Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Icemilutin

Jos veca muka je sto zna da stigne i sa poznatih mail adresa. Cak nas ljudi zovu da kazu kako im je stigao sumnjiv mail sa njihove adrese. To se desava zadnjih nedelju dana i jeste neki od ransomware-a. A inace, zove se ransomware, jer traze otkup. Nakon pokretanja sumnjivog fajla, u svakom jebenom folderu se pojave .txt i .html fajlovi sa uputstvom kao da skines Tor browser i preko njega kupis 1 Bitcoin (danasnja cena 418,80$), koji im nakon toga uplatis po daljem uputstvu. Satro, posle uplate ce ti poslati kljuc sa kojim otljucavas zakljucane fajlove. Pre nove godine smo imali klijenta koji je platio otkup, ali kljuc, naravno, nikad nije stigao.

P.S. - Locky cak promeni pozadinu na dektop-u u sliku sa uputstvom kako da platis otkup...
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

bigbad86


Gvozden

Protiv lek? Koji antivirus resava to tj prepoznaje? Da li moze da ga aktivira android platforma?
Moram sad da se malo edukujem, velika verovatnoca da mi se neko usere u posao od mojih, pa da mi ne bi vi  dolazili na mumurice i da mi turirate.. [pop]

Icemilutin

Antivirus ne pomaze, posto ga ti pokreces... Kad ga startujes, nema nazad. Jedini je lek ne otvarati mailove nepoznatih posiljalaca, kao ni mailove poznatih, ako ih ne ocekujes (sa att naravno). Attachmenti uglavnom nisu veci od 5kb i mahom su zipovani i svi se zovu razlicito. Ako stigne neocekivan ili sumnjiv mail sa poznate adrese, proveriti sa posiljaocem telefonom da li je poslao isti.



I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Gvozden

cccc pa de bas img pa zipovan, pola priprema mi salju tako za stampanje....
Ok resicemo neki sistem lozinka: kum Ruzvelt i sl..

hvala za inf [cheers]

Icemilutin

I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Lazic

A zamisli kako sam se ja osetio kad sam video kod koleginice na kompu, a na serverima godine i godine razvoja, gsm ruteri, fiskalne kase, ureðaji za praæenje vozila, na¹ hardver, na¹ softver, taèno bi zatvorili firmu... :o ;D Na sreæu, nije daleko stigao riknulo 5 dana faktura, mamu da im bezobraznu ba¹...

Glava Dole


mrle

Citat: Milos96 poslato 18 Mart, 2016, 02:17
Je l' si bar utesio koleginicu? :P
jeste. Kupio i njoj dvolitarku i smotao jedan.

mareskin

Citat: Laziæ poslato 18 Mart, 2016, 01:18
A zamisli kako sam se ja osetio kad sam video kod koleginice na kompu, a na serverima godine i godine razvoja, gsm ruteri, fiskalne kase, ureðaji za praæenje vozila, na¹ hardver, na¹ softver, taèno bi zatvorili firmu... :o ;D Na sreæu, nije daleko stigao riknulo 5 dana faktura, mamu da im bezobraznu ba¹...

Nama se poslednjih 15-ak dana javilo vi¹e ljudi sa ransomware problemom. Na¾alost izgubili su ba¹ sve.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

balcan girl

Citat: Laziæ poslato 17 Mart, 2016, 16:39
Pi¹e ti na majci... :P ;D :-*


svakakve ja majice imam na kojima nesto pise :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Lazic

Na ovoj pi¹e, kurconemija... :P ;D :-*



@Popoviæ & Mrle:
Jok bre, em ima 60 godina, em je imala bekap na nas-u... ;D

balcan girl

a sad lazicu meni se èini da sam ja napisala pre nego sto sam otisla za austriju da sam nasla novu igraèku :D :D a to automatski znaèi da ta majica vise ne vazi :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Joker

Kakav seksizam.. :P

Samo se mi ne ljutimo...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

balcan girl

brate si lud da se ja ljutim? znas da to nije pametno ljutiti se :D jer ko se ljuti uvalis mu kruti :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Icemilutin

To se na finjaka kaze "ko se ljuti, tuti fruti" 😁
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Lazic

Citat: balcan girl poslato 18 Mart, 2016, 20:28
a sad lazicu meni se èini da sam ja napisala pre nego sto sam otisla za austriju da sam nasla novu igraèku :D :D a to automatski znaèi da ta majica vise ne vazi :D :D :P
Crna Irena, goreæe¹ u paklu... :D

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balavurda

Citat: Laziæ poslato 18 Mart, 2016, 01:18
A zamisli kako sam se ja osetio kad sam video kod koleginice na kompu, a na serverima godine i godine razvoja, gsm ruteri, fiskalne kase, ureðaji za praæenje vozila, na¹ hardver, na¹ softver, taèno bi zatvorili firmu... :o ;D Na sreæu, nije daleko stigao riknulo 5 dana faktura, mamu da im bezobraznu ba¹...

Lazice, brate, previse pricas, ubice te Bojke :)

Lazic

Zna Bojke, 'si lood da ne zna... :D Zna¹ koja je to panika bila... ;D