Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

a pa ne moze samo tako
ima one rupice sto se otvore posle nekog
vremena ...
moraju rade i pritisak i vakum  ...
imao sam jebadu na jeep-u ( XJ 4.0 HO 1992 )
na tome problem i na kraju maljem izlomio
hladnjak ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Darko poslato 02 Jul, 2016, 12:37
ubace obojeni freon , metnu ultra violetne/ljubicaste naocare i za  5 min moze da vidi gde mu curi freon ...

Znam, ali retko to odmah rade po¹to im poveæava tro¹ak i treba vi¹e vremena. A na nekim vozilima mo¾e da bude i negde u cevima do kojih se te¾e dolazi.
U svakom sluèaju im je to poslednja opcija kada se radi klima.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko

063226686  ... klima servis Sale u Zarkovu ...nema sta ne resava ,za kratko vreme

bez sanse da se vratite na reklmaciju  ;)

dzimika

ne moze bas za 5min, caka je sto u zavisnosti od kola neki delovi klime su manje ili vise nedostupni, recimo hladnjak klime je cesto izmedju 2 hladnjaka
neke cevi nisu bas dostupne a i ako procuri unutrasnji hladnjak nema sanse da ga vidis dok ne rasturis bar malo

Darko

dobro , znam .. ali svakako nema nagadjanja gde je .. on kad metne djolere vidi gde curi .. svakako bi izbegli nekoliko punjenja i vracanja 5 puta kod majstora ... iako je u slucaju hladnjak klime izmedju dvahladnjaka ,ako pogleda odozgo , boja ce mu pokazati da on curi ... na stranu jebancija oko zamene dela

Glava Dole

Pricaj mi o tome.... prosle god napunim, iscuri za 10 dana... odem da mi ubace boju, iscuri opet, vidim zelen presostat... odem kupim polovan, los mu navoj... odem zamenim, namestim, iscuri opet... los i taj, bukvalno na samom dzeku gore pozeleni, napravi se zelena barica... uzmem treci kao ispravan, napunim opet, sve ok bilo prosle godine... ove opet susti i slabo hladi, dakle za god dana je samo malo spustila pritisak, ispusta vrlo malo, nije kao pre da ispusti za nedelju dana ali ipak ispusta... a kad je tako malo moracu kad odem na duze kuci na UV lampu kod nekog posto boje vec ima u sistemu(a tesko ce da se vidi golim okom tako mala kolicina)...
Znaci jbmti klimu, prosle godine sam je najzad konacno sredio tek u septemru kad vec prosle najvece vrucine, sad dodju nove ja je opet nemam [glavazid]

Zajeban je freon, nadje i najmanju rupicu, poroznu cevcicu, losu gumicu itd cega u automobilskom sistemu ima na pretek... al da klima zlata vredi- stoji, nikad vise ne uzimam auto bez klime pa nek je i 50% jeftiniji od konkurencije... keva caleta oce da zadavi svakog leta kad god sedne u auto jer nije hteo da doplati za klimu 2006 za puntica, on staromodan kao sta ce ti u autu, vise trosi, vrucine su retko... ma idi bre, dzaba ti ga bilo ako nema sta bar malo da me dune i rashladi cak i na kratkim relacijama, a o duzem putu i da ne pricam...
Kad kupujem auto moze da bude i sa neispravnom klimom(popravicu je nekako) ali da je ima jer je naknadna ugradnja prekomplikovana, pola auta treba da se rasturi, skupo je i opet nikad to nije kao fabricka... raspitivao sam se i za to ali ne isplati se nikako jbg...

dzimika

zavisi samo koliko curi, ako curi malo treba vremena da pokaze, ako curi puno onda ti klima nece raditi za sat vremena
problem je sto ima puno priucenih majstora, jako malo frigomaticara koji se ozbiljno time bave i specijalizovani su samo za to

Slaninar

Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.

Pre¾iveo si, ali znojav :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 02 Jul, 2016, 14:31
Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.

Pre¾iveo si, ali znojav :D


Pije¹ vi¹e vode i manje jede¹. Meni je najgore kad sam negde s klimom, pa izaðem napolje. Bolje mi je kad sam bez klime.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:44
Citat: mareskin poslato 02 Jul, 2016, 14:31
Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.

Pre¾iveo si, ali znojav :D


Pije¹ vi¹e vode i manje jede¹. Meni je najgore kad sam negde s klimom, pa izaðem napolje. Bolje mi je kad sam bez klime.

Ba¹ ne volim da se znojim.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

OKi

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:44
Pije¹ vi¹e vode i manje jede¹. Meni je najgore kad sam negde s klimom, pa izaðem napolje. Bolje mi je kad sam bez klime.

Aj ti i ja da se slo¾imo. Taèno tako. Mora ta energija da izbije negde , ako malo vi¹e
jedemo - mezetimo na ovoj vruæini. A jo¹ ako je i vi¹ak kg u pitanju, e onda tek ...  [flashing]

eclipse4

#19652
Citat: mareskin poslato 02 Jul, 2016, 12:03
Citat: eclipse4 poslato 01 Jul, 2016, 23:03
odem da zamenim elektro-namotaje na klimi za auto.....dam 30e +20 ruke.....,kriva remenica a i lager se cuje,menjaj +40e i jos 10e ruka.....napravim krug,ne hladi kako treba,vracam se nazad,ok,nema gas dovoljno u autu je 220 grama a treba 675gr....napune i platim jos 30e,krenem kuci.......dva sata kasnije zove zena "ne radi klima",vracam se nazad kod majstora da reklamiram,ispusta negde,mora se rastura...sta ces?rasturaj....prednji deo auta nema ga nigde.....nadju kvar ni manje ni vise izbusen hladnjak klime.....sta radimo nema polovan samo nov,koliko?100e + ajde posto si ceo dan tu opet 10e ruke....montiraj...sklope sve,provera.....ispusta na dihtung neki....menjaj dihtung,dihtung besplatno ruka besplatno....sastavljaj...curio opet na presostat,kroz dzek ispusta.....sta radimo,menjaj...kurac nemaaaaa,sta cemo sad,narucujemo iz "voleo sam u Sapcu kraj saveeee",koliko 10e,stize sutra,ruka nista.....jebala vas i mene i klima i ruke i majstor i popusta,znaci popizdeo sam 100000%

oce se kucis,moze brate al sa 240e da se vidi raskos  

p.s "ako nemas pare,sacekacu te do plate.....care...pare nisu problem,problem je bre cena jer sam doso da mi resis problem za 50e a ne za 250!!!"

[samoubistvo]

Imao sam slièan sluèaj. Hladnjak klime i presostat.
Prvo je punjena klima, ispustila, menjan presostat, napunjena klima, ispustilo, menjan hladnjak, napunjena klima. Svaki majstor æe ti reæi da je veliki problem pronaæi ako curi negde gde nije lako vidljivo.
Da je smor naæi, jeste. I to veliki.


ovi nadrukaju 24 bara u system,koliko sam ja kapirao a onda naprave penu I sipaju na osetljive delove,gde obicno popusta....tako I kod mene radili,mada se I na samom hladnjaku videla masna fleka ali je neko morao da pootvara pola auta da bi dosli do hladnjaka.....sve u svemu problem je resen!


@zmaju:

nemam razlog da ga menjam.....sluzi I sluzice jos dugo godina.....ne idem sa njim na svadbe....zapravo apsolutno mu nista ne fali ni za takve stvari :)


Citat: Darko poslato 02 Jul, 2016, 12:37
ubace obojeni freon , metnu ultra violetne/ljubicaste naocare i za  5 min moze da vidi gde mu curi freon ...

dalo stvarno mislis da nisu to prvo probali  :) I to vise puta ne samo jednom par godina unazad.....ocigledno je tada bila jos mala rupica,jer je drzao po 3 nedelje....a imao sam besplatno punjenje I sad imam ali morao sam kod ovog majstora da nadjem kvar u cemu je....

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.

drzim ti fige za ginisa :)

Lazic

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.
Pravi iskreni komunista... ;D

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 02 Jul, 2016, 18:46
Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2016, 14:29
Nemam klimu u stanu, na motoru, bajsu i u slu¾benim kolima (privatna ne vozim) i ne treba mi. Ceo ¾ivot sam pre¾iveo bez klime.
Pravi iskreni komunista... ;D

Ma kurèina. Treba da se selim u novi stan i devojka zapela za klimu. Na sunèanoj strani je, bude vruæe (pa skini se?) leti... Ima da oteram sve u kurac i odem na Jamajku!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

...gleda li neko uopste F1 ili jedini ja pizdim u ovoj zemlji?

Neverovatno je koliko je onaj Erceg zaljubjen u Hamiltona, mene to uredno izbacuje iz takta svake druge nedelje..

Jebem mu sve mu jebem, i njemu onom klosaru od vozaca, jebo ga Justin Biber..

Bar su ga izvizdali kako zasluzuje

slave74

Zasto neki vozaci na b. stanici uvek stanu na zadnji automat u smeru voznje, iako je prvi slobodan?! U ovom slucaju su dve guske sa dzipom .

Boban_m

Nije danas. Juce. Cetvrti bicikl mi kradu, tj mom sinu. Uzeo moj bajs, a ima i svoj, i otisao da ganja sojke po plazi, bicikl zakljucao i zaboravio na njega. Ali nisu svi. Baja presjekao sajlu i ostavio je a bicikla nema. Prosle godine kupim sebi alu Diamondback i eto ode i on. Ali uglavnom kradje bajsova se desavaju mom sinu. I tako sam mu saopstio da mi je duzan koliko je bajs bio i da hocu da me isplati do kraja raspusta. Dao sam mu preporuku za poslove i vozi...

DebeliZmaj

preporuci mu da ti skine tocak od novog motora
i preproda ga :)
elem... drugar sinu uzeo ko za motor za zakljuchavanje
jeste masivno al malo morgen cesh na brzaka
one elemente da isechesh ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boban_m

Ma ko ce se smarati da skida tocak, ide sve ;D

Ne bavi se time, nego ne moze da smara odgovornoscu za nesto.