Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

#25460
ma nisu to te neko lagao ;D ¹ta li su pravoslavni rusi? pa srbi ;D e, a oni lu¾ièki srbi su neka falinka il ¹ta ;D jedini pravi izvorni srbi, tj ljudi sa ovijeh prostora su do¹li iz sirije. ne bukvalno ai sa tih prostora, mnogo pre nastanka alaha aladina sne¾ane isusa bude i egipacke maèke. sve ostalo je doðo¹arija i mno¾enje. a jedini domorodac je onaj majmun ispod palate albanija.

UFF


stilgar

o nekim lepim vremenima kad si od tatine i mamine plate iso 2X na more jednom sa ferijalcima il izvidjacima, drugi put sa roditeljima, u skolama nije bilo vrsnjackog nasilja, vikendom se islo u kafanu na porodicni rucak il se rostiljalo po kosutnjaku, na kredit se kupovao fica il tristac, a kucni budzet nije bio opterecen, mogao si na jadranu da spavas na plazi u vreci bez da te neko prikolje u snu jer si iz beograda, strankinje su rado delile sator na noc ili dve, kad ostanes bez love odes u Dubrovnik jer tamo su svi iz BG-a da nadjes prevoz do kuce. Ljudi su bili opusteniji, nasmejani, i imali su neke planove koje su vecinom ostvarili. Jedino su ljudi na selu frktali zbog obaveze da gaje duvan umesto kukuruza il neke druge sorte.Lepa je to zemlja bila sve do kraja 80tih. pa kad kao krenes u grad a osvanes u Trstu na ponte rosu da "obnovis" garderobu. Steta sto ove nove generacije ne znaju kako zivot moze da bude lep, nego gledaju facebuk, instagram i ostale "drustvene" mreze na kojima si u stvari sam u svojoj sobi sa virtuelnim "prijateljima".

MIGE

Citat: stilgar poslato 25 Oktobar, 2018, 03:51
o nekim lepim vremenima kad si od tatine i mamine plate iso 2X na more jednom sa ferijalcima il izvidjacima, drugi put sa roditeljima, u skolama nije bilo vrsnjackog nasilja, vikendom se islo u kafanu na porodicni rucak il se rostiljalo po kosutnjaku, na kredit se kupovao fica il tristac, a kucni budzet nije bio opterecen, mogao si na jadranu da spavas na plazi u vreci bez da te neko prikolje u snu jer si iz beograda, strankinje su rado delile sator na noc ili dve, kad ostanes bez love odes u Dubrovnik jer tamo su svi iz BG-a da nadjes prevoz do kuce. Ljudi su bili opusteniji, nasmejani, i imali su neke planove koje su vecinom ostvarili. Jedino su ljudi na selu frktali zbog obaveze da gaje duvan umesto kukuruza il neke druge sorte.Lepa je to zemlja bila sve do kraja 80tih. pa kad kao krenes u grad a osvanes u Trstu na ponte rosu da "obnovis" garderobu. Steta sto ove nove generacije ne znaju kako zivot moze da bude lep, nego gledaju facebuk, instagram i ostale "drustvene" mreze na kojima si u stvari sam u svojoj sobi sa virtuelnim "prijateljima".
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 05 April, 2012, 20:00

Jecko

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Oktobar, 2018, 21:29
srbina ne cine geni vec pravoslavna vera....ne postoje srbi katolici, srbi muslimani....to se pokazalo...kao sto ne postoje srbi komunisti i srbi ateisti....sto se pokazuje....polako dolazimo do raspleta te genetske zavrzlame pa i do porekla srba....najnovija istrazivanja dokazuju da reci ilirskog porekla (prastanovnici balkana) ima vise u srpskom nego u bilo kom jeziku, ali zato ima i reci gomile drugih naroda koji su ovde prolazili, a ponajvise reci slovena....bice da je deo genetske strukture ovde slovenski ali takodje i starosedelacki ilirski i romanski....keltski, mongolski ali ponajmanje germanski ....samo mi nemce zovemo tako...samo mi zovemo wienu becom a tesaloniki solunom....slucajno...najvise rimskih imperatora je sa podrucja balkana....moras malo i da citas novija istrazivanja....nije ovo matematika da je sa pitagorom sve zavrseno.

Biti Srbin je nacionalna pripadnost
Biti pravoslavac je religijsko opredeljenje.

Ja sutra da postanem Budista, Katolik, islamista ili da pocnem da obozavam mracne sile ili sta god, ja cu i dalje biti Srpkinja.

stilgar

Citat: Jecko poslato 25 Oktobar, 2018, 08:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 24 Oktobar, 2018, 21:29
srbina ne cine geni vec pravoslavna vera....ne postoje srbi katolici, srbi muslimani....to se pokazalo...kao sto ne postoje srbi komunisti i srbi ateisti....sto se pokazuje....polako dolazimo do raspleta te genetske zavrzlame pa i do porekla srba....najnovija istrazivanja dokazuju da reci ilirskog porekla (prastanovnici balkana) ima vise u srpskom nego u bilo kom jeziku, ali zato ima i reci gomile drugih naroda koji su ovde prolazili, a ponajvise reci slovena....bice da je deo genetske strukture ovde slovenski ali takodje i starosedelacki ilirski i romanski....keltski, mongolski ali ponajmanje germanski ....samo mi nemce zovemo tako...samo mi zovemo wienu becom a tesaloniki solunom....slucajno...najvise rimskih imperatora je sa podrucja balkana....moras malo i da citas novija istrazivanja....nije ovo matematika da je sa pitagorom sve zavrseno.

Biti Srbin je nacionalna pripadnost
Biti pravoslavac je religijsko opredeljenje.

Ja sutra da postanem Budista, Katolik, islamista ili da pocnem da obozavam mracne sile ili sta god, ja cu i dalje biti Srpkinja.

ovi srbi sto su postali katolici sebe nazivaju hrvatima, ovi sto prigrlise islam, za sebe kazu da su bosnjaci. niko se ne busa u prsa i tvrdi da je srbin, valjda ih sramota, ko ce znati.

mareskin


Svako neka se izja¹njava kako hoæe. Ako nisi Srbin i ne smatra¹ se Srbinom onda si neko drugi. Nije problem.
Problem je kada se Srbi dele po tome da li si Srbin, ako nisi pravoslavac.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

®or¾

Bravo Jecko,bravo Mare,ko' prstom u pekmez ili pravo u centar :-*  [srce]

Jecko

Problem je sto smo mi specifican narod.
Nesto nam sve smeta, i svi su gori od nas, a mi sebi nista ne valjamo. Ne znam  [neampojma]

Kao neko ko zivi van Balkana, mogu vam reci da smo mnogo slicni ako ne i isti... i to ne samo bivsa Jugoslavija, vec i Bugarska, Rumunija...
Jedino su mi Madjari malo na svoju ruku, ovo ostalo...ja nesto ne vidim neke velike razlike... :D

E sad dal se krsti ili klanja, ili obozava.... to me vec ne dotice, dok god mene neko ne smara da se ja krstim, klanjam ili bilo sta od toga.

Jecko

#25469
Citat: stilgar poslato 25 Oktobar, 2018, 03:51
o nekim lepim vremenima kad si od tatine i mamine plate iso 2X na more jednom sa ferijalcima il izvidjacima, drugi put sa roditeljima, u skolama nije bilo vrsnjackog nasilja, vikendom se islo u kafanu na porodicni rucak il se rostiljalo po kosutnjaku, na kredit se kupovao fica il tristac, a kucni budzet nije bio opterecen, mogao si na jadranu da spavas na plazi u vreci bez da te neko prikolje u snu jer si iz beograda, strankinje su rado delile sator na noc ili dve, kad ostanes bez love odes u Dubrovnik jer tamo su svi iz BG-a da nadjes prevoz do kuce. Ljudi su bili opusteniji, nasmejani, i imali su neke planove koje su vecinom ostvarili. Jedino su ljudi na selu frktali zbog obaveze da gaje duvan umesto kukuruza il neke druge sorte.Lepa je to zemlja bila sve do kraja 80tih. pa kad kao krenes u grad a osvanes u Trstu na ponte rosu da "obnovis" garderobu. Steta sto ove nove generacije ne znaju kako zivot moze da bude lep, nego gledaju facebuk, instagram i ostale "drustvene" mreze na kojima si u stvari sam u svojoj sobi sa virtuelnim "prijateljima".


Isto to mi moji prepricavaju, ne znam sta je poslo naopako ali skroz si u pravu.
Posebno to da su ljudi bili nasmejani, imali planove, zivot bio lep...
Sada kad god odem kuci, mracno sve, tuga, beda (opravdano sobzirom na situaciju)...

Secam se, mozda sam imala par godina, Slovenci neki putovali i kampovali po Balkanu, pa se nekako zadesili i kod nas, nismo imali kreveta viska, ali su zato kampovali kod nas u dvoristu, majka ujutru spremi dorucak i nama i n,ima...koliko se ima... :)

mareskin


Taj optimizam se vratio posle oktobarskih promena i trajao je negde do 2008-e godine. Posle toga je opet krenulo na dole.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mrle

Citat: stilgar poslato 25 Oktobar, 2018, 03:51
o nekim lepim vremenima kad si od tatine i mamine plate iso 2X na more jednom sa ferijalcima il izvidjacima, drugi put sa roditeljima, u skolama nije bilo vrsnjackog nasilja, vikendom se islo u kafanu na porodicni rucak il se rostiljalo po kosutnjaku, na kredit se kupovao fica il tristac, a kucni budzet nije bio opterecen, mogao si na jadranu da spavas na plazi u vreci bez da te neko prikolje u snu jer si iz beograda, strankinje su rado delile sator na noc ili dve, kad ostanes bez love odes u Dubrovnik jer tamo su svi iz BG-a da nadjes prevoz do kuce. Ljudi su bili opusteniji, nasmejani, i imali su neke planove koje su vecinom ostvarili. Jedino su ljudi na selu frktali zbog obaveze da gaje duvan umesto kukuruza il neke druge sorte.Lepa je to zemlja bila sve do kraja 80tih. pa kad kao krenes u grad a osvanes u Trstu na ponte rosu da "obnovis" garderobu. Steta sto ove nove generacije ne znaju kako zivot moze da bude lep, nego gledaju facebuk, instagram i ostale "drustvene" mreze na kojima si u stvari sam u svojoj sobi sa virtuelnim "prijateljima".

Citat: mareskin poslato 25 Oktobar, 2018, 14:38

Taj optimizam se vratio posle oktobarskih promena i trajao je negde do 2008-e godine. Posle toga je opet krenulo na dole.

pamtim i jedno i drugo vreme.

Kostić

molite boga da se kolinda i poglavar ne zacopaju i naprave opet sranje... eno hrvati se veæ pla¹e takvog scenarija. zid bre naokolo srbije i svi u njive da gajimo klopu i bog da nas vidi

Kostić

#25473
националност је исто што и религија - измишљена ствар. свако племе на планети које има свој језик и своје обичаје, да ли је то племе од пет људи или од пет милијарди људи има и своју националност. днк руши све митове на том пољу и колико се год неко трсио да је неко, може да испадне да је пигмеј или неки индијанац. религија је зло које се плете по човечанству и узрок је многих ратова док националност у последње време на просторима балкана прави срања без потребе. сви смо ми из истог племена на говорном подручју у коме смо рођени. шиптари се онационализовали са својим језиком и обичајима, војвођани су на добром путу ка томе, а шумадинци ће можда једног дана да онационале шумадију јер шумадија и југ ко пиле и паче, па ће србија једног дана да буде држава мултинационалних племена, како које има свој дијалект и нема бриге, док се не побију и на направе један град - једна држава - једно племе...

Lazic


®or¾

Bata Kole,al' ga opravi svaka ti èast.Ko da si se u Kremni rodio [cheers]

mali_zmaj

Sranje na Balkanu jo¹ nije zavr¹ilo.....
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

da li ste svesni da ne postoje muslimani jevreji...ne postoje katolici jevreji...ne postoje ni pravoslavni jevreji.....da li znate da u izraelu kad pogledate nazive firmi sve pise na hebrejskom....mislite da su oni budale a mi pametni....
sta kazes boli te uvo kako se krsti i da li klanja....malo je tu mozga ostalo....jako je bitno....nije da ja verujem preterano ljudima....ima dobrih ljudi svuda. baz obzira na religiju....ali simptomaticno je da kad krene sranje uvek se svi orijentisu po veri osim srba....mi uvek vidimo neko zlo u nasoj naciji i pljujemo po njoj kao da je najgore....a lose nam je jer ne shvatamo da svojim pomiriteljskim stavom idemo sebi na stetu.....ovu u republici srpskoj su shvatili da je dodik djubre, ali da je jedini koji moze da se suprostavi balijama i hercevackim hrvatima....opozicija je slaba i potkupljiva....
slobu smo srusili mi a ne oni bombardovanjem.,....moralo je da prestane bombardovanje da bi ga srusili....da su probali da nas okupiraju niko ne bi ni rusio slobu....trebao im je mir da potkupe opoziciju, da zalude masu i sruse diktatora...isti recept je posle uradjen i u libiji....mi smo malo bolje prosli.....

Ja nisam "vernik" koji ide u crknu svake nedelje, ne slavim slavu i ne volim popove...ali to su crkvene stvari....a ja nisam ni krsten pa mi se moze....ali opredeljenje je
Srbin
Hriscanin
Pravoslavac

i ne volim cigane....mada sam krvni pobratim sa jednim od srednje skole i ruku bi dao za njega....ne volim ni hrvate, pobili mi pola familije....a imam par drugara koji jesu hrvati....ne volim ni madjare i ako mi je zena neki procenat madjarica....ne ne zna da kuva....muslimane ne volim jer su mi ubili druga...e njima ama bas nista ne verujem.

nemam ja nista protiv njih ali znam da oni imaju protiv nas.....istorijski dokazano.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Juèe saznao da je Arapin, musliman, Palestinac Sirhan Sirhan poreklom Grk pravoslavac... Pa ti vidi... A 50 godina pati ¹to je iznerviran i pijan ubio svog idola iz mladosti, koji je bio katolik a politièki naginjao Jevrejima... Pa ti vidi... :o

eclipse4