Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: eclipse4 poslato 07 Januar, 2016, 12:25
Na zalost to se desava u civilizovanim zemljama gde kucne ljubmci hrane raznoraznim mlevenim otpadima u granulama....tako da nista nije neuobicajeno da u njima bude i sameljenih glodara,veverica,nojeva pa i samih pasa.....

I seoska dzukela zivi 8-10 god na granulama,ona koja uredno jede pasulj,kacamak,tursiju,supu,koske....zivi minimum 20 godina....

Zao ,i je tvog kuceta nemoj ovo pogresno da shvatig,govorim generalno...

Upravo sam to hteo da napi¹em... jebene granule! Mono ishrana... uvek isto...
Bolje da mu daje¹ ostatke tvoje hrane, veruj mi...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Ho¹tapler poslato 07 Januar, 2016, 13:44
Citat: eclipse4 poslato 07 Januar, 2016, 12:25
Na zalost to se desava u civilizovanim zemljama gde kucne ljubmci hrane raznoraznim mlevenim otpadima u granulama....tako da nista nije neuobicajeno da u njima bude i sameljenih glodara,veverica,nojeva pa i samih pasa.....

I seoska dzukela zivi 8-10 god na granulama,ona koja uredno jede pasulj,kacamak,tursiju,supu,koske....zivi minimum 20 godina....

Zao ,i je tvog kuceta nemoj ovo pogresno da shvatig,govorim generalno...

Upravo sam to hteo da napi¹em... jebene granule! Mono ishrana... uvek isto...
Bolje da mu daje¹ ostatke tvoje hrane, veruj mi...
Ne dajem psima hranu koja ima granule. Iskljucivo Blue Buffalo Freedom Grain Free koju mesam sa konzervom Whole Earth Farms Grain Free Organic.
Pitanje je samo koju i hranu su dobijali moji psi PRE no sto sam ih pokupio sa ulice...

eclipse4

I onaj debil sto je u intervjuu reko da gmo nijr stetan i da se prska prirodnim stvarima kojie covek moze da popije i da mu nista ne bude,pa mu je voditelj rekao da u studiju ima taj pesticid i pitao ga da li bi popio to uzivo i dokazao sta prica on je odgovorio da nije lud ds pije pesticid.
Zatim gaje voditrlj ponovo ponudio ds pije a on prekinuo i napustio intervju.

Da skratim i u prevodu i na tarabi pise picka pa nije.ne verujem ni u tetanuse,inekcije protiv gripa,vakcinama za bebe pa jos manje cu verovati sta je neko isarao po konzeri za pse.

Lazic

#16863
Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 07 Januar, 2016, 11:58
Primetio sam tek jutros da jedan od mojih psa prespavao napolju, iako je bilo oko -6/-7. Ukapiram da ne moze da hoda, upalim kombi i odmah kod veterinara. Ocaravajuce vesti.  Kaze mi da moze da oseti ne jednu, vec 2 izrasline u donjem abdomenu. Aj za svaki slucan, x ray. Opet jos jedan pas i opet tumor? Koje sam ti ja to srece sa psima, 'bem li ga.
Nemoguce operisati.
Za one koji nemaju psa tj. ljubimca je neshvatljivo kakav je osecaj kad pas mora da se uspava. Pretpostavljam da su ljudi na principu "aj ne seri, kuce k'o kuce". Za mene je to clan porodice, nije ljubimac.
3 ujutru, jos ne mogu da udremam.
Moracu sutra do steljane na 200 komada, nemam pojma kako drugacje da istresem bes koju osecam...


za 30 godina imao sam jednog, pa jo¹ jednog, pa jo¹ jednog, pa par desetina zeèeva, pa maèe, pa psa, 18 godina ni¹ta osim dece, pa opet psa, pa opet maèku od ovog leta, sad mi pas ima 5 godina, veæ sam u polugrèu, nadam se da æe po¾iveti dugo, uhhhh vrlo dobro znam kako ti je... Osim sada¹njeg psa i maèke(i dece), svi ostali su odavno u veènim lovi¹tima, seæam se svakog njihovog pogleda i gluposti... Drugi zec se zvao glup¹a zato ¹to je bio genijalac od zeca, pona¹ao se kao pas...

http://i1367.photobucket.com/albums/r795/Lazic1/20160107_1656481_zpsqt3k2n8p.jpg

Hohštapler

Drugar ima iguanu veæ godinama.
Zna¹ kad taj gu¹ter ima karakter, raspolo¾enje, da ima kad mu se mazi kad ne, da dotrèi kad vidi drugara (obraduje se), a kamoli pas....
:/
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

DaChaS

Od drugarice mesanac uginuo skoro 18 godina napunio sa njom a secam se kad ga donela

Glava Dole

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 07 Januar, 2016, 11:58
Primetio sam tek jutros da jedan od mojih psa prespavao napolju, iako je bilo oko -6/-7. Ukapiram da ne moze da hoda, upalim kombi i odmah kod veterinara. Ocaravajuce vesti.  Kaze mi da moze da oseti ne jednu, vec 2 izrasline u donjem abdomenu. Aj za svaki slucan, x ray. Opet jos jedan pas i opet tumor? Koje sam ti ja to srece sa psima, 'bem li ga.
Nemoguce operisati.
Za one koji nemaju psa tj. ljubimca je neshvatljivo kakav je osecaj kad pas mora da se uspava. Pretpostavljam da su ljudi na principu "aj ne seri, kuce k'o kuce". Za mene je to clan porodice, nije ljubimac.
3 ujutru, jos ne mogu da udremam.
Moracu sutra do steljane na 200 komada, nemam pojma kako drugacje da istresem bes koju osecam...



Uhh potpuno te razumem, i meni je moj bio bukvalno clan porodice, brat bukvalno... ja nisam sacekao ni kraj raspusta, sacekao samo da prodje Bozic i vec sutra idem u Cacak jer mi ovde sve tuzno i prazno bez njega... trudim se da se razveselim al se sjebem cim vidim neko drugo kuce il ga se setim... moj je otisao sad prvog januara bas, samo sto je moj otisao potpuno nenajavljeno, samo ostao na spavanju, nasao ga u fotelji mrtvog ladnog :'( 2 noci nisam spavao, 3-4 dana jedva da sam jeo... i svi smo sjebani i dalje...

ЯЭВОЛУТИОН

i'te bre u tri lepe....razumem da budes u bedaku kad ti ode neko najrodjeniji ili drugar.....ali za psom takva kuknjava....jel znate bre vi koliki je njima vek.....pa mora da zvizne pre vas i umesto da se raduete sto se ne muci vi kukate ko damjanov zelenko.....
Ili sam ja vec previse sahrana odradio ovih godina pa sam oguglao....burazar rodjeni mi je umro pre dve godine...jeste stezalo u grudima ali nisam kukao i plakao....stegnes muda, zagrizaes usnu, pustis suzu i teras dalje....jos boli pa sta...bol znaci da sam ziv....opasno je kad prestane.
Sve mi lici na ujdurmu sa kerusom i odecenim udovima....digla se pompa kao da je retka vrsta u pitanju....a svakoga dana decu nalaze po kontejnerima...ali toga bas nema u novinama...bar ne tri nedelje na prvim stranama.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Jbg nisu svi isti. Neki od nas su podlozniji vezivanju za psa. Jbg kako god da mi je usran dan on me UVEK radostan doceka kad dodjem kuci. Takav tretman ne mozes da imas ni od jednog zivog coveka.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

balcan girl

revolution nisu oguglao al su ti prioriteti sada drugaèiji :D znas veeeeeæ :-*
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Glava Dole

Citat: bigbad86 poslato 08 Januar, 2016, 00:30
Jbg nisu svi isti. Neki od nas su podlozniji vezivanju za psa. Jbg kako god da mi je usran dan on me UVEK radostan doceka kad dodjem kuci. Takav tretman ne mozes da imas ni od jednog zivog coveka.

Plus... ljudi od kojih to najmanje ocekujes te razocaraju a on nije NIKAD, kad god sam bio sjeban odem u radionicu, uvalim se u fotelju, on skoci u krilo, ispricam se sa njim(znam da nece da me ogovara iza ledja) i bude mi lakse, imao sam osecaj kao da me oseca... a nisam oguglao ko ti revolucijo jbg, nisam imao prilike fala Bogu i nadam se i da necu bar u skorije vreme... ja sam jos i jedinac, jeste imam drugare koje zovem bracom(i oni mene naravno) ali mi je jedino on bio ono ko rodjeni brat nekako, moj i uvek dostupan, srecan, razigran, i mrtvog bi oraspolozio... cale kaze jedino sam za njega 100% siguran da me stvarno voleo, ljudi mogu i da se prave a on jok... taj je ziveo za nasu paznju, otisao je pre vremena odjednom bez ikakve najave, pa kako da ne budem sjeban... jbg, ne razumeju to ljudi sa kamenim srcima(kao revolucija npr  :P :-* )

Andreja

Istina... Koliko puta me pas iznervira (razmazili smo ga pa misli da je glavni i uvek ispituje dokle sme da bude bezobrazan), dobije po guzici i posle dva minuta se vrati, ma¹e repom, sve do jaja, voli me najvi¹e na svetu :D Uvek me sjebe i bude mi krivo iako realno vi¹e mene fizièki zaboli kad ga puknem nego njega :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

CBRR1

Citat: Milos96 poslato 08 Januar, 2016, 00:57
Citat: bigbad86 poslato 08 Januar, 2016, 00:30
Jbg nisu svi isti. Neki od nas su podlozniji vezivanju za psa. Jbg kako god da mi je usran dan on me UVEK radostan doceka kad dodjem kuci. Takav tretman ne mozes da imas ni od jednog zivog coveka.

Plus... ljudi od kojih to najmanje ocekujes te razocaraju a on nije NIKAD, kad god sam bio sjeban odem u radionicu, uvalim se u fotelju, on skoci u krilo, ispricam se sa njim(znam da nece da me ogovara iza ledja) i bude mi lakse, imao sam osecaj kao da me oseca... a nisam oguglao ko ti revolucijo jbg, nisam imao prilike fala Bogu i nadam se i da necu bar u skorije vreme... ja sam jos i jedinac, jeste imam drugare koje zovem bracom(i oni mene naravno) ali mi je jedino on bio ono ko rodjeni brat nekako, moj i uvek dostupan, srecan, razigran, i mrtvog bi oraspolozio... cale kaze jedino sam za njega 100% siguran da me stvarno voleo, ljudi mogu i da se prave a on jok... taj je ziveo za nasu paznju, otisao je pre vremena odjednom bez ikakve najave, pa kako da ne budem sjeban... jbg, ne razumeju to ljudi sa kamenim srcima(kao revolucija npr  :P :-* )

Nije on kamenog srca nego gro dece kuci pa sve vuce na svoju stranu prioriteta i manjka vremena a i paznje za sporedne stvari...

ЯЭВОЛУТИОН

Sto nas dovodi do najbitnije stvari....ako je pas covekov najbolji prijatelj, zasto su dva rota koje ima po 5 godina u sred voznje pocela da ujedaju mog drugara.....zasto je macka mom drugaru iskidala sav namestaj odozdo i sastrane....zasto papagaj rasipa govna i semenka po stanu moje drugarice....mislim da mezimcima oprastamo vise nego deci....da bilo koje dete ugrize oca dok vozi, iskenja se po sred kuce i prospe pasulj po tepihu a onda iz besa pocepa koznu garnituru...tesko da bi izbego ozbiljne batine....za svaku od tih stvari....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Da ali deca shvataju ozbiljnost svojih gresaka, psima je to tesko objasniti pa im zato i prastamo. Naravno drustveno je prihvatljivo da se pas ukaki na sred ulice ali ako to radi dete, mi ga batinamo da mu se to vise ne desava. A to sto su Rotovi izujedali drugara, ili je nesto pogresio u dresuri a mozda im se desilo da su psihicki skrenuli, desava se i njima.

dzimika

ja bogme mom nisam oprostio izgrizenu cipelu, dobio je cipelom i po glavi i po telu a bogami i nogom svuda, vise nikada mu nije palo na pamet da uzme bilo koji komad obuce

goranvojska

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Januar, 2016, 19:29
Sto nas dovodi do najbitnije stvari....ako je pas covekov najbolji prijatelj, zasto su dva rota koje ima po 5 godina u sred voznje pocela da ujedaju mog drugara.....zasto je macka mom drugaru iskidala sav namestaj odozdo i sastrane....zasto papagaj rasipa govna i semenka po stanu moje drugarice....mislim da mezimcima oprastamo vise nego deci....da bilo koje dete ugrize oca dok vozi, iskenja se po sred kuce i prospe pasulj po tepihu a onda iz besa pocepa koznu garnituru...tesko da bi izbego ozbiljne batine....za svaku od tih stvari....
zato sto su ljudi razumna bica sa emocijama i robovi materijalnih stvari.

bigbad86

Citat: dzimika poslato 08 Januar, 2016, 19:40
ja bogme mom nisam oprostio izgrizenu cipelu, dobio je cipelom i po glavi i po telu a bogami i nogom svuda, vise nikada mu nije palo na pamet da uzme bilo koji komad obuce
Ja uvek oprostim, zato sto ne zna sta radi. Al uvek dobije batine da to ne radi opet :P

Glava Dole

#16879
Moj nije dobijao batine, i drago mi je zbog toga, jer da jeste sad bi mi bilo jos teze i svega bi se prisecao, bolje da se prisecam lepih trenutaka gledajuci stare slike nego batinanja... znao je samo da sedne i legne na direktivu i to je naucio iskljucivo pomocu nagrada, nikako pomocu batina... otkad je bio mali usadio sam mu onako odsecno, jakim glasom i uvek istim akcentom "Braaavo Boni", i kad god je to cuo kasnije bio je srecan i mahao repom... kad je bio mali ja mu kazem odsecno SEDI, spustim guzu rukom, kazem BRAVO BONI, dam mu stapic il keksic(onaj pseci iz pet shopa) i on srecan... isto tako i za LEZI BONI, a sapu je vremenom naucio sam da daje nekako, jbmliga kako :D Vrata od radionice je recimo otvarao sam iz jednog skoka, tacno je znao kako da skoci na kvaku(nisam slikao, sad sam u cacku, al tacno se vidi kako je samo oko kvake ogrebano i ima tragova sapa), dok ovamo gde je sredjeno mozes da ga molis on nece da udje, tacno je znao gde ima pristup i gde sme da ulece ko projektil a gde ne sme pa sve i ga zoves(iako nikad nije bio biven niti ucen sto se toga tice). Za nasu paznju je ziveo, nemate pojma kolko mi nedostaje da me onako iz skoka bladnjavim sapama celog umaze kad skoci na mene sav srecan... kad pobegne u sred noci pa rasturi kantu, sve iz nje kesu po kesu prenese u garazu a keva vristi i budi me u pola noci da to skupljam... tad mi dolazilo da ga zadavim(al ipak nije nikad dobio nikakve batine) a sad bi sve dao da to ponovo dozivim... ma 5x dnevno bih je skupljao ako treba... do duse tad je bio mali, kako je omatoreo tako se i smiro, al do zadnjeg dana je ipak bio razdragan, veseo, skako, trcao, mazio se itd ko ni jedan pas... ko ni jedan pas... mene ko da je cekao da dodjem da se pozdravimo i onda otisao... ja sam ga prvi nasao u fotelji mrtvog i tad mi doslo da se obesim ako mi verujete... to mi je prvi pas i ni jedan nikad nece moci da ga zameni kakav god bio jbg... al zivot ide dalje... trudim se da mislim sto manje o tome, da budem veseo, nekad mi i uspe al cesce ne... trudim se da cuvam to u sebi i suze pustam krisom al jbg ne uspeva mi bas uvek da to sakrijem :'(