Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Morao sam danas da odem do drugara i probam njegove plocice , definitivno bolje i ako se one vec prilagodile njegovom disku a cak i njegove su sinter .
Kad sam stavio jedne pored drugih i zagrebao safcigerom definitivno nebo i zemlja , moje kao da su od cistog bakra i mesinga napravljenje a evo i na slici se vidi :




a njegove su cak neke budjave ali opet dobro koce

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

suvise lep moped imas da bi pravio kompromise....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

ne pravim kompromise oko kocnica zato i hocu da zamenim nove plocice , fabrika doduse preporucuje i sinter i organske ali definitivno meni organske trebaju ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

megaidiot

meni drugar sa gs-om trazio bas sinter da donesem.
mislim da je tu subjektivan osecaj presudan.

sad kreno rovac, kad sam uzeo motor video sam da ih jos ima, presao sam dosta, i dalje koci dobro, dal da gledam sutra na sta lice ili da ignorisem...  [panic]

PECA BMW

ma sta subjektivno , dva ista motora i jedan koci ubija a drugi ili nema nista ili blokira tocak .

i ja sam ciljao sinter pa se zajebo , mozda ce i tvoj drugar da se zezne kao ja .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

megaidiot

ma jok, culi smo se danas, dobro je [rofl][rofl][rofl]

nego njegov je 2007 kad je bmw batalio servo.
znam kako radi 'stari' abs2 sa pumpom, tu ne bi trebalo da ima uticaja materijal, valjda. kako radi sa servo/step motorima ne znam, mozda je tu fora.

PECA BMW

i ja sam mislio da je dobro , dok nisam probao drugi motor , a onda video kako stvarno treba da koci ..

sto kazes zbog servo pumpe materijal ne bi trebalo da bude bitan ali izgleda jeste , motor vrlo lako blokira tocak i upali ABS ali pre toga ne uspori uopste , radi kocnica u fazonu on - off
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Slaninar

Citat: PECA BMW poslato 22 Maj, 2017, 01:29
ma sta subjektivno , dva ista motora i jedan koci ubija a drugi ili nema nista ili blokira tocak .

i ja sam ciljao sinter pa se zajebo , mozda ce i tvoj drugar da se zezne kao ja .

Kada su hladne, performanse su:
organske > sinter > keramièke
Tako da su organske najbolje za opu¹tenu vo¾nju.

Kada su jako vrele, onda je redosled obrnut. To bi bilo za stazu. Jer svaka kombinacija pakne i diska ima nivo kada postane previ¹e vrela i gubi prijanjanje.

Za neku ¾ivlju vo¾nju po putu - sinter su zlatna sredina.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Na kleu je bar prosto, uvek koèi¹ koliko god mo¾e... ;D I nada¹ se... ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2017, 10:22
Na kleu je bar prosto, uvek koèi¹ koliko god mo¾e... ;D I nada¹ se... ;D

Najèe¹æe kori¹teno kontraceptivno sredstvo: molitva.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

pa kad ima napred jedan disk.
tako su i na transalpu posle prvog modela shvatili da ne koci pa ubacili jos jedan.
mozda bi i ti mogao da prebacis ceo tocak sa sve kocnicama takav? isto je 21, ima isti ziroskop. ;D

Major

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2017, 10:22
Na kleu je bar prosto, uvek koèi¹ koliko god mo¾e... ;D I nada¹ se... ;D

Ti si to doktorirao kod tebe nema rizika :)

mareskin

Citat: Slaninar poslato 22 Maj, 2017, 10:42
Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2017, 10:22
Na kleu je bar prosto, uvek koèi¹ koliko god mo¾e... ;D I nada¹ se... ;D

Najèe¹æe kori¹teno kontraceptivno sredstvo: molitva.  :)

Problem je ¹to kad primeni¹ Laziæev recept za koèenje ne sme¹ da se krsti¹, jer je bitno da su tada obe ruke na kormanu :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 22 Maj, 2017, 13:23
Citat: Slaninar poslato 22 Maj, 2017, 10:42
Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2017, 10:22
Na kleu je bar prosto, uvek koèi¹ koliko god mo¾e... ;D I nada¹ se... ;D

Najèe¹æe kori¹teno kontraceptivno sredstvo: molitva.  :)

Problem je ¹to kad primeni¹ Laziæev recept za koèenje ne sme¹ da se krsti¹, jer je bitno da su tada obe ruke na kormanu :D


To nije nikakav problem, Alah je veliki!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major


Slaninar

Citat: megaidiot poslato 22 Maj, 2017, 12:12
pa kad ima napred jedan disk.
tako su i na transalpu posle prvog modela shvatili da ne koci pa ubacili jos jedan.
mozda bi i ti mogao da prebacis ceo tocak sa sve kocnicama takav? isto je 21, ima isti ziroskop. ;D

Dva diska se stavljaju radi izbegavanja uvijanja (jedne) vilju¹ke.
Jaka sila koèenja se mo¾e dobiti i samo jednim diskom, bez ikakvih problema. Dupli diskovi su uvedeni zbog ravnomernijeg optereæenja oba ¹tapa pri koèenju - èime se umanjuje rizik od preoptereæenja jednog, kao i umanjuje uvijanje u stranu, olak¹avajuæi dr¾anje pravca pri koèenju.

Tako da nisu koènice slabe jer imaju samo jedan disk, nego se ne sme staviti jaka ako ne postoje dva diska.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


megaidiot

ma znam zajebavam se.

oj da imam manje godina i onaj ktm supermoto, mislim da bi me stalno apsili, pa i sa jednim diskom. :)

Kostić

pre æe da bude da dva diska idu za motocikle koji idu mnogo brzo ili za neki tenk. koèenje do 140 150 nije neka opaka sila na vilju¹ci. pola motora se uvija u ramu dok pièi 140 160... pa im ne smeta. a ovo da buelu, ako nije u savr¹enoj osi, a ti zabode¹ sa 300 na koèaljku ... nedajbo¾e da ima kriv disk ... ;D dva diska su do jaja al su nepotrebna na sporaæima

Andreja

Pa koj æe tebi kad ono tvoje ne mere preko 60  [rofl]

MI, ja ne znam kako mene nisu jo¹ uvek  ;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D