi/olio_motore/moto/lubrificante_motore_moto/lubrificanti_moto_4t/xtc_c60_off_road_10w60.html#1
http://www.bardahl.it/lubrificanti_additivi/olio_motore/moto/lubrificante_motore_moto/lubrificanti_moto_4t/xtc_c60_moto_10w-60.html#1

Lazic

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2011, 03:29
pa motorex je 20eur litar
2litre+2filtera=50eur na svakih 3000km ili 250eur po sezoni samo za ulje (15.000km)
a ako sipam neko jeftino ne verujem da ce da valja..

Nadji neko koje zadovoljava specifikaciju KTM-a, jeftino, pa ga proveravaj malo cesce, a menjaj ga na 3000km, filter na 6000...

Dr. Pop

Koje ulje ya Harley Dina Super Glade 2001 god?
MK Arhangel

Lazic

Jebes sad ulje, lezi, odmaraj...

Dr. Pop

Citat: Lazic poslato 30 Maj, 2011, 01:45
Jebes sad ulje, lezi, odmaraj...

Pa lezim i odmaram ali moram spremiti sve sto mi treba za djilabu kad ustanem da mogu odma da je uzjasem..

Sta mislis da cu da cekam da je sredjujem kad se malo oporavim eeee pa znas li ti da Harlez place zamnom , a hondica odmara. zao mi ih je , moram im udovoljiti,,,
MK Arhangel

Lazic

Onda ti savetujem neko mineralno, gusce malo, kao za sve kamione iz proslog veka... :D Kontam, niskoturazna vazdusara...

MILJAN

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2011, 02:24
Izgleda da ja moram da menjam ulje na 3000km bez obzira sta u ktm sipao...
Motorex mi je trajalo prvih 3000km bez promena i ikakve potrosnje a onda od 3000 do 3100 potrosi 0.3l a do 5000km jos 0.7l
sad sipao belray pravljen za jednocilindrase i opet ista prica, pre par dana gledao na predjenih 3k km sa njim i ulje na istom nivou kao kad sam sipao
danas pogledam kad ono ispod minimuma a presao sam manje od 200km izmedju gledanja

posle 3k km ulje izgubi svojstva pa pocne da ga trosi?
jel ima neko bolje objasnjenje?
Proveri da li tvoj KTM inaèe tro¹i ulje i kad je nov... Mo¾da je takav agregat...
Ja sam sipao motul doble ester i nikada ni gram nije motor potro¹io.
Posle sam sipao Ipone Full power katana i ista situacija...ni gram....
Probaj Ipone katanu... Posle toga je definitivno ili problem u agregatu ili........da ga jebem u èemu..- [neampojma]
Cave ab homine unius libri

UFF

svaki ktm trosi i to je normalno.. bar stariji modeli
ali ako trosi i novi sta ceka prvih 3000km? :D

Lazic

Lepo ti rekoh, menjaj na 3000km i svima moze da kazes da ne trosi ni gram...  [yahoo]

Jedan majstor mi je svojevremeno objasnjavao da je kad pocene ulje da ide, posle odredjene kilometraze, znak da je vreme za zamenu jer mu se sjebala molekularna struktura, najcesce od garezi iz goriva i opiljaka iz masine, koji su previse sitni da ostanu u filteru... Nikakav razlog za uzbunu, ali ga je ipak bolje zameniti tada... [cheers]

Stronser

Citat: UFF poslato 29 Maj, 2011, 03:29
Citat: Dzigi Boy poslato 29 Maj, 2011, 03:13
pa onda ko da ga preradi pa pocne da trosi????

pa dobro nista nije zabrinjavajuce....dolijes malo i gassss...ili sipas novo na 3000??



pa motorex je 20eur litar
2litre+2filtera=50eur na svakih 3000km ili 250eur po sezoni samo za ulje (15.000km)
a ako sipam neko jeftino ne verujem da ce da valja..

Bardahl XTC 60 20-50 i samo gas !

prpa_zr

Ajd kad smo veæ kod ulja.. ¹ta bi preporuèili za TDM 900?  do sada sam sipao samo Yamalube 10w40  polusintetiku

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: prpa_zr poslato 31 Maj, 2011, 21:13
Ajd kad smo veæ kod ulja.. ¹ta bi preporuèili za TDM 900?  do sada sam sipao samo Yamalube 10w40  polusintetiku
ODLICAN IZBOR....polusintetika koju sama fabrika preporucuje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

prpa_zr

Citat: revolution poslato 31 Maj, 2011, 21:51
Citat: prpa_zr poslato 31 Maj, 2011, 21:13
Ajd kad smo veæ kod ulja.. ¹ta bi preporuèili za TDM 900?  do sada sam sipao samo Yamalube 10w40  polusintetiku
ODLICAN IZBOR....polusintetika koju sama fabrika preporucuje

zbog preporuke fabrike sam se i odluèio za to ulje.. nego sam mislio da li eventualno ima ne¹to ¹to se bolje pokazalo .. nebitno da li je skuplje.. mada ni Yamalube nije jevtin

ЯЭВОЛУТИОН

Ili si zrtva reklame pa kupujes izvikano ulje, ili si zrtva pedanterije pa kupujes fabricko, ili nemas para pa kupujes najeftinije, ili si mehanicar pa te zanuimaju samo API standardi i poznat dobavljac (ali drzis sve tri gore navedene vrste ulja kako bi zadovoljio tripove musterija)...
Sve u svemu ako ti ulje ne pravi [probleme, ostani pri njemu...marka ulja se menja kad ulje koje imas u motoru iznenada pocne da nestaje....pitati UFFa za dodatne informacije
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11