Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Slazem se.  [thumb_up]
Promasena je poenta "oldtimera" kao iskljucivo "starog" auta. Time sto je samo "star" automobil de dobija ni vrednost, ni pedigre, a bogami mi ni "pozeljnost". Tako da su izlozbe Tristaca, Fica i Renault-a 4, sve osim interesantnih manifestacija. Osim mozda u JAKO specificnim slucajevima gde vrednost oldtimera odredi izuzetna retkost nekada narodnog modela, tipa Messerschmitt KR, i slicnih, kada je interesantno videti taj auto koji je nekada vredeo dzabalesku, a sada kao dva stana.
Osim tih izuzetaka koji potvrdjuju pravilo, nema tu nekog pametovanja, svi unapred znamo da ce Lamborghini Huracan biti izuzetan oldtimer za 50 godina, a Suzuki Maruti, ipak malo manje bitan primerak.  ;D

Bori¹a


mi¹ko_kolo

Ko god bio, ostajem pri stavu da je govno na kub!

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Podjem jutros na posao, kisa pada a auto mrtav. Izgleda zveknuo anlaser [ljutko]


Glava Dole

Ja yamahu palim na gur gur svako jutro otkad je u cacku, nema matora yuasa iz 2008 ujutru udarnu struju da zavrti kako treba(posle pali kad upali prvi put), preslo mi u naviku vec al narucena nova varta koja bi trebalo da stigne u utorak :D

Lazic

Citat: Boban_m poslato 05 Decembar, 2015, 05:23
Podjem jutros na posao, kisa pada a auto mrtav. Izgleda zveknuo anlaser [ljutko]
Po¹to li je anlaser i majstor u amerikama...?

Glava Dole

#16548
Upravo mi javlja keva, nasem najj komsiji koji mi je ko drugi cale operisana sestra i isli on i moj cale u bolnicu u posetu i U SRED BELA DANA ISPRED BOLNICE PORED GOMILE LJUDI mu neko polomi stako na peugeotu 206 staklo i uzme pederusu sa svim dokumentima, ulaznicom za posao, 4000din, saobracajnom, bankovnim karticama... bukvalno SVE, ostalo je krvi na staklu, policija bila i komentar bio kao nema od toga nista, eventualno ako bace dokumenta pa neko vrati, da uzmu uzorak krvi ne daj boze, to im bilo smesno kad ovi spomenuli... covek oce da slogira, cela plata ce sad da mu ode da povadi sve ponovo plus steta na autu a policija prstom da mrdne, samo sastavili izvestaj ono koliko moraju [glavazid]

bigbad86

Ne mogu da mu kazem da mi ga nije zao ali je na zalost bilo za ocekivati. U kolima drugarima ne dam ni ranac ni duks ni jaknu da ostavljaju. Ne daj boze neke torbice, pederuse itd itd. Mom teci razbili prednju soferku na Mercedesu E klase zbog pakle zlatnog malbora ispod soferke.

Lazic

Pre 12 godina u sred Lole Ribara menjao sa kumom gumu na kolima njegove majke, 2 popodne, lik je 'ladno otvorio vozaèka vrata na mom autu koji nije bio zakljuèan jer sam stajao na metar i sa zadnjeg sedi¹ta pokupio pederu¹u, ni¹ta ni èuo ni video.... Na sreæu posle par dana drugi lik je na¹ao kompletnu bez para na Ta¹u pored kante za ðubre, pa me zvao... ©ta god me mrzi da nosim sa sobom ubacim u gepek...

Glava Dole

SD i nije nesto poznat po takvim razbojnistvim poduhvatima(kao npr BG), ja nisam nikad ni mario mnogo oko toga tj prosto mi je neverovatno da ima takvih ljudi koji imaju srca da ti zbog neke sice naprave 20x vecu stetu... pa koliko samo cesto ostavim kljuc u motoru i kacigu na njemu kad udjem na kratko do prodavnice ili tako nesto, i u autu sam ostavljao svasta na izvolte, od sad strogo nista i pazljivije, on je naucio na tezi nacin na svojoj gresci, ja na njegovoj... a valjda ce i jos neko da izvuce pouku, PAZITE SE LJUDI, UZAS KAKVIH SVE OLOSA DANAS IMA !!! A ovo je inace cak placeni parking oko bolnice, kako prodavacica nije nista videla a ni cula(tj kako je ispred nje besumno polomljeno staklo) je tek misterija... da sam ja bio slucajni prolaznik vala bih ostavio bar podatke il sacekao vlasnika da mu budem svedok i sl...

Glava Dole

Mada ono kad malo bolje razmislim njemu to sigurno nije prvi put pa je vec i iskusan, cekao trenutak kad niko ne gleda ili ima sto manje ljudi u okolini i odradio na brzaka, pojma nemam... bas mi krivo, ceo dan nista nisam jeo, sad kad mi se skuvao grasak mene prosla volja nisam vise ni gladan, nije materijalna steta koliko me iznervirao taj olos, da znam ko je licno bi ga precekao letvom iz anekog coska... ma kakva letka, fosnu bi bre nabavio

bigbad86

Soferka nije prozor pa da se cuje kad se razbije. Inace ni ja nisam iz BG nego KG. A to sto ostavljas kljuc i kacigu na motoru ti je ekstra pametno  [prebicute]

Lazic

Hahaha, pre par godina sam ostavio kljuè u bravi jedno 10 dana koliko je padala ki¹a/sneg/neko sranje, svaki dan prolazio pored motora, nisam primetio... Tek kad se prolep¹alo vreme sam ga na¹ao po¹to sam prvo bezuspe¹no preturio ceo stan... ;D

sremac

Ja sam imao tu sreæu da me nisu ,,opelje¹ili,, narkomani veæ alkoholièari, iz gepeka ukrado¹e fla¹u votke i fantu , u gepeku bilo ne¹to alata, zvuènici za ugradnju, neotpakovana prva pomoæ al samo alkohol nesta
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 05 Decembar, 2015, 16:20
Citat: Boban_m poslato 05 Decembar, 2015, 05:23
Podjem jutros na posao, kisa pada a auto mrtav. Izgleda zveknuo anlaser [ljutko]
Po¹to li je anlaser i majstor u amerikama...?
Na kraju nije bio anlaser nego akumulator i izgleda IBS senzor. Vratio akumulator u prodavnicu gdje sam ga kupio posle godinu i po (3 godine u garanciji), oni mi iskesirali pare, ja otisao u drugu radnju i kupio najjaci koji sam mogao da spakujem. Inace zamjena anlasera da ti dodju na noge je 350$.

Slaninar

Citat: Hattrick poslato 04 Decembar, 2015, 21:55
Slazem se.  [thumb_up]
Promasena je poenta "oldtimera" kao iskljucivo "starog" auta. Time sto je samo "star" automobil de dobija ni vrednost, ni pedigre, a bogami mi ni "pozeljnost". Tako da su izlozbe Tristaca, Fica i Renault-a 4, sve osim interesantnih manifestacija. Osim mozda u JAKO specificnim slucajevima gde vrednost oldtimera odredi izuzetna retkost nekada narodnog modela, tipa Messerschmitt KR, i slicnih, kada je interesantno videti taj auto koji je nekada vredeo dzabalesku, a sada kao dva stana.
Osim tih izuzetaka koji potvrdjuju pravilo, nema tu nekog pametovanja, svi unapred znamo da ce Lamborghini Huracan biti izuzetan oldtimer za 50 godina, a Suzuki Maruti, ipak malo manje bitan primerak.  ;D

Svaki star auto koji je oèuvan je za mene old-timer. Vrednost nije isto ¹to i cena. Neki su skupoceni, neki nisu, ali svaki koji je oèuvan, ili restauriran je lepo videti i ima neku èar, barem za mene.

Inaèe mislim da je fiæa bio super auto. Navozali smo se siti s njim. Stojadin, za koji ima delova svugde jo¹ uvek je meni fenomenalan auto. Za moje potrebe. Nekom nije - svako bira sebi i za sebe. Cena - potro¹nja - funkcionalnost - izvaga¹ ¹ta ti odgovara od ponuðenog.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Tako je, pisao sam vec o dedinoj bubi... buba ko buba i nema neku preteranu vrednost ali u takvom stanju ima, komsija mu nudio 6000e pre 7-8god jer zna njenu istoriju i stanje a deda je ipak nije dao(kacio sam i slike, kao da je sad sisla sa trake, '71god prvi vlasnik, za mene je to oldtajmer koji ne bih nikada dao ni za kakve pare) :D

bigbad86

I apn-om mozes lepo da se prevezes al nije dobar motor. kad kazemo old times, uvek se misli na stara DOBRA vremena i auta iz njih. Fica jednostavno NIKAD nije bio dobar auto, to sto smo mi nostalgicni je drugo. Hajde i da razumem ficu kao auto koji je motorizovao naciju ali keca i yuga ne kapiram...