Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Andreja poslato 07 April, 2018, 02:29
Trag koèenja je po mom mi¹ljenju skroz nebitan, mo¾e¹ da koèi¹ prednjom, da ne prokliza¹ i da stane¹ za 32m na 100km/h a mo¾e¹ samo da blokira¹ zadnju i da ostavi¹ trag 80m.
Al' da je pustio koènicu pro¹ao bi iza njega... Panika...

Andreja

X puta bih se olupao u ovakvim situacijama (bilo ih je) da sam koèio umesto ¹to sam tra¾io izlaz. Imao sam jednu jebeno opasnu, da sam samo pustio gas ili prikoèio, ne bih kucao ovo sad.

Moj prethodni komentar se odnosio na pominjanje du¾ine traga koèenja u izve¹tajima itd, uop¹te trag ne bi trebao da bude merilo brzine kada je motor u pitanju.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

#24582
To je tako, ja sam u zadnja tri pada pao dva puta iskljucivo zbog kocenja..


Doduse da nisam kocio ne bi pao ali bi izginuo

Ne moze se generalizovati, od situacije do situacije zavisi

Ovaj nije trebao da koci, ali posle bitke lako je reci

Kocenje sa blokiranim tockom je gubljenje kontrole i nista drugo

Andreja

... a drift je kontrolisan gubitak kontrole :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Upalo mi u oèi da nije pustio koènicu sve do mesta udara, to je definitivno bila panika...

bigbad86

Ne znam da li se to vidi na slici ali ovo je bas ozbiljna nizbrdica, skuter ako je preko 50cc je mogao da ide kolko oces tu. Nove info su da je noga "otisla", ne znam sta to znaci, nisu mi objasnili. Skratili mu debelo crevo i tanko crevo. Polomio je karlicu. Posle udesa je bio svestan i kukao je, neki debili pokuzavali da mu pomognu da ustane, ocevidci kazu da je kukao kao da ga kolju...

Lazic


bigbad86

Moguce je. Ne znam koji je to instinkt ljudima kad vide da je neko pao i povredio se da ga dizu na noge. Jbt tako ako je polomio kicmu a nije mozdinu mozes da ga obogaljis. Polomljeno rebro moze da se zabije u plucnu kesu ili pocepa neki krvni sud...

eclipse4

To su retardi!
Prvu pomoc treba uvesti u skolama,u firmam ama bas svuda da se svima malo podigne svest!

ЯЭВОЛУТИОН

ne....nego treba objasniti ljudima da je najbolja prva pomoc aparat za gasaenje pozara i mobilni telefon....zoves hitnu i budes u pripravnosti ako se nesto zapali....sve ostalo....tesko tesko....te price o vadjenju jezika i okretanju na bok....ne piju vodu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Pa ja radim ko spasilac pa mogu ti reci da i te kako piju vodu.......samo bez panike i protumaciti situaciju ispravno.a hitnu svakako pozvati.....ti si samo privremena pomoc

Lazic

Ne treba puno pameti za prvu pomoæ... Malo ipak treba...


@Du¹ko:
Mislio sam da li je moguæe da se toliko sjebao... Za retarde nemam komentara osim da im ¾elim da i njih neko di¾e u takvoj situaciji...

mali_zmaj

Sto bi rekao moj instruktor na specijalistickoj,kakve udlage pizde materina,ljudi osuli paljbu po tebi ti bi zaustavljao krvarenje i stavljao udlage!!  zajebi,uzmi prvi plosnati kamen,gurni u ranu,grabi za uprtace i pod zastitnom vatrom izvlaci na teren koji nije po direktnom vatrom,tamo neka ga krpaju!! 

Lud lik totalno,inace bio karatista cetvrti,peti dan..  Stijak ili Stijacic.. 

Ma sto se saobracajki tice mora se poznavati osnovna prva pomoc,i ne paniciti..,zaustaviti krvarenje,ili barem pritisnui sa gazom ranu,podvezati ako je ud u pitanju,izvaditi jezik ako se davi,i ne micati,sem ako auto ne gori pa se mora ozlijedjeni pomjeriti...
jin-jang

Lazic

Nekad se prva pomoæ uèila u osnovnoj ¹koli i bila obavezan deo polaganja vo¾nje... Gadi mi se koliko se srozavamo... Ne samo mi, celo èoveèanstvo se unazaðuje svakim danom, jeb'o te, ameri izabrali Trampa, mi Vuèiæa... Ameri imali alternativu u onoj raspaloj kurvetini, 300 miliona bez izbora... Ravnozemlja¹i na sve strane, religioznih fanatika puna moja zgrada, i zemlja... Jezivo...

eclipse4

Bilo skoro u firmi lik pau u nesvest,posle se ispostavilo da ima povremene epi napade.....lik pametan onako nabije mu prst u usta da mu izvuce jezik i ostao bez pola prsta.....

Ako smatras da mozes i znas sta radis pomogni ako si panicar,ne mozes da gledas,tresu se ruke,ne razmisljas logicno....pomeri se posmatraj nemoj da naudis ni sebi ni drugima

mali_zmaj

Lazicu,preporuka od druga!!  Ne gledaj dnevnik,ne citaj net,barem sto se politike tice,samo se nerviras,da je to evidentnocak i nama koji samo preko foruma komuniciraju sa tobom!!  Uzmi Klepetalo.otidji dva,tri dana negdje,djeca ti odrasla..,neka sendvice jedu!!  Eventualno napleskaj brata,zasluzio je!!  Voli te tvoj brat Danijel, mali zmaj,ne daj se nervirati!!  Znam da te nepravda ubi,ali sta ces!!
jin-jang

Lazic


mali_zmaj

Citat: eclipse4 poslato 08 April, 2018, 20:27
Bilo skoro u firmi lik pau u nesvest,posle se ispostavilo da ima povremene epi napade.....lik pametan onako nabije mu prst u usta da mu izvuce jezik i ostao bez pola prsta.....

Ako smatras da mozes i znas sta radis pomogni ako si panicar,ne mozes da gledas,tresu se ruke,ne razmisljas logicno....pomeri se posmatraj nemoj da naudis ni sebi ni drugima

U gadno,mi imali epilepticara u vojsci,policiji,jednom mu izvlacili jezik,nezgodno,srecom uvjek tu bio medicinski brat,pa rjesavao stvari!! Poslije ga otpustili..,iz specijale. A kad im je na regrutaciji govorio da ima epilepsiju,rekli mu da laze,i da je falsifikovao papire,da izbjegne vojni rok,moroni!!
jin-jang

Lazic

Na moje oèi lik za koga znam da je epileptièar imao epi napad na regrutaciji, proglasili ga simulantom, u vojsci vozio kamion, dobio napad, zgazio 2 vojnika... ©ta misli¹ da li je neko od onih olo¹a u vmc odgovarao...?
Ja nisam progovorio reè na regrutaciji, proglasili me privremeno nesposobnim... A æutao sam besan posle pizdarije sa ovim likom...

misa-pei

Prva pomoæ se uèila u sklopu Odbrane i za¹tite. Tu smo se umotavali u mumije i uèili kako se rasklapa pu¹ka M48, automat (stari, na¹a verzija ¹majsera, mislim da mu je oznaka bila A55) i pu¹komitraljez, ¹arac, takoðe domaæe proizvodnje. Jednom godi¹nje organizovano smo i¹li u kasarnu Bubanj potok na streli¹te i gaðali. Prvi put u osmom osnovne, posle svake godine u gimnaziji. Bilo je sjajno!
Država je najveći neprijatelj naroda