Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

makinjo

Dobio osam godina koliko sam ja pratio . Posle zalbe ukinuta kazna .
Jeste bio kriv ali njihova je krivica deset puta veca jer su prosli na crveno.
Da je vozio juga ne bi bila tolika hajka.
Vozio audija (tatin sin) i kraj

bigbad86


Bori¹a

koliko znam po zakonu trepcuce zeleno je dozvoljen prolazak uz nagovestaj da ce se upaliti zuto pa crveno...
zuto kaze zabranjen prolaz pod uslovom da moze vozilo da se bezbedno zaustavi
po meni nije kriv ovaj u 'audiju'

Slaninar

Tako je - nije bio kriv. Isto kao Uff. Jedina krivica je ¹to je i¹ao br¾e, ali to nikad ne uzimaju u razmatranje. Drugar je imao udes, lik vozio prebrzo, nije bilo ¹anse da ga primeti, nepregledan parking. I bio on kriv zbog "neustupanja prava prvenstva". Svedoci, ve¹taèenje, d¾aba - nisi ustupio. "Pa kako da vidim metak sudija?" "-Jebiga..."

Pa sad ko je tu kriv.... na kraju nije ni bitno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

ne parkiraj na nepreglednoj krivini i neces imati problema pri ukljucivanju u saobracaj

Slaninar

Drugar je parkirao na parkingu. Budala vozila 100 preko parkinga. Bez koèenja udario zadnji deo auta, kad je veæ skoro pro¹ao.

Ne vozi preko 100 po gradu i niko neæe imati problema u saobraæaju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: makinjo poslato 06 Novembar, 2015, 23:26
Dobio osam godina koliko sam ja pratio . Posle zalbe ukinuta kazna .
Jeste bio kriv ali njihova je krivica deset puta veca jer su prosli na crveno.
Da je vozio juga ne bi bila tolika hajka.
Vozio audija (tatin sin) i kraj
da je vozio juga, ne bi mogao da ide 100kmh...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Bori¹a

mada.. ja znam za situaciju iz cacka, jedan poznanik je lezao 9 meseci jer je ubio coveka u jugu, on vozio mecku 124 u to vreme kad je bila aktuelna (90ih godina)
terao pun gas i covek pokusao da se ukljuci... i baaam i posle 11 godina sudjenja on dobije presudu da odlezi...

makinjo

Citat: Slaninar poslato 07 Novembar, 2015, 08:27
Drugar je parkirao na parkingu. Budala vozila 100 preko parkinga. Bez koèenja udario zadnji deo auta, kad je veæ skoro pro¹ao.

Ne vozi preko 100 po gradu i niko neæe imati problema u saobraæaju.
Slozices se da nije isto izlazak sa parkinga i prelazenje preko pune linije :)

Citat: Slaninar poslato 07 Novembar, 2015, 08:17
Tako je - nije bio kriv. Isto kao Uff. Jedina krivica je ¹to je i¹ao br¾e, ali to nikad ne uzimaju u razmatranje. Drugar je imao udes, lik vozio prebrzo, nije bilo ¹anse da ga primeti, nepregledan parking. I bio on kriv zbog "neustupanja prava prvenstva". Svedoci, ve¹taèenje, d¾aba - nisi ustupio. "Pa kako da vidim metak sudija?" "-Jebiga..."

Pa sad ko je tu kriv.... na kraju nije ni bitno.
Mojih 20 leta vracam se iz izlaska . Prilazim iz pravca grada i kod Gsp-a golf bukvalno presecen na pola :(
Prednji deo onako ukleto sa farovima koji rade zjapi u dolazeci saobracaj a zadnji je na ogradi iza stanice za Futog :(
Ti slaninar si iz ns pa ce ti biti jasna situacija.
Momci su od satelitske pijace u bmw kockici 325 zgazili pun gas a covek u golfu (inace caletov kolega vozac) je isao na posaoi skretao iz pravca Futoga u gsp Posto je bila zima i zaledjena su mu bila stakla nije dobro procenio oni su ga pukli sa 170 km/h . Utvrdjeno vestacenjem (postoje kamere )
Caletov kolega ostaje mrtav na mestu . Momci koji su uspeli da se zaustave tek kod sledece stanice su koliko se secam prosli sa kaznom za prekoracenje brzine i nesmotrenu voznju . U svakom slucaju nisu bili krivi za ubistvo ....

Lazic

Citat: Slaninar poslato 07 Novembar, 2015, 08:27
Drugar je parkirao na parkingu. Budala vozila 100 preko parkinga. Bez koèenja udario zadnji deo auta, kad je veæ skoro pro¹ao.

Ne vozi preko 100 po gradu i niko neæe imati problema u saobraæaju.
Kad nekoga udari¹ u zadnji deo kola, mo¾e da se raèuna da ti nije oduzeo prednost jer je veæ takoreæi pro¹ao raskrsnicu i mogao si da ga izbegne¹. To mi je pre 20 godina rekla pokojna tetka, nekada¹nji sudija vrhovnog suda. Dva puta sam se izvukao sa ba¹ takvim sluèajem, skretao sam levo i èovek koji je i¹ao pravo me pokupio u zadnji deo kola jer nije gledao gde vozi nego u retrovizor... U tom trenutku sam veæ zavr¹avao skretanje, samo je jo¹ gepek bio delimièno u raskrsnici...

A deèka iz NS su osudili "za primer", ali to æe da padne na ponovljenom suðenju, udes se ne bi desio da klinac iz golfa nije i¹ao na crveno, ili da je bar gledao...

mrle

Citat: Slaninar poslato 07 Novembar, 2015, 08:27
Ne vozi preko 100 po gradu i niko neæe imati problema u saobraæaju.

napi¹i to èarugi u temi.
Ili meni koji sam stajao na semaforu.
Ili mnogim drugim.


Koliko si kontra¹, jo¹ vi¹e si ogranièen.

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 09 Novembar, 2015, 13:33
Kad nekoga udari¹ u zadnji deo kola, mo¾e da se raèuna da ti nije oduzeo prednost jer je veæ takoreæi pro¹ao raskrsnicu i mogao si da ga izbegne¹. To mi je pre 20 godina rekla pokojna tetka, nekada¹nji sudija vrhovnog suda. Dva puta sam se izvukao sa ba¹ takvim sluèajem, skretao sam levo i èovek koji je i¹ao pravo me pokupio u zadnji deo kola jer nije gledao gde vozi nego u retrovizor...


Jedno pi¹e, jedno prièaju, treæe sude. Generalno, ako vozi¹ 50 i ja proletim sa 150, postoji ¹ansa da me uz svu pa¾nju udari¹ i u zadnji deo kola. Isto tako, kad vozi¹ 150,  a ja ti sa 50 oduzmem prednost, postoji ¹ansa da udari¹ u zadnji deo kola. Da li se isto sudi?

Zakon bi trebalo da je neka aproksimacija pravde: generalna pravila, smernice, koje bi trebalo da va¾e za sve, pa postoje olak¹avajuæe/ote¾avajuæe okolnosti kod konkretnih sluèajeva. Kod nas je to sve sprdnja, lakrdija, sirotinja najebe, moæni se izvuku. Da ne prièam ¹to kad nema etike i morala, najbolji zakon mo¾e da se okaèi maèku o rep, ¹to se ka¾e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Ma bre, po zakonu nije kriv, taèka... Zato su i poni¹tili presudu...

Slaninar

Citat: mrle poslato 09 Novembar, 2015, 13:37
Citat: Slaninar poslato 07 Novembar, 2015, 08:27
Ne vozi preko 100 po gradu i niko neæe imati problema u saobraæaju.

napi¹i to èarugi u temi.
Ili meni koji sam stajao na semaforu.
Ili mnogim drugim.


Koliko si kontra¹, jo¹ vi¹e si ogranièen.

Ako sam ja ogranièen, ti si bukvalista.   :)

Preko 100 na sat u gradu je tra¾enje ðavola.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 09 Novembar, 2015, 13:41
Ma bre, po zakonu nije kriv, taèka... Zato su i poni¹tili presudu...

Provlaèili ga po novinama, deèko je jo¹ uvek u zatvoru - usrali mu se u ¾ivot maksimalno, d¾aba i ako nije kriv po zakonu, najebao je po zakonu.


Po meni je veæi kreten onaj ¹to je u¹ao na debelo crveno, opu¹teno, ali i ovaj ¹to je vozio toliko... ize¹ ga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Naravno da je deèko bio debil, ali sad je mrtav debil, a ovaj je ¾iv... Jednog dana æe jo¹ i od¹tetu da dobije...

DraganPavlicevic

Jutros kreæem na posao i zateknem "punta" sa obijenim bravama i i¹èupanim radiom,Kablovi vire na sve strane, a vrata oko brava o¹teæena.Policajcu kome sam prijavio kraðu rekoh da je bolje i za mene i za lopova ¹to ga ne zatekoh.Samo se nasmejao, mada meni nije bilo do smeha."Pionir"-ov cd pro¹le godine platih 120e + ugradnja; cena brava (cilindara) 8000 din. a za ruke jo¹ 5000 din. Rekoh majstoru da mu za skidanje tapacirunga i odvrtanje 2 ¹rafa treba 20-tak min. pa samim tim da je cena od 2500 din. po bravi preterana.Odoh kod drugog i ovaj mi naplati 6ooo din. za sve.I tako mi je dan lepo poèeo.

bigbad86

Ja sam bas iz tog razloga uzeo najjeftiniji moguci radio. No name da se tako izrazim. Ako nov kosta 3000 din, ne verujem da ce da se cima da ga krade...

Slaninar

#16338
Citat: DraganPavlicevic poslato 09 Novembar, 2015, 16:28
Jutros kreæem na posao i zateknem "punta" sa obijenim bravama i i¹èupanim radiom,Kablovi vire na sve strane, a vrata oko brava o¹teæena.Policajcu kome sam prijavio kraðu rekoh da je bolje i za mene i za lopova ¹to ga ne zatekoh.Samo se nasmejao, mada meni nije bilo do smeha."Pionir"-ov cd pro¹le godine platih 120e + ugradnja; cena brava (cilindara) 8000 din. a za ruke jo¹ 5000 din. Rekoh majstoru da mu za skidanje tapacirunga i odvrtanje 2 ¹rafa treba 20-tak min. pa samim tim da je cena od 2500 din. po bravi preterana.Odoh kod drugog i ovaj mi naplati 6ooo din. za sve.I tako mi je dan lepo poèeo.

Za punte ima fora da se skinu brave skroz, otvaranje samo na daljinski kljuè. Inaèe ih razvale za pet minuta i nove. U nedogled. Samo treba paziti da ne ostane bez struje akumulator, onda si u problemu.  Jebig.a
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: DraganPavlicevic poslato 09 Novembar, 2015, 16:28
Jutros kreæem na posao i zateknem "punta" sa obijenim bravama i i¹èupanim radiom,Kablovi vire na sve strane, a vrata oko brava o¹teæena.Policajcu kome sam prijavio kraðu rekoh da je bolje i za mene i za lopova ¹to ga ne zatekoh.Samo se nasmejao, mada meni nije bilo do smeha."Pionir"-ov cd pro¹le godine platih 120e + ugradnja; cena brava (cilindara) 8000 din. a za ruke jo¹ 5000 din. Rekoh majstoru da mu za skidanje tapacirunga i odvrtanje 2 ¹rafa treba 20-tak min. pa samim tim da je cena od 2500 din. po bravi preterana.Odoh kod drugog i ovaj mi naplati 6ooo din. za sve.I tako mi je dan lepo poèeo.
Da nije ¾urba sa bravama, garant bi uz par piva to zamenili opu¹teno... :( Kao kad bi ja naplaæivao instalaciju drajvera 2500 dinara... Jebem li im majku lihvarsku...