Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

El Jefe

Добро си ме потсетио, да зовнем човека што ме је убогаљио и да га питам како је. То ће ми бити олакшавајућа околност на суду.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

pa opet se ponavljam,kisa!! cim nedelja dodje rokne kisa...,nevjerovatni!! neki urok mi je neko bacio!!!!!

sa rupovke uz pomoc kurble
jin-jang

friziderdzija

jbg braate...neko nas kolektivno kune...i ne ¾ali

DebeliZmaj

Citat: El Jefe poslato 05 Mart, 2017, 23:19
Добро си ме потсетио, да зовнем човека што ме је убогаљио и да га питам како је. То ће ми бити олакшавајућа околност на суду.

jos ako lik ima ulubljenja u krilu ili negde bocno moze naplati od tebe jer nemas osuguranjce ...

cisto da znas ... postoji i osiguranje za bicikliste ... dobrovoljno je ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

debeli nije tvoja firma sta si navalio s tim osiguranjcem osim ako nemas neku proviziju :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

pa kako da platim za tvoje silikone ako ne uzmem svoj deo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

balcan girl

 [rofl] [rofl] [rofl] meni silikoni ne trebaju :D to smeta dok trèis :D :D :D :D a i te tvoje fantazije su samo tvoje :D nema to nikakve veze sa mnom :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 05 Mart, 2017, 22:39
lazic ....
odakle tj ideja da ce da naplati od osiguranja pantalone ?
jos ako je divlja biciklom a nije "preduzeo sve radnje
na povecanju licne bezbednosti" ...

Divljao biciklom na biciklistièkoj stazi... ? Interesantno... Jesi nekad nai¹ao kolima na biciklistièku stazu? ili imaju kola znak STOP, ¹to je reði sluèaj, ili bicikli. Kolima je ZABRANJENA vo¾nja biciklistièkom stazom. Ako ga je pokupio kolima na biciklistièkoj stazi a da nije ukr¹tanje staze sa ulicom i da je biciklista pro¹ao na znak STOP, ne da æe da mu osiguranje kretena plati svu ¹tetu i povrede, ukljuèujuæi i pocepane pantalone, nego k'o bele lale... Ti i tvoje vajno poznavanje zakona... Kao ono kad si tresnuo da ako se pre kru¾nog toka ne zaustavi¹ na trougao, pi¹u ti nasilnièku vo¾nju... Hvala kurcu da nikad neæe¹ biti neka vlast, to bi bilo SNS-ovsko silovanje zakona... ;D

DebeliZmaj

marko brkas neke stvari
dakle pravna odgovornost vozaca kola i naplata od osiguranja ...
to mogu biti diajmetralno razliciti pojmovi ...

da li je nosio kacigu ?
reflektujuci prsluk ?
da jeste smanjio bio rizik ... ovako moye biti podeljena krivica... nije prilkagodio brzinuitd,,,
smislice oni nesto ...,

vidim da cu na kraju da krenem da radim u drzavnim organima...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Joker

Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

Lazic

Zmaju, aj ne seri 'leba ti... I ja sam i¹ao duplo br¾e od ogranièenja kad sam imao udes 2011-te, pa nisam ja bio kriv, nego idiot koji je skretao levo... Znaèi, jeb'o te!!! Kad krene¹ da lupeta¹... Nema advokata koji bi mogao ovoga da izvadi, niti osiguranja koje bi moglo da se izvuèe na to ¹to si rekao...

DebeliZmaj

alo on je bio na biciklu ...
to su oni isti sto tamo kukaju za nasip pa dobiju kazne ... to net postuje ni jedan zakon, voze ko kreteni u saobracaju ... sto bi on stao na crevno itd ...

i on nema osiguranje ... tako da je pitanje sta i kako ce se zavrsi al kazem ti da je pitanje da li ce moci naplati farmerice od osiguranja ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

NA BICIKLISTIÈKOJ STAZI JEB'O TE!!!!

DebeliZmaj

ma to je el jefovo vidjenje ...
ko zna sta ce pishe u zapisniku
usput tek tu osiguranje ne vredi jer nije
ulica .. dakle kao na parkingu ...:))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


DebeliZmaj

ne vezano za posao ...
pricao sam sa ljudima koji se bave osiguranjima ... :)
imas milion faktora...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

petar357

#22017
Nije Zmaj daleko od istine.
U slucaju da stvarno nije kriv, pantalone ce, kao i ostalu materijalnu stetu, moci da naplati samo ako racunom koji je dobio kad ih je kupio dokaze njihovu vrednost. A i onda ce se odbiti amortizacija.
Ako nema racun, jedino da angazuje i plati vestaka da utvrdi vrednost, ili da podnese sudu profakturu ili falsifikovani racun uz rizik da ga provale.

Inace, nevezano za ovaj slucaj, nema bahatijih i kurcevitijih ucesnika u saobracaju od biciklista. Ja licno uvek pretpostavljam da je u saobracajci biciklista kriv, osim ako istraga ne dokaze suprotno.

mrle

Citat: petar357 poslato 07 Mart, 2017, 02:25
Nije Zmaj daleko od istine.
U slucaju da stvarno nije kriv, pantalone ce, kao i ostalu materijalnu stetu, moci da naplati samo ako racunom koji je dobio kad ih je kupio dokaze njihovu vrednost. A i onda ce se odbiti amortizacija.
Ako nema racun, jedino da angazuje i plati vestaka da utvrdi vrednost, ili da podnese sudu profakturu ili falsifikovani racun uz rizik da ga provale.

Inace, nevezano za ovaj slucaj, nema bahatijih i kurcevitijih ucesnika u saobracaju od biciklista. Ja licno uvek pretpostavljam da je u saobracajci biciklista kriv, osim ako istraga ne dokaze suprotno.


nije taèno!!! Meni posle sudara isplaæena ¹teta za kacigu (valjda be¹e, mo¾da gre¹im) 10.000, za rukavice 2.000 za pojas 2.000... tako ne¹to su bile cifre. Nikakav raèun, nikakvi bakraèi. Èak sam kasnije èuo savet da sam mogao da donesem i neèije do jaja skupo moto odelo...

Lazic

To sam hteo da ka¾em, i mene u Savi èovek samo pitao po¹to je ¹ta, zapisao i toliko isplatili, èak sam neke stvari rekao za 20-30% vi¹e nego ¹to su u prodavnici...