Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin

Citat: dzimika poslato 26 Mart, 2016, 23:17
jel si trazio menadzera ekspoziture? koja banka je u pitanju?

Jesam. Nije u banci par dana. Intesa.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

UFF


Silvana

Èekaj, ako nemaju dokaz da su to tvoji raèuni, po ostavinskoj raspravi, ¹to ti mora¹ da ih zatvara¹? A ¹ta bude kad èovek nema naslednike i umre? Koga onda ganjaju da zatvori raèun? I ¹ta sad to znaèi, ako nema nikakvih dugova, ¹to te ganjaju? Reci da æe¹ ih tu¾iti zbog uznemiravanja. Ne daj im pare. I razgalami se, grlat si ti, samo deluje¹ mirno  :D 
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

balcan girl

i mene ganjaju a nema nikakvih naslednika :D ja sam poslala mail u kome kazem da cu da ih tuzim za uznemiravanje :D tako mi je rekao advokat :D a ako nastave da gnjave onda tuzba :D jedvaaaa èekaaaam :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mareskin

Citat: Silvana poslato 27 Mart, 2016, 01:42
Èekaj, ako nemaju dokaz da su to tvoji raèuni, po ostavinskoj raspravi, ¹to ti mora¹ da ih zatvara¹? A ¹ta bude kad èovek nema naslednike i umre? Koga onda ganjaju da zatvori raèun? I ¹ta sad to znaèi, ako nema nikakvih dugova, ¹to te ganjaju? Reci da æe¹ ih tu¾iti zbog uznemiravanja. Ne daj im pare. I razgalami se, grlat si ti, samo deluje¹ mirno  :D 

Nisu oni mene ganjali, veæ je posle nekoliko godina stigla koverta na ime mog pokojnog oca sa izvodom banke na kome pi¹e da su mu skinuli novac za odr¾avanje raèuna.
Naslednici smo samo sestra i ja. Tako da ako ne jure mene mogli bi nju. Zato sam oti¹ao u banku da vidim o èemu se sad radi.

Poenta je da sam ja sve kredite i kartice od pokojnog oca otplatio, a zatim tra¾io da se ti raèuni zatvore. U banci su mi rekli da su ih upravo zatvorili, a sad se ispostavilo da nisu.
To zatvaranje je bilo pre nekoliko godina.

Inaèe banka mo¾e preko suda da tra¾i da se njena potra¾ivanja naplate iz ostavinske rasprave preminulog.
Tako da je normalno da su naslednici, deca, suprug/supruga i banka :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Kakvo bre tu¾akanje, dok ne poène dizanje u vazduh neæe se smiriti... Tako se pona¹aju jer je dr¾ava dozvolila...

OKi

Moja ¾ena  [zena] , morala da preðe iz PTT u banku (zbog uzimanja kredita). Ali nastao je problem u vezi nekog èeka iz 2013, koji nije do¹ao na naplatu. Tra¾e da uplatimo 5000 din¾i,  [neampojma] za svaki sluèaj. Obja¹njenje je  [stop]  >> mo¾e to kad tad da doðe na naplatu.  [doh] :wtf:
Kad zastareva èek zna li neko  [panic]  [veryangry]

jevta


OKi


Joker

Mislim da nije osam dana, vec deset ali to samo ako je na ceku napisan datum. A banka to ne moze da zna i taj cek moze da se upotrebi sve do onog trenutka kada banka/posta ne proglasi taj cek nevazecim, ili sve cekove. Kao sto su pre par godina rekli da cekovi bez holograma ne vaze. Mislim da nema druge osim da se uplate sredstva kao jemstvo da taj cek nece doci na naplatu, jbg...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

OKi

Citat: Joker poslato 27 Mart, 2016, 19:10
Mislim da nije osam dana, vec deset ali to samo ako je na ceku napisan datum. A banka to ne moze da zna i taj cek moze da se upotrebi sve do onog trenutka kada banka/posta ne proglasi taj cek nevazecim, ili sve cekove. Kao sto su pre par godina rekli da cekovi bez holograma ne vaze. Mislim da nema druge osim da se uplate sredstva kao jemstvo da taj cek nece doci na naplatu, jbg...
A da li æe tih 5000 biti nekad vraæene, makar na¹im unucima.  [veryangry] [doh]

Joker

Naravno da nece... :D Kao i kamate koje ti uzimaju a iznad su svakog zdravog razuma, kakvih nema nigde osim kod nas i susednih drzava...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

OKi

Èuo sam neki dan. Odr¾avanje raèuna, naplaæuju jedino u ovoj zemlji ÈUDA   :o

Boban_m


Lazic

Da samo ¹to je tvoj i moj 1% skroz razlièit... :D tj, meni uzimaju 1.2%, ne znam koliko je u Amerikama...

OKi

Citat: Laziæ poslato 27 Mart, 2016, 19:45
Da samo ¹to je tvoj i moj 1% skroz razlièit... :D tj, meni uzimaju 1.2%, ne znam koliko je u Amerikama...
Na¹ je veæi  ;D

Lazic

Naravno da jeste... :D I Boban èim je stigao u Amerike, nije kupio njegovo omiljeno vozilo Golf tdi karavan, nego kupe Bembaru ¹estaka od 3 litre, benzinca.... :o ;D Jbt, veæ dve godine i 3 meseca nisam video dileju... :(

Boban_m

Uglavnom je fiksna suma. Bank of America mi uzima 40$ godisnje za odrzavanje racuna, koji cu placati i dalje jer mi je prva kreditna kartica vezana za taj racun, od koje se broji kreditni skor-veci kreditni skor laksi pristup kreditiranju i manje kamate. Chase mi ne naplacuje nista ali svaki mjesec mi automatski prebacuje 25$ na savings racun kome mogu da pristupim 4 puta godisnje. Postoje razne varijante, ali banka ima korist od svake.

OKi

Citat: Boban_m poslato 27 Mart, 2016, 19:54
Uglavnom je fiksna suma. Bank of America mi uzima 40$ godisnje za odrzavanje racuna, koji cu placati i dalje jer mi je prva kreditna kartica vezana za taj racun, od koje se broji kreditni skor-veci kreditni skor laksi pristup kreditiranju i manje kamate. Chase mi ne naplacuje nista ali svaki mjesec mi automatski prebacuje 25$ na savings racun kome mogu da pristupim 4 puta godisnje. Postoje razne varijante, ali banka ima korist od svake.

Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 11 Novembar, 2013, 23:23

Lazic

Citat: Boban_m poslato 27 Mart, 2016, 19:54
Uglavnom je fiksna suma. Bank of America mi uzima 40$ godisnje za odrzavanje racuna, koji cu placati i dalje jer mi je prva kreditna kartica vezana za taj racun, od koje se broji kreditni skor-veci kreditni skor laksi pristup kreditiranju i manje kamate. Chase mi ne naplacuje nista ali svaki mjesec mi automatski prebacuje 25$ na savings racun kome mogu da pristupim 4 puta godisnje. Postoje razne varijante, ali banka ima korist od svake.
Jo¹ samo da poène¹ da govori¹ porketina i lambetina i gotov si... ;D