Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nano

@Milos96: Mozda ti ovo pomogne kasnije, FZR1000/YZF750/YZF1000 sad ne znam da li su slicni karbovi kod tvog fzr(deluju mi kao slican model mikunija) ali kod pomenutih je bio problem sa emulzionim tubama. Naravno vecina tih je presla 50k

PECA BMW

Upravo sad
Spremam neku klopu a cale u sobi gleda vucica na tv-u , neka emisija i voditelj pita :

Voditelj : Pominjete da je moguce da imamo i parlamentarne izbore ali narod bas i nije raspolozen za izbore i glasanje
Vucic : Pa ako narod hoce na izbore ja tu nista ne mogu neka biraju one koji su ovu zemlju upropastili .... ... ... ...
Voditelj : dobro .. ..
Vucic: A da pitam ja vas  .. ... ..

Kazem caletu el cujes ti bre sta ovaj prica ?  pa dobroooo to nije bitno da vidis ti sta sve .. ... ... ...

cujem tv jednom mesecno i zeludac mi se prevrne ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Citat: nano poslato 22 Decembar, 2016, 16:44
@Milos96: Mozda ti ovo pomogne kasnije, FZR1000/YZF750/YZF1000 sad ne znam da li su slicni karbovi kod tvog fzr(deluju mi kao slican model mikunija) ali kod pomenutih je bio problem sa emulzionim tubama. Naravno vecina tih je presla 50k

Mislis na one dosede gde ulazi igla sibera?


DebeliZmaj

peca ... vidi picousti ima sjajno prodaje maglu, i ljudi seru kenjaju ali
na izborima opet izadju i zaokruze SNS ili ponishte svoj listic ... i slichno
i kao da si glasali za njega ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: nano poslato 23 Decembar, 2016, 01:01
Da

https://www.google.rs/search?q=emulsion+tube&safe=off&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwis0ojy84jRAhUGclAKHSnpDG0Q_AUIBigB#safe=off&tbm=isch&q=emulsion+tube+mikuni+yzf&imgrc=i0zLjsOxtag32M%3A

Vrlo moguce da se potrose atomizeri s obzirom da igla stalno klizi kroz njih... a cini mi se da nema zamene, ne odvrce se kompletno kao kod vecine skutera npr i nekih motora vec je sliveno sa karburatorom tako da popravke nema...

nano

Ko mene se ne odvrcu, kad sam cistio karbove lagano sam ih iskucao napolje. Vade se sigurno i kod tebe. Skini service manual u pdf pa prelistaj.

PECA BMW

Citat: Milos96 poslato 23 Decembar, 2016, 01:21
Citat: nano poslato 23 Decembar, 2016, 01:01
Da

https://www.google.rs/search?q=emulsion+tube&safe=off&espv=2&biw=1920&bih=950&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwis0ojy84jRAhUGclAKHSnpDG0Q_AUIBigB#safe=off&tbm=isch&q=emulsion+tube+mikuni+yzf&imgrc=i0zLjsOxtag32M%3A

Vrlo moguce da se potrose atomizeri s obzirom da igla stalno klizi kroz njih... a cini mi se da nema zamene, ne odvrce se kompletno kao kod vecine skutera npr i nekih motora vec je sliveno sa karburatorom tako da popravke nema...

Da od stalnog prolaska igle koja kaci po zidovima te "dizne" ona se potrosi i ne pravi dobru smesu (obicno bogatiju) , ta dizna se radi u stotama pa se vrlo lako i izgubi dozvoljena tolerancija (recimo kod mene je 2,66 mm)
I ako je pohabana moze se stelovanjem zamaskirati problem ali obicno pravi losu smesu ili na leru ili pod nekim gasom ali to se moze utvrditi jedino posebnim alatom .

Svejedno ako su ti te dizne potrosene nece one da "zalivaju" svecice , to obicno radi plovak i iglica plovka ..

A mozda jednastavno nije podesen isti nivo goriva u svim karbovima ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

ako uklonite MULJ iz karboratora mozda
vam plovak bude radio kako treba :l)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

..ma kakvi bre karburatori, neæe motor da se vozi po zimi, digo ruke od ludog gazde, protestuje

Tako i moja Honda neki dan, ja se napenalio, kao sad æu du¹u da joj izvadim, bio onaj lep dan u nedelju neku, kad ono meðutim neæe dupali, pomislila sigurno, gledaj budalu al se primio ima negde dizginemo, batali..

DebeliZmaj

a sto nece pali zimi ?
kondenz ? slavina / pumpa / filter problem ?
losa varnica / nema struje ?

majstori ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hurricane

...mene jebe kill switch, neka debilèina ga drka u prolazu svaki dan po 3-4 puta, ja ga iskljuèim on ukljuèi, ja ostavim ukljuèen on iskljuèi, i dugme se izgleda sjebalo, sve ima svoj vek..

Mrzi me da bilo ¹ta sad èaèkam, kad otopli..

Glava Dole

Citat: Hurricane poslato 23 Decembar, 2016, 03:50
..ma kakvi bre karburatori, neæe motor da se vozi po zimi, digo ruke od ludog gazde, protestuje

Tako i moja Honda neki dan, ja se napenalio, kao sad æu du¹u da joj izvadim, bio onaj lep dan u nedelju neku, kad ono meðutim neæe dupali, pomislila sigurno, gledaj budalu al se primio ima negde dizginemo, batali..


Hahahha ovakav je bio kad sam ga palio:

Danas uslikano pre nego sto sam i pokusao prvi put... kroz glavu prolazi da okacim sliku zaledjenog motora kad kurac...
! No longer available

DebeliZmaj

Citat: Hurricane poslato 23 Decembar, 2016, 04:06
...mene jebe kill switch, neka debilèina ga drka u prolazu svaki dan po 3-4 puta, ja ga iskljuèim on ukljuèi, ja ostavim ukljuèen on iskljuèi, i dugme se izgleda sjebalo, sve ima svoj vek..

Mrzi me da bilo ¹ta sad èaèkam, kad otopli..

motor na ulici ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

Citat: Milos96 poslato 22 Decembar, 2016, 11:03
Prvi put da se desi da ne mogu da upalim motor :'(
Sinoc dremao malo i uvece planirao do grada do tempa pa mi tako pravo iz kreveta na minusu bilo hladno da sam samo stao pored prve prodavnice, kupio sta mi trebalo i vratio se kuci, nije se ni zagrejao kako treba... ostavim ga da radi ali bio ladan a ja vec skroz spustio sauh(a samo sto sam ga upalio) i vidim posle ugasen a svetla gore sa sve grejacima na max... upali on normalno, dodjem kuci i ugasim ga posle 3min, jos razmisljam da l' da stavim aku malo na punjac... i aj reko neka, dobar je(i njega sam ureko [glavazid] )... a slavinu nisam zatvorio inace...

Nocas bilo -8, juce trebala da stigne revolucijina pumpa pa ovi iz poste nesto sjebali... malo pre stize poruka otkupnina 2600 i nesto a drugi broj otpremnice, pozovem odmah ona ne zna ni o cemu pricam kaze ispred mene je za tebe paket 150din samo za postarinu... kaze objasni postaru kako da te nadje -neka reko svraticu ja usput mi je...

I malo pre sedam, brisnem malo led sa sedista... da upalim... krenu pa stade, krenu pa stade... hoce pa nece i puce ko bomba, izlete brdo dima ispod rezervoara(dakle iz karburatora)... i nastavi samo da vergla i pukne s vremena na vreme iz auspuha [glavazid] I nema sanse, pokusavao nekoliko puta, aku je na punjacu, cekam da se dopuni jos malo pa da probam opet... stalno kao poksuava al nece da sastavi...

A inace i poslednjih par dana, iako se vozi svakodnevno pali kao na onom snimku(ko je gledao), tj sastavi odmah pa se ugasi, pa nekad nastavi sam iz druge nekad iz trece i ne prima gas dok se malo ne zagreje... jednom cak i trokirao prva 2km al cim se malo zagrejao isao najnormalnije... i vukao odlicno, primao gas lepo i resko, palio lepo kad je zagrejan i mirno radio... dakle svi cilindri radili... i sad ovo...

A takvi simptomi su bili jos kad sam ga kupio, probile sve skoro nove svecice pre prve voznje i nije bilo teorije da upali, samo je pucao... isto bilo i sa jednom s kojim sam se mucio u cacku, bas FZR ista verzija kao moja i takodje nismo mogli da ga upalimo, sve svecice probile(bacaju sa strane umesto gore)...

Ove inace nisu pravile problem otkad sam ih uvrnuo, NGK CR9E ali vec imaju preko 12.000km... ako su one treba mi oko 4K din za komplet a planirao sam ih na prolece zajedno sa uljem... ko sad da se drka na minusu s tim... kocnica sad jos i ispade najmanji problem [glavazid] [glavazid] [glavazid]



staro, slaba varnica, karburatori potro¹eni, hladno u minus - sauh. e sad, ¹to bi èika mi¹a pei jednom letos reko, sauh zalije sveæice i neæe da upali. lek: skini sveæe, zagrej ih na vrelo, vrati i upaliæe.

Kostić

inaèe, to ¹to ka¹lje pod sauhom dok je ladan je da se ne zabrinjava¹. kad se ugreje prestaæe da ka¹lje, samo da se ne potpali filter ako spali ka¹alj. malo ne le¾e ventili pa zaka¹lje na karbon, malo æuti pa opali ono ¹to je prosuo u èunak, malo ne firca ko nov - sasvim normalna pojava kod starih motora na oruk u zimskom periodu. nabavi lepo onaj mini brener turi alat blizu pa ako te ne mrzi, kad je veliki minus, poskidaj sveæe, ugrej i æeraj.

Glava Dole

KOSTAAAAAAAA pa gde si ti jbte ja danima mislio da si umro, primio se ko zmaj na kobasicu [rofl]

Ma jes, najbolje da lozim vatru ispod njega pre voznje ko na matorim kamionima... kakvi breneri kakvi bakraci, palio prosle zime uvek na prvu bez problema, cak je do januara i akumulator bio u kurcu pa ga palio na 2m na gurku bez problema stalno... jutros sam dusu ispustio, kasljao stucao posle pola sata... samo u duksu na minusu izigravam budalu i guram krme od 200kg po ulici... on ni da bekne... kad hoce pali na cvrgu ako je akumulator ok, kad svecice probiju nista ne vredi...

Kostić

ati onda idi pe¹ke, guraj i èe¹i se po glavi. konjino mala, ja ti lepo ka¾em ¹ta je lek da se ne muèi¹. al ne, ti si mali mudrac, e pa neka te tako :*

Glava Dole

Jok, uopste nije muka odviti 2342 na levom oklopu, jos toliko na desnom, skinuti hladnjak, kape, odvrnuti svecice, sve to ponovo nazad na vecem minusu zbog jedne voznje a znas da ce sutra ponovo... mora da pali sam i na -15 bez vecih problema i tacka... inace je neispravan... pa i automobili se voze na minusu, to sto je motor i sto nema kabinu pa je meni hladno ne znaci da se oko masine ista razlikuje od recimo klasicnog starijeg karburatorskog automobila po pitanju zimskog paljenja... rekoh da su svecice vec porucene, samo jos i da kuriri nesto ne zajebu(a koji sam baksuz nista me ne bi cudilo... od prethodne 3 posiljke su 2 puta zajebali broj ovi iz aksa... )

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell