Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Grof

... advokati.... danas i sutra mi je dan za bitisanje po osnovnom i vi¹em sudu.... raspadam se od nervoze.... a treba da gletujem i kreèim , ugradjujem ogradu, farbam prozore i ako ¹lag na tortu treba i auto da sredjujem.... a ki¹a plju¹ti.....  :'(

Bori¹a

imam ja racun od shoei xr1100, jefta kupio ako nekom zatreba [djavo]

Lazic


DebeliZmaj

Citat: mrle poslato 07 Mart, 2017, 10:07
nije taèno!!! Meni posle sudara isplaæena ¹teta za kacigu (valjda be¹e, mo¾da gre¹im) 10.000, za rukavice 2.000 za pojas 2.000... tako ne¹to su bile cifre. Nikakav raèun, nikakvi bakraèi. Èak sam kasnije èuo savet da sam mogao da donesem i neèije do jaja skupo moto odelo...

ali si bio na motornom vozilu u saobracaju na javnom drumu ...

Citat: Laziæ poslato 07 Mart, 2017, 10:34
To sam hteo da ka¾em, i mene u Savi èovek samo pitao po¹to je ¹ta, zapisao i toliko isplatili, èak sam neke stvari rekao za 20-30% vi¹e nego ¹to su u prodavnici...

bio si biciklom ?

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Ne, bio sam kolima na biciklistièkoj stazi...

DebeliZmaj

dakle bio si k o l i m a ...
skroz drugo je bicikl ...

ma mislim neka el jefe naplati sve u fulu
to mu je moja zelja ... samo treba biti realan
u ocekivanjima ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Joker

Ajde poznavaoce, reci mi tvoju objektivnu cifru koju mislis da ce on da dobije za stetu? Za meterijalnu i nematerijalnu stetu? Posto vidim baratas materijom...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

bigbad86

On barata trolovanjem a vi se primate ko saucesce Tome Nikolica....

Lazic

Ne vidim poentu trolovanja u ozbiljnoj diskusiji gde se radi o te¹kim telesnim povredama zbog kretena... Osim ako nema nema neki lièni razlog da ne voli èoveka... I ne, potpuno je nebitno da li je bicikl ili autobus...

DebeliZmaj

ako je preduzeo sve mere preventivne samozastite na biciklu ... tkz "razumne mere" ... kaciga, reflektujuci prsluci itd ... do 50.000 ..... pitah dana preko fb drugara bas za to .. mogu da tvrde da su obojica krivi pa da njega jure za eventualnu stetu na kolima ...

nemam nista protiv coveka ...
al nek ne ocekuje da ce uzeti neki ozbiljni kes ...
ja sam i poceo da pisem na tu temu vezano za pantalone ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 06 Mart, 2017, 14:30
marko brkas neke stvari
dakle pravna odgovornost vozaca kola i naplata od osiguranja ...
to mogu biti diajmetralno razliciti pojmovi ...

da li je nosio kacigu ?
reflektujuci prsluk ?
da jeste smanjio bio rizik ... ovako moye biti podeljena krivica... nije prilkagodio brzinuitd,,,
smislice oni nesto ...,

vidim da cu na kraju da krenem da radim u drzavnim organima...


Mada ne znam sve detalje koleginog sluèaja. Imao sam ba¹ u NS, ba¹ na biciklistièkim, sudare s kolima i nije ni trebalo da teram do suda i policije -ali koliko sam se raspitivao, krivi su 1/1.

Da je pe¹ak izleteo, onda je druga prièa, mislim da sam pisao i na forumu o tome.

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Mart, 2017, 23:50
ako je preduzeo sve mere preventivne samozastite na biciklu ... tkz "razumne mere" ... kaciga, reflektujuci prsluci itd ... do 50.000 ..... pitah dana preko fb drugara bas za to .. mogu da tvrde da su obojica krivi pa da njega jure za eventualnu stetu na kolima ...

Jo¹ samo da mi poka¾e¹ èlan zakona koji propisuje "mere preventivne samoza¹tite na biciklu" tkzv "razumne mere", koliko znam, kaciga je obavezna... NE SERI BRE!!! ;D ;D ;D

DebeliZmaj

jbt ... pa nema zakona kazem ti jednog od definicija internih ...
mozes ti i da se sudis sa njima i cimash radi 50.000 din ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Interne definicije su taèno ono ¹to im ka¾e naziv, interne definicije. Mogu da ga pu¹e sa internim definicijama na sudu...
I ja sam interno definisao da mogu da vozim pijan 200 po gradu i gazim pe¹ake, ali sumnjam da bi ta definicija pro¹la na sudu... ;D

Major


DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 08 Mart, 2017, 11:30
Interne definicije su taèno ono ¹to im ka¾e naziv, interne definicije. Mogu da ga pu¹e sa internim definicijama na sudu...
I ja sam interno definisao da mogu da vozim pijan 200 po gradu i gazim pe¹ake, ali sumnjam da bi ta definicija pro¹la na sudu... ;D

nisam siguran da je obavezno osiguranje motornih vozila takvo da pokriva stetu
biciklisti van ulice... ali ok ... ajd videcemo .. drzimo fige da naplati ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] Ni ja ih ne volim previ¹e, al' zakon je zakon...

DebeliZmaj

a ZOBS definishe isplatu naknade za nesrecu van javnog puta?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell