Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Ka¾e inspektor 70% telefona za koji imaju imei bude pronaðeno... Na sreæu telefon je kupljen na moje ime, raèun i ambala¾u saèuvao... I to neki mali skroz lepo obuèeni ciganèiæi, ka¾e Dimitrije da ih je veæ viðao tu gde se deca igraju, èak su ih i neke drugarice snimile sluèajno... Ne mogu im ni¹ta ali æe da pokupe onoga ko ukljuèi telefon...

I pritom se ni jednog trenutka nije udaljio vi¹e od metar od jakne i torbice...

UFF

aha vazi, naci ce ga samo ako imas vezu, a mozda ni tad
pricam iz licnog iskustva

Lazic

Jok bre, cimao sam ortaka iz db, ka¾e èim ga neko ukljuèi, game over...

DebeliZmaj

db ne postoji ... to je bia sad :)
elem ... ako ne promenj imei ili
ako se telefon pojavi prilikom neke
prpvere lica itd...
cak i tad znam za slucaj da coveku nije vracen telefon
jerbo lik koji je kupio telefon je bio savesan kupac koji
nije znao da je ukraden telefon a policija je nasla ko
je ukrao i uputila na civilnu parnicu :)

dobro je sto niko nije povredjen :) juce popodne
kod.mojih u dvoristu gde parkiram inace.bilo brdo
policije ... jurili migrante koji nekog isboli na ulici
zbog telefona ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hattrick

Citat: DebeliZmaj poslato 17 Novembar, 2016, 22:54
jurili migrante koji nekog isboli na ulici zbog telefona ...

Cuti, dobro da ga nisu izbusili, jer nece da podeli zenu.  :)

DebeliZmaj

mislim da je neko dete bilo ...
bilo policije, bilo zandarmerije, pomerili lishce po dvoristu trazili itd
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

ako ih se stvarno nakupi pun qrac u Srbiji i krenu nam sa tim alah-dzihad forama i protestima kao u nemackoj a uz to u slobodno vreme siluju redom prvi cu da se pridruzim najagresivnijoj grupi/organizaciji da ih u startu sve posaljemo kuci ili pod zemlju dok su jos manjina

goranvojska


DebeliZmaj

i posle meni kenjate sto nosim ss uniformu u svakom trugom postu ...

elem.. ovo su sada ekonomski migranti, nisu izbglice velikom vecinom ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

gde je ovde logika mamu im jebem nenormalnu?

posle kazu da je americko potrosacko drustvo lose, tamo sto vise kupujes manje placas a kod nas  [ludak]


http://image.prntscr.com/image/f575735d129b47fda5ab75bd1479ff89.png




grejem se na struju ali sreca pa imam dva brojila i prekidac pored osiguracke table pa 15og u mesecu samo uradim kliiiiik i ostadoh u zelenom :D

PECA BMW

 i u austriji sve sto vise trosis sve je struja jeftinija
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

znaci jedno brojilo uzmes i prikljucis celo naselje na njega, svima das po kontrolno brojilo i svako ti placa potroseno po normalnoj ceni a ti elektrodistribuciji po povlascenoj zbog vece potrosnje :D

eto ga biznis plan, selimo se svi za austriju

Slaninar

Citat: UFF poslato 18 Novembar, 2016, 01:42
gde je ovde logika mamu im jebem nenormalnu?

posle kazu da je americko potrosacko drustvo lose, tamo sto vise kupujes manje placas a kod nas  [ludak]


http://image.prntscr.com/image/f575735d129b47fda5ab75bd1479ff89.png




grejem se na struju ali sreca pa imam dva brojila i prekidac pored osiguracke table pa 15og u mesecu samo uradim kliiiiik i ostadoh u zelenom :D

Zato ¹to je struja kod nas socijala - najni¾a cena u okru¾enju. To ¹to prièa¹ bi moglo da je cena 2-3 puta veæa, pa da se isplati da ljudi ¹to vi¹e tro¹e... da postoji dovoljno dobra mre¾a - ¹to kod nas isto nije sluèaj. Ovako i zbog optereæenja samog sistema destimuli¹u potro¹nju (mada bi 3 puta vi¹om cenom verovatno dovoljno destimulisali da se niko ne greje, pa da mogu primeniti poslovni model koji predla¾e¹).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2016, 06:17
Zato ¹to je struja kod nas socijala - najni¾a cena u okru¾enju.

Cena nicega u Srbiji nije socijala, bas naprotiv. Ako uporedis sa npr. Svajcarskom, uzmes prosecnu Svajcarsku platu od 5000€, pa podelis sa cenom kilovata struje, pa uzmes prosecnu Srpsku platu od 40.000din i nju takodje podelis sa cenom kilovata struje, videces da prosecni Svajcarac placa jeftiniju struju :D
Takodje primenjivo na milion drugih artikala siroke potrosnje, gde su cene slicne zapadnim, a fabrike koje proizvode te artikle nemaju ni slicne troskove eksploatacije jer placaju manje poreze, jeftiniju struju, i sto je najvaznije, najjeftinije radnike u Evropi. Na koju foru onda virsla skuplja nego u Nemackoj ? :D

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 18 Novembar, 2016, 06:48
Citat: Slaninar poslato 18 Novembar, 2016, 06:17
Zato ¹to je struja kod nas socijala - najni¾a cena u okru¾enju.

Cena nicega u Srbiji nije socijala, bas naprotiv. Ako uporedis sa npr. Svajcarskom, uzmes prosecnu Svajcarsku platu od 5000€, pa podelis sa cenom kilovata struje, pa uzmes prosecnu Srpsku platu od 40.000din i nju takodje podelis sa cenom kilovata struje, videces da prosecni Svajcarac placa jeftiniju struju :D
Takodje primenjivo na milion drugih artikala siroke potrosnje, gde su cene slicne zapadnim, a fabrike koje proizvode te artikle nemaju ni slicne troskove eksploatacije jer placaju manje poreze, jeftiniju struju, i sto je najvaznije, najjeftinije radnike u Evropi. Na koju foru onda virsla skuplja nego u Nemackoj ? :D

Postoji ne¹to ¹to se zove cena ko¹tanja. Proizvodnja struje ko¹ta. Da je cena struje takva da u njoj ima jedno 500% akciza, ili poreza, pa da ima lufta za regulaciju spram standarda, to ¹to pi¹e¹ bi imalo smisla. Ovako, cena je takva da cena proizvodnje i odr¾avanja proizvodnih pogona te¹ko mo¾e da se pokrije sa cenom po kojoj se struja prodaje.

Cene ostalih artikala su druga prièa. Mo¾emo i o tome. Za¹to su patike i cipele skuplje nego u Nemaèkoj. Delovi za bicikle. I tako dalje...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Proizvodnja struje kosta, ali ne u tolkoj meri. Recimo u Fr cena kwh je okvirno 0.08€, u Srbiji 0.06€, znaci vrlo malo jeftinije.
U Srbiji u EPS zaposlenih 30.000 ljudi sa smesnim platama, tamo 150.000 ljudi sa EU standardom plata.
Ovde se odrzava 20-ak hidrocentrala + desetine malih koje zanemarujem, tamo 58 nuklearnih reaktora + destine hidrocentrala koje zanemarujem.
Pa sta kosta skuplje da se izgradi, i za koje objekte kosta vise odrzavanje, u prorati cene kwh, za nuklearni epr reaktor od 5000 MW, ili za hidroelektranu Uvac ili Kokin Brod od 20 MW? :D
Na koju foru nasi dobiju sa najjeftinijim zemljistem u Evropi, najjeftinijom cenom gradnje, najjeftinijim radnicima, najjeftinijom opremom, skoro nepostojecom ozbiljnom infrastrukturom oko proizvodnih pogona, prakticno nepostojecim marketingom, i potpunim monopolom na trzistu, cenu struje koja je slicna ceni struje giganata koji trose slepere para na odrzavanje, plate, marketing, desetine hiljada vozila, i na ozbiljnu infrastrukturu ?
Cena struje u Srbiji bi u odnosu na sve ovo, i na generalni standard drzave trebala biti daleko manja.

Hattrick

A da bismo bili u duhu teme, i da ne pravimo stalno off, izbacilo me iz takta to sto ne moram da radim, pa sam dokon, i u 7 sati ujutru umesto da cekam autobus da idem na posao, ko sav posten svet, ja kuckam na forumu, i ne znam dal da idem da spavam, ili ostanem jos malo.  :)

Slaninar

Proizvodnja struje tra¾i velike, kapitalne investicije, skupu mre¾u, remonte - to u ceni nosi velik udeo. Mislim da same plate zaposlenih tu ne nose toliki udeo u ceni. Pogotovo ne kod efikasnih ©vajcaraca.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Za koliko bi trebala da stigne kazna ako me je slikao? To jest koliko treba da prodje ako ne stigne da znam da nije slikao? :)

Lazic

Zavisi od kolièine predmeta pre "tvog", te mandatne sa slikama ¹alje direktno policija sa uplatnicom, od dve nedelje do dva meseca... :D



@Zmaj:
Lak¹e je reæi db nego bia, a isti je andrak u pitanju... :P
Kakvo crno povreðivanje, deca ispod 10 godina, neke Dimitrijeve drugarice ih uhvatile u kadru prilikom slikanja... Mada lepo obuèeni ciganèiæi, tu se motali meðu decom, niko nije obraæao pa¾nju dok Dimitrije nije primetio, a onda su isparili momentalno... Jebe¹ telefon, ¾ao mi torbice pokojnog dede i kljuèa od kuæe koji ne mo¾e da se kopira...